Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Turistima dolazi iz dupeta u glavu.

https://www.vecernji.hr/lifestyle/irina-nazarova-na-fejsu-u-hrvatsku-se-necu-vracati-tu-se-turisti-osjecaju-kao-kokosi-za-cerupanje-1265303

Nema više besplatno. I neka je tako. A ovo za ljubaznost se slažem, sačuvaj me bože rvacke kulture.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Kako možeš tako? Vidiš da Plenković nigdje ne vidi nikakav problem. Niti u državi, niti u Saboru. Sve mu je pet.





Nije mi jasno zakaj se niko ne buni zbog honorara koje su stranci dobili. Slažem se da je diskutabilno koliko te usluge vrijede ali njih u konačnici plačaju vjerovnici a ne sadašnji dioničari koji ionak ostaju bez svega. Nisam čuo ni jednog vjerovnika da ima prigovore.

A zasto bi prigovarali kad su dobili i vise imovine nego je Agrokor imao u vlasnistvu?
[/quote]
Ne vjerujem da ovo čitam. Kak su to dobili više imovine nego je Agrokor imao u vlasništvu?
Spušili su i to masno. Prevaril ih je gazda sve. I vjerovnike i Vas sudioničare odnosno suvlasnike. I još im ove masne naknade o kojima diskutiramo povečavaju gubitak.
[/quote]

Sva d.d. kceri u kojima je Agrokor bio suvlasnik u RH tretirana su kao da je Agrokor jedini vlasnik. Odnosno, novi Agrkor ce imati vise vlasnistva nego je imao stari Agrokor. Da se islo na klasicni stecaj Agrokora, pitanje sto bi dobili. Tako da te masne nakande imaju svoj razlog. Alternativno, spusili bi puno vise.
[/quote]
Kužim kaj misliš, ali Todorić nije jamčio udjelima Agrokora u tvrtkama kčerima već su tvrtke svojim poslovanjem jamčile za dugove. Trebalo je pitati na godišnjim skupštinama zašto se izdaju tolika jamstva. U Ledu Agrokor nije ni imao većinu, znači teoretski je skupština mogla smijeniti kvarnu upravu, nadzorni odbor je trebao biti u većini malih dioničara i fondova i spriječiti jamstva. Potpisano je kaj je potpisano, i u klasičnom stečaju bi za postojeće dioničare ostalo opet ništa. Ovako je spriječen kolaps i kaskadno urušavanje sustava, na dobitku su radnici, vjerovnici, država, kooperanti, životinje koje nisu krepale od gladi itd. ali postojeći dioničari gube sve i ovako i onako.


Samo vi zijevajte, doživit ce te mirovinu tako , jer ste podržavali krađu i izvlaštenje na Agrokoru, a ti su vam dioničari bili aktivni na svim dionicama i donosili kolku tolku živost, a sad by by rađe lovu ulažem u djecu i njihovu izobrazbu, novi auto ili opet ispocetka u nekretnine ( mrzim dan kad sam čitao NB i njegovu teoriju da nevaljaju nekretnine a da su bolje dionice)

ulaganje u izobrazbu djece je je uopće, bezkompromisno, najbolje ulaganje,

u redu je i ulaganje u kvalitetu života…međutim, u datim okolnostima, novo vozilo je malo žešća pušiona izuzev na pravnu osobu radi prikaza troškova i umanjenja osnovice za obračun poreza

nekretnine…jedino zemljišta, sve ostalo je koma, povrat na kapital kroz rentanje je nemoguća misija, gradnja je prebirokratizirana i preskupa kao i održavane a prodati je jako teško

činjenica je da nam je tržište ukomirano ali takav je trend a trendovi se okreću stoga potencijali rasta kvalitetnih dionica, po mome subjektivnom mišljenju, su mnogo veći nego potencijali nekretnina samo treba biti strpljiv

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sve se više piše o ‘nevidljivoj ruci’ samo u krivom kontekstu. Šteta http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/S-Mariscine-toliko-smrdi-da-nocu-luftaju-pogon-za-koji-je-Europa-dala-25-milijuna-eura

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

@komot, naravno da postojeci dionicari gube u oba slucaja (ako jamstva vrijede). Ali vjerovnici (neki!) su u ovom slucaju prosli bolje i zato se i ne bune za nakande koje idu iz Agrokora.

