Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ledo i Jamnica su desetljećima generirale dobit od preko 10 milijardi kuna. Danas te tvrtke vrijede 0 kn.

Ali su bile u sastavu prezaduzenog agrokora na kojeg su mnogi objektivni ekonomisti upozoravali.
Jos gore nego solo firma koja se nasla u problemima.



Ledo i Jamnica su desetljećima generirale dobit od preko 10 milijardi kuna. Danas te tvrtke vrijede 0 kn.

Ali su bile u sastavu prezaduzenog agrokora na kojeg su mnogi objektivni ekonomisti upozoravali.
Jos gore nego solo firma koja se nasla u problemima.

[/quote]

Da, mnogo gore.

Slazem se s kolegama. Zatvorio pozicije u Ht, Ernt, Vlen pola.
Ostalo jos pola Vlen, Viro, Rizo i jos neke dionice sitno. Cash mi je na 92%.


Slazem se s kolegama. Zatvorio pozicije u Ht, Ernt, Vlen pola.
Ostalo jos pola Vlen, Viro, Rizo i jos neke dionice sitno. Cash mi je na 92%.

Pa koliko imas 50k ? kad tako jednostavno zatvoris… ili je sav promet tvoj :)))

Reci cu samo da je ovo postalo premrtvo trziste za mene i planiram i ja polako pozatvarati pozicije i prebaciti cash na neko drugo trziste jednostavo me pocelo sve ovo umarati a cak nisam imao todexa nista.

get rich or die tryin'

Mislim da ce trziste tek poceti rasti kada vecina malih rasproda svoje pozicije, a veliki ulagaci ili fondovi to pokupuju…nema pomaka dok god traje crnjacenje ovdje na forumu….jer je onda prilika za vecinu dionica jeftino pokupovati…


Mi nismo nimalo jeftiniji od konkurentnih zemalja, a uskoro ćemo biti i mnogo skuplji.

Ti ne da nisi bio izvan granica rvacke, ti nisi bio dalje od svog sela!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Stvar je prilično jasno što treba napraviti…..pola tvrtki koje kotiraju na ZSE treba gurnuti u stečaj…nisu za drugo…onu drugu polovicu ili možda čak trećinu koja volja i bori se s likvidnošću na ovom plitkom tržištu treba izlistat negdi drugdi…
S dobrim dijelom dionica se više ni ne trži…jer su se povukli s ove i ovakve burze…ili su u nekom posebnom režimu trgovanja…
Sve u svemu da se i ima para i volje ulagat u zse, nema se u što previše i uložiti…
Trebali bi svi kolektivno napustiti zse…dok se odnos vladajućih, mirovinaca i fond menadžera prema našem tk ne promijeni…
Tu je neminovno da i propadnu još brokeraji…koji su i dalje vrlo skupi, a razina usluge nije na nivo….kao što su i neodostupna hrpa opcija i instrumebata koje postoje na stranim tk a vezana su uz trgovanje…
Neizbježno je da dođe do sloma…pa da tek onda počne netko voditi brigu…ovi ionako ne vodi nikuda…


Mislim da ce trziste tek poceti rasti kada vecina malih rasproda svoje pozicije, a veliki ulagaci ili fondovi to pokupuju…nema pomaka dok god traje crnjacenje ovdje na forumu….jer je onda prilika za vecinu dionica jeftino pokupovati…

Pa ono sto je dobro to i raste: Adpl, Adrs, Podr, banke, cekamo Vlen da se raspetlja…
Cak i delistirani Pevec raste, barem sudeci po javnim ponudama i nesluzbenim info od vanburzovnih transakcija.
Jedino je problem sto je vecina ovdje prisutnih zaglavila ili u todexu i u “gradjevinama” ili nekim drugim prevarama koje su djelovale doduse lose, ali jeftino i obecavajuce. I sad vise nema likvidnosti za ono sto je dobro.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Koliko je ADPL narasla zadnjih mjesec dva ono?

Pa dionice ne rastu uvijek. Osim ako svaki puta kad počnu padati zarotiras ekran za 180 stupnjeva.

Možda je Marić i imao dobre namjere, bilo je govora da će čak smanjiti davanja na plaće i tako nam povećati standard, međutim nenadano su na njegov proračun natovarena dva golema tereta – kutinska Petrokemija i pulski Uljanik. U svom proračunu Marić će sada morati napraviti mjesta za dvije do četiri milijarde kuna, koliko će ta dva gubitaša opet progutati. A to je novac koji je nekoliko puta veći od onoga namijenjenoga “poreznoj reformi”.

ovvo uopće nij eludo – ti ljudi u petrokemiji i uljaniku svoji bezobrazlukom otimaju od cijele hrvatske. petrica i uljanik sprže dvije, tri iljarde dok reknes keks. zamslit esamo da je porezno rasterecenej uvecano za taj iznos – na razini od 5 miljardi recimo, to bi vec nesto znacilo.

https://www.vecernji.hr/premium/porezna-reforma-vrijedi-dvije-porcije-cevapa-mjesecno-po-obitelji-ne-hvala-1262311

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close