Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hnb nije imala gubitak nego operativnu dobit a ovih 2,5B su tećajne razlike po kunskom iskazu, dakle kako hnb iskazuje deviznu imovinu u kunama, zbog tečajnih promjena se trenutno vodi knjigovodstvena razlika od 2,5B kn…

Kako je u 2017. euro zamjetno ojačao u odnosu na američki dolar, a zabilježeno je i jačanje kune u odnosu na euro, došlo je do umanjenja kunskog iskaza međunarodnih pričuva, a negativne nerealizirane tečajne razlike iznosile su 2.641 milijuna kuna. To je odredilo i ukupni rezultat Izvještaja o dobiti HNB-a koji je u 2017. iznosio minus 2.554 milijuna kuna, što je prvi zabilježeni negativan rezultat još od 2003. godine. Treba naglasiti da nije riječ o operativnom gubitku nego o negativnim nerealiziranim tečajnim razlikama, dok je HNB u 2017. godini ostvario operativnu dobit[/i]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Paulie, 02.08.2018. u 10:48
Treba naglasiti da nije riječ o operativnom gubitku nego o negativnim nerealiziranim tečajnim razlikama, dok je HNB u 2017. godini ostvario operativnu dobit,

Svima je neraliziran Todex, još uvijek. Znači da gubitka nema ?

kol. Paulie…pa kakve veze ima hnb sa todexom, ali baš nikakve

a da gospodarska situacija nije dobra, to se itekako slažem s tobom, ipak je burza jedan od najsnažnijih indikatora snage ekonomije jedne države a mi već duže vrijeme svijedočimo upravo katastrofalnom stanju TK

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


a da gospodarska situacija nije dobra, to se itekako slažem s tobom, ipak je burza jedan od najsnažnijih indikatora snage ekonomije jedne države a mi već duže vrijeme svijedočimo upravo katastrofalnom stanju TK

Slažemo se oko toga. I uz tu narušenu ekonomiju, općenito je povjerenje ulagača u pravni sistem na najnižem nivou u povijesti ove burze.

Alkohol i cigarete moraju biti 100 posto skuplji, inzistiram!

Paulie, 02.08.2018. u 11:24
Ministar zdravstva Milan Kujundžić u četvrtak je ponovio da inzistira na stopostotnom porastu trošarina na cigarete i alkohol obrazloživši to kao jedinu učinkovitu mjeru za sprječavanje tih oblika ovisnosti.

“Najmanje 100 posto, to je jedina učinkovita mjera

Što mi možemo očekivati nakon ovakvih izjava. Stranci izuzetno mnogo piju, pogotovo sjevernjaci. I sad ćemo mi dignuti 100% cijene alkohola. To ne može biti nikako dobro za turizam… Mi nismo nimalo jeftiniji od konkurentnih zemalja, a uskoro ćemo biti i mnogo skuplji.

Cigarete, osobno ne pušim, ali zašto bih ja nekom branio da to radi. Ako hoćete da svatko odgovara za svoje postupke i liječi se sam, uvedite privatno zdravstvo, ovo javno ionako ne valja. Ovo je još samo jedno guljenje domaćih i turista.

Je li ministar zna što znači 100% ? Pa prije nego odaberem zemlju gdje ću ići, a imam ih na izbor desetak, itekako bih prije provjerio cijene.

Kapitalizam je sve suprotno od toga da država odlučuje što je “dobro”, a što “loše” za nas. Država nas uvijek hoće samo oguliti. Bez slobode izbora, nema kapitalizma ni tržišta.

Malo pomalo, firma za firmom kapitulira.
Zaista, što će nam ostati na ovom tržištu kapitala?!

Nevjerojatna je nebriga Vlade za tržište kapitala koje je u svim suvremenim društvima izuzetno bitno.
Kod nas je totalno, ama baš totalno nebitno.

Iako sam prošao neokrznut kroz zadnje kapitulacije (todex, Vdkt,Thnk,Dlkv, i ostali….) čisto iz razloga što sam apsolutno u blue chipovima i turistima, počinjem se brinuti za ovu nebrigu društva u cjelini.

Lagano razmišljam da i ja polako odem sa ovog tržišta.

Žalosno ali istinito..

I indeks objavio ovu ludost.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzic-ne-odustaje-trazi-duplo-vece-cijene-cigareta-i-alkohola/2015137.aspx

Pola milijuna kuna prometa do podneva, je li ovo novi rekord ?