Zalozene su i dionice kceri koje je imao Agrokor, i jamstvima opterecene kceri, izdavane obveznice Agrokora i zalozen i sam udio u Agrokoru, zalozene neke nekretnine… u biti s pet strana opterecena jedna te ista ‘vrijednost’.

A da je ulaganje u Agrkorove kceri, po mom skromnom misljenju, od 2013 bila spekulacija vec sam davno napisao.
Nisu mi jasni ni dionicari ni vjerovnici koji su ulagali u Agrokor i kceri. Osim kao spekulativno ulaganje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sve se više piše o 'nevidljivoj ruci' samo u krivom kontekstu. Šteta http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/S-Mariscine-toliko-smrdi-da-nocu-luftaju-pogon-za-koji-je-Europa-dala-25-milijuna-eura

Dođi ti u Zagreb, naročito Novi Zagreb.
Od smrada Jakuševca se ne može disati.
Ljudi postali alergičari i guše se.

A onaj s planine i dalje”dela”.

Kad pukne u Zagrebu Agrokor i Uljanik će izgledati kao vrtić.
I to “besplatni”.

Još jedan primjer uplitanja države u tržište…smanjuje se broj mladih (Irska) koji kupuju stanove, ali cijena raste…

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/prodavatelji-stanova-u-zagrebu-zbog-subvencije-digli-cijene-za-cak-16-posto/7794315/



@komot
, naravno da postojeci dionicari gube u oba slucaja (ako jamstva vrijede). Ali vjerovnici (neki!) su u ovom slucaju prosli bolje i zato se i ne bune za nakande koje idu iz Agrokora.

Zalozene su i dionice kceri koje je imao Agrokor, i jamstvima opterecene kceri, izdavane obveznice Agrokora i zalozen i sam udio u Agrokoru, zalozene neke nekretnine… u biti s pet strana opterecena jedna te ista 'vrijednost'.

A da je ulaganje u Agrkorove kceri, po mom skromnom misljenju, od 2013 bila spekulacija vec sam davno napisao.
Nisu mi jasni ni dionicari ni vjerovnici koji su ulagali u Agrokor i kceri. Osim kao spekulativno ulaganje.


Više manje se slažemo u razmišljanjima. Kao što si i naveo, sve je to bilo isprepleteno i trebalo je kupit vrijeme da se to rasplete. Sječamo se da su amerikanci upumpali veliku lovu da sustav prodiše i da ne dođe kolapsa i to po normalnim kamatama. Koja bi banka i po kojim kamatama dala kredit u onom trenutku? Kak bi taj stečaj izgledo kad se nije znalo u tom čušpajzu ko pije ko plača. Dok bi se to raspetljalo, polja bi ostala nepreorana, životinje pokrepale, radnici pokrali kaj bi mogli, meso se pokvarilo u hladnjačama itd. Ozbiljna država nije smjela dopustit stihiju. Cijene tih usluga su za naše pojmove van pameti ali bio je natječaj, izabran je najpovoljnjiji koji je plaćao hrvatske konzultante i suradnike, a vjerovnici su šuteći odobravali sve. Nagodba je većinski izglasana, sudovi su potvrdili i potvrđuju zakon i nagodbu, lažljiva lopina Todorić je u bijegu jer i sam zna da je on glavni krivac. Sve u svemu jedna tužna priča o kapitalzmu u Hrvatskoj. Čast iznimkama kojih ima.



Sve se više piše o 'nevidljivoj ruci' samo u krivom kontekstu. Šteta http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/S-Mariscine-toliko-smrdi-da-nocu-luftaju-pogon-za-koji-je-Europa-dala-25-milijuna-eura

Dođi ti u Zagreb, naročito Novi Zagreb.
Od smrada Jakuševca se ne može disati.
Ljudi postali alergičari i guše se.

