Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uh, sada i tehnika ide u predstečajnu nagodbu!
kako je krenulo