Alkohol i cigarete moraju biti 100 posto skuplji, inzistiram!

Anonimno, 02.08.2018. u 12:21
Ministar zdravstva Milan Kujundžić u četvrtak je ponovio da inzistira na stopostotnom porastu trošarina na cigarete i alkohol obrazloživši to kao jedinu učinkovitu mjeru za sprječavanje tih oblika ovisnosti.

"Najmanje 100 posto, to je jedina učinkovita mjera

Što mi možemo očekivati nakon ovakvih izjava. Stranci izuzetno mnogo piju, pogotovo sjevernjaci. I sad ćemo mi dignuti 100% cijene alkohola. To ne može biti nikako dobro za turizam… Mi nismo nimalo jeftiniji od konkurentnih zemalja, a uskoro ćemo biti i mnogo skuplji.

Cigarete, osobno ne pušim, ali zašto bih ja nekom branio da to radi. Ako hoćete da svatko odgovara za svoje postupke i liječi se sam, uvedite privatno zdravstvo, ovo javno ionako ne valja. Ovo je još samo jedno guljenje domaćih i turista.

Je li ministar zna što znači 100% ? Pa prije nego odaberem zemlju gdje ću ići, a imam ih na izbor desetak, itekako bih prije provjerio cijene.

Kapitalizam je sve suprotno od toga da država odlučuje što je "dobro", a što "loše" za nas. Država nas uvijek hoće samo oguliti. Bez slobode izbora, nema kapitalizma ni tržišta.
[/quote]

ajde prestani baljezgati, ne znam jesi li u stanju napisati i jedan normalan post ili si totalno puknuo zbog gubitaka na todeksu!??


Malo pomalo, firma za firmom kapitulira.
Zaista, što će nam ostati na ovom tržištu kapitala?!

Nevjerojatna je nebriga Vlade za tržište kapitala koje je u svim suvremenim društvima izuzetno bitno.
Kod nas je totalno, ama baš totalno nebitno.

Iako sam prošao neokrznut kroz zadnje kapitulacije (todex, Vdkt,Thnk,Dlkv, i ostali….) čisto iz razloga što sam apsolutno u blue chipovima i turistima, počinjem se brinuti za ovu nebrigu društva u cjelini.

Lagano razmišljam da i ja polako odem sa ovog tržišta.

Žalosno ali istinito..


Ma zašto bi otišli sa ovog tržišta?
Jednostavno treba izbjegavati firme koje vec desetljece ne generiraju nikakvu dobit i to je to.
Propadaju zbog loseg poslovanja koje je jasno vidljivo u izvjescima,a ne zbog nekih misticnih sila.

Market stagnira zbog opcenito negativnog mindseta koji je zahvatio narod i koji je ocito postao svojevrsni trend,pa cak i onima koji dobro i normalno zive.

Ledo i Jamnica su desetljećima generirale dobit od preko 10 milijardi kuna. Danas te tvrtke vrijede 0 kn.


Ledo i Jamnica su desetljećima generirale dobit od preko 10 milijardi kuna. Danas te tvrtke vrijede 0 kn.

Pa ne znam jesu li bas toliko generirale… trebalo bi provjeriti, ali biznisi vrijede. To sto su kriminalci u izvanrednoj upravi sa savjetnicima i pokroviteljima i gangsterima iz politike zeznuli vjerovnike, ali i dioničare (koji su nažalost, znam da se to tu tesko prima, sporedni igrači) to je posljedica naše nezainteresiranosti za društvo u kojem živimo i radimo. Mi smo izabrali gangstersku ekipu s anemičnim poliglotom na čelu i ćelavog pajaca Prdoljaka. Sad se vidi da kako smo sijali, tako ćemo i žeti.

U ovom su društvu potrebne korijenite i brze promjene, a većina gradjana ove države potpuno je nezainteresirana za bilo kakve promjene, sto zbog dudlanja javne i državne sise, a sto zbog sitnog rentijernog i klijentelističkog mentaliteta. I dok mali lopov, Todorićev izvanbračni potrcko ne dira u porez za sitnu rentu na apartmane, dotle je sitnozubima dobro. A tko je vlasnik Agrokora i kako su nas zajebali za silne milijarde, o tome će se pričati “u epskim narodnima”.

New Report

Close