Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osim ako vas ne strefe neke dividende onda i uz stagnaciju indexa zarađujete.



To je vaše mišljenje s kojom se ne bi složio dio ulagača koji zarađuju na zse. A ima ih.
Svako dobro!

Nije mišljenje, nego je činjenica da na malo više od milijun kuna dnevnog prometa uz stagnaciju indeksa nitko ne zarađuje.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



Sve pada. Opet nam je pala industrijska proizvodnja.
Sad kad zatvore škverove, INU i Petrokemiju više nećemo uopće imati industriju.

Glavno da ćemo moći jesti ćokoladice životinjsko carstvo.

Užas.

Treba ukinuti sve što ne donosi profit.
Petrokemiju, škverove, ……………………. VLADU, SABOR…………….. i još ponešto. 🙂
[/quote]

Slazem se.
I hrvatske sindikate, a i mnoge tiskovine te portali isto sluze samo za zaglupljivanje naroda te samim time obaraju GDP i profit.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Danas je na SKDD i službeno objavljeno spajanje dionica Jadrana iz Crikvenice.
Spajanjem 3 u 1 dionici je nominala zvanično poništena ( bez nominale ), a realno spuštena na 5,75 Kn.
Dionica je imala zadržane dobiti i pozitivan kapital.

Ovim potezom ozakonjeno je “spajanje dionica” na bilo kojoj dionici na ZSE, pod bilo kojim uvjetima ako to progura većinski vlasnik na skupštini.

Dodamo li tome već mnogo puta primjenjenu “dokapitalizaciju sa isključenjem prava za manjinske dioničare” dobili smo kombinaciju u kojoj je moguće potpuno razvodniti kapital malih dioničara, a kasnije ih i istisnuti.
Vrijedi za svaku dionicu na ZSE.
Sve po zakonima ( hrvatskim ).

To je razlog za moj današnji prijedlog.

UKINITE TRŽIŠTE KAPITALA

Pa to ti je postojalo oduvijek (u ZTD je to bllo odavno ugradjeno), samo se nije primjenjivalo. Spajanje dionica je nebitno. Bitan je samo dokap, na njemu se mogu isključiti pojedini dionicari i neimati ista prava.

hmmmm

Nismo ni dosegnuli 2008., a već jača novi silazni trend

Ignore: KressoM, delux

A crobex…

Wall Street ove godine raste devet, a iduće sedam posto

Naime, u međuvremenu je najmanje jedan brod službeno otkazan, a jedan je isporučen, pa kad se tome pridodaju ova nova četiri otkazana broda, knjiga spada ne šest brodova, od čega su njih tri ili četiri u procesu gradnje. No, koliko god otkazivanje ova četiri broda u stvari označava konačni poslovni krah Uljanik Grupe, toliko je, paradoksalno, dobra vijest u tome da će troškovi za brodogradilište i državu biti vjerojatno manji nego da su se sva četiri broda u cijelosti izgradila. Jer, svaki od tih brodova je bio ugovaran tako da se u Vladinim službenim dokumentima prilikom izdavanja jamstava navodilo kako će profit po brodu biti od 400 tisuća do 500 tisuća eura, a ispostavilo se kako je po brodu bilo oko 100 milijuna kuna gubitaka prosječno.

KAAAAAAAAAAAAAAKVO LUUUUUUUUUUUDILO

Oni prikazu dobit, a svaki put untarag 10 godina nabiju 100 milja gubitka po brodu. 100 milja. i onda MI TO MORAMO PLATITI – POREZOM NA ZRAK, NA VODU, NA HOD, NA KAPITALNUD DOBIT, NA DIVIDENDUU, NA SUNČEVE ZRAKE

kakvo je ovo ludilo, to je za ne vjerovati. i umjesto da burz bude mjesto gdje dobe tvrtke se natječu, burz apostane mjesto gdje rzniu uljanici, tehnike, petrice i sl. natječu s tko će spržiti više državnih para.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nakon što sam vidio da je Šavorić uz potporu Plenkija u 18 dana iz Agrokora oteo 825 000 kn za što prosječan Hrvat radi 15 godina još sam sigurniji u ishod ove burze.

Svakodnevno trgovanje te sumnje potvrđuje.


Naime, u međuvremenu je najmanje jedan brod službeno otkazan, a jedan je isporučen, pa kad se tome pridodaju ova nova četiri otkazana broda, knjiga spada ne šest brodova, od čega su njih tri ili četiri u procesu gradnje. No, koliko god otkazivanje ova četiri broda u stvari označava konačni poslovni krah Uljanik Grupe, toliko je, paradoksalno, dobra vijest u tome da će troškovi za brodogradilište i državu biti vjerojatno manji nego da su se sva četiri broda u cijelosti izgradila. Jer, svaki od tih brodova je bio ugovaran tako da se u Vladinim službenim dokumentima prilikom izdavanja jamstava navodilo kako će profit po brodu biti od 400 tisuća do 500 tisuća eura, a ispostavilo se kako je po brodu bilo oko 100 milijuna kuna gubitaka prosječno.

KAAAAAAAAAAAAAAKVO LUUUUUUUUUUUDILO

Oni prikazu dobit, a svaki put untarag 10 godina nabiju 100 milja gubitka po brodu. 100 milja. i onda MI TO MORAMO PLATITI – POREZOM NA ZRAK, NA VODU, NA HOD, NA KAPITALNUD DOBIT, NA DIVIDENDUU, NA SUNČEVE ZRAKE

kakvo je ovo ludilo, to je za ne vjerovati. i umjesto da burz bude mjesto gdje dobe tvrtke se natječu, burz apostane mjesto gdje rzniu uljanici, tehnike, petrice i sl. natječu s tko će spržiti više državnih para.


SVE VLADE -> Ne talasaj, naš način života malo više košta ali da bi ostali na vlasti tu žrtvu ćemo morati podnijeti.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik


Osim ako vas ne strefe neke dividende onda i uz stagnaciju indexa zarađujete.


To je vaše mišljenje s kojom se ne bi složio dio ulagača koji zarađuju na zse. A ima ih.
Svako dobro!

Nije mišljenje, nego je činjenica da na malo više od milijun kuna dnevnog prometa uz stagnaciju indeksa nitko ne zarađuje.
[/quote]
[/quote]

trenutno upravo takav scenarij imam ..sreće da su divke bile izdašne ..bumo videli dalje

https://www.vecernji.hr/vijesti/sve-anka-koja-se-preselila-u-hrvatsku-ovo-su-moja-negativna-iskustva-1267808


Nakon što sam vidio da je Šavorić uz potporu Plenkija u 18 dana iz Agrokora oteo 825 000 kn za što prosječan Hrvat radi 15 godina još sam sigurniji u ishod ove burze.

Svakodnevno trgovanje te sumnje potvrđuje.

Kakva pljačka se događa u ovoj državi, to je za Holywood.
I onda čitam pojedinci osuđuju prosvjed radnika Uljanika (koje niti malo ne branim zbog šutnje svih ovih godina) umjesto da ih se podrža i da svi iziđu na ulice, jer ovo nije normalno.
Pa država postoji radi naroda a ne obratno!
Vlada je na to očito davno zaboravila i očito nije je ni briga.

New Report

Close