Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“U bitnome osnovna razlika u odnosu na prijašnje godine je da se poseban postupak provodi za sve porezne obveznike koji su u 2017. ostvarili godišnji dohodak, odnosno dohodak od nesamostalnog rada i drugi dohodak koji nije konačan, bez obzira ostvaruju lipravo na povrat preplaćenog poreza ili obvezu za uplatu razlike poreza. Također, ovo je prva godina od kada se u godišnji obračun ne uključuje dohodak ostvaren po osnovi imovine i imovinskih prava, kapitala i osiguranja, a koji se od 1. siječnja 2017. smatraju konačnim dohotkom i za koji se plaća konačan porez u tijeku godine”, objašnjavaju iz Porezne uprave.

marićeva reforma je prelijevanje iz supljeg u prazno – što godda desnom rukom, lijevom odmah uzme 90 posto natrag

https://www.index.hr/vijesti/clanak/krecu-povrati-poreza-evo-kad-cete-dobiti-svoj-novac/2015780.aspx

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega Pjesnik

“SAmo treba dočekati promjenu trenda. Problem je što smo ga bili dočekali nakon 7 godina i onda se desi todex. Kada će se opet desiti preokret nitko nezna ali da je ovo normalna zemlja država bi dala znak ukidanjem poreza na dobit ali budući da država ne zna tko pije tko plaća jer vlada nered uzdamo se u neki drugi znak. Božji valjda. Slučajna država.”

Najveća tragedija je što su ljudi u 2016 napokon počeli nešto zarađivati na burzi (platili porez na kd nažalost) i onda nas je pokopao Ivek…a tko će i kada ponovno malo oživjeti ovo tržište koje je na aparatima ne zna se…sada je sezona kiselih krastavaca i većina ljudi je na moru, pa samo djelomično prate ovo netrgovanje…potajno sam se nadao da će ministar Marić razmotriti ovaj porez na kd, jer je i sam dioničar za razliku od bivšeg ministra koji je zazirao od tk (nevjerojatno za državu koja pokušava biti kapitalistička), ali više se ničem ne nadam, jer koliko sam vidio porezne promjene će biti samo kozmetičke…a rashodna strana proračuna se povećava nažalost umjesto da se smanjuje (ujanik, ptkm…)

Bilo je ovdje “pametnih”, a još su mnogi na forumu, koji su propovijedali rast nakon micanja Todexa. Naravno tko je imao zrno soli u glavi znao je da se prometi neće vratiti, ulagači su pokradeni, kapital je operuškan i sada se nalazi u Nizozemskoj.

Naši vladari su stranci, imaju banke, hotele na obali, izvore vode i poljoprivredna zemljišta. Živjela slobodna i neovisna država Hrvatska !

Kako su nazivali Todex, toksičnim otpadom, smećem, koje se mora maknuti. Nama su pametovali da smo sami krivi, da je sve transparentno. Da li je u međuvremenu gospodin Peruško saznao da li je isplatio Alix Partnersu 100 milja ?

Gospodo što vam sada smeta, zašto ne trgujete ?

E moj Pauli pa kad oni nikad ni nisu imali love, vec živili na pokojem rastu uz nas koji smo vrtili vecinu po TODEXU , al bilo nas je i okolo

Ekipa, negativna i pozitivna, želim Vam puno sreće i zdravlja!
Odoh ja na GO i imati ćete nesreću ne čitati moje nebuloze iduća 3 tjedna !

Srdačan pozdrav!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

neka turbo egzotična destinacija bez interneta ili …?

who dares, wins

Čovjeku je dosta ovih uzbuđenja i stresa, te munjevitog trgovanja, pa se otišao malo odmoriti od svega, što bi i ostalima savjetovao…
Adio i mirno more!

Kao da se osjeća neka lagana pozitiva u trgovanju. Nema više bezumnog prosipanja po bidu, dapače lagano se skida s aska. Vidjet ćemo za koji dan da li s južine polako okreće na buru ili je to bio tek lagani maestral 😁

Ignore: KressoM, delux

Ljudi se još oporavljaju od svjetskog prvenstva i silnih emocija…pa su odlučili uložiti višak koji se u međuvremenu stvorio od turizma, ugostiteljstva itd…

Danas fini prometi, svašta nešto…

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Ovako par tjedana za redom i sve bi živnulo… tako će i biti… kada? ne zna se.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Meni ovo danas jako dobro izgleda. Da je ovako svaki dan ne bih se žalio.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

New Report

Close