A onaj s planine i dalje"dela".

Kad pukne u Zagrebu Agrokor i Uljanik će izgledati kao vrtić.
I to "besplatni".
[/quote]

FOTO: Ovako će izgledati novi zagrebački ‘Spomenik domovini’, a njegovo podizanje će koštati 21 milijun kuna

Meni se čini da je naša burza već slomljena…

Mogući slom burzi usporit će ECB u podizanju kamata




@komot
, naravno da postojeci dionicari gube u oba slucaja (ako jamstva vrijede). Ali vjerovnici (neki!) su u ovom slucaju prosli bolje i zato se i ne bune za nakande koje idu iz Agrokora.

Zalozene su i dionice kceri koje je imao Agrokor, i jamstvima opterecene kceri, izdavane obveznice Agrokora i zalozen i sam udio u Agrokoru, zalozene neke nekretnine… u biti s pet strana opterecena jedna te ista 'vrijednost'.

A da je ulaganje u Agrkorove kceri, po mom skromnom misljenju, od 2013 bila spekulacija vec sam davno napisao.
Nisu mi jasni ni dionicari ni vjerovnici koji su ulagali u Agrokor i kceri. Osim kao spekulativno ulaganje.


Više manje se slažemo u razmišljanjima. Kao što si i naveo, sve je to bilo isprepleteno i trebalo je kupit vrijeme da se to rasplete. Sječamo se da su amerikanci upumpali veliku lovu da sustav prodiše i da ne dođe kolapsa i to po normalnim kamatama. Koja bi banka i po kojim kamatama dala kredit u onom trenutku? Kak bi taj stečaj izgledo kad se nije znalo u tom čušpajzu ko pije ko plača. Dok bi se to raspetljalo, polja bi ostala nepreorana, životinje pokrepale, radnici pokrali kaj bi mogli, meso se pokvarilo u hladnjačama itd. Ozbiljna država nije smjela dopustit stihiju. Cijene tih usluga su za naše pojmove van pameti ali bio je natječaj, izabran je najpovoljnjiji koji je plaćao hrvatske konzultante i suradnike, a vjerovnici su šuteći odobravali sve. Nagodba je većinski izglasana, sudovi su potvrdili i potvrđuju zakon i nagodbu, lažljiva lopina Todorić je u bijegu jer i sam zna da je on glavni krivac. Sve u svemu jedna tužna priča o kapitalzmu u Hrvatskoj. Čast iznimkama kojih ima.
[/quote]

ma mojneme …

a stand-still od 300M eur sa alvarezom se ne računa, a daličkina izjava da su kontrolirali Finu da todorić slučajno ne bi zatražio postupak predstečajne nagodbe, a ramljakov posjet lešinaru kinghedu prije nego je se uopće znalo da se radi na zakonu, a milijardu eura kredita da se isplate obveznice kupljene netom prije postupka za 20-30%nominale

a i koja to tvrtka može preživjeti da joj odjednom sjednu sve obveze na naplatu pa da i nije nešto zadužena?

gdje su potraživanja unutar koncerna, gdje je protuučinba za preuzeta jamstva, gdje su obveze koje je agrokor dd imao prema povezanim društvima, kako se uopće moglo dogoditi da se legalizira da krovno društvo zaduženjem povezanih društava za svoj račun u kojima nema niti 60% udjela u temelnom kapitalu, ista ovim nakaradnim postupkom preuzme u cijelosti?

…i to je po vama u redu, sve super, savjetnici isisali preko 500M, samo šavorić je isisavao 6k kn na sat, konhed dao 400M EUR pa odmah naplatio 300m a zadužnica ostale na 400 m +kta, ali zato su manjinski dioničari, mirovinski i drugi fondovi razvlašteni fiktivnim jamstvima, koliki vjerovnici moraju otpisivati i preko 50%, koliki su direktno i indirektno propali ili su u problemima kao thnk

ali po vama to nema veze, lex agrokor je ok, todorić je kriv za sve i što se žalite?!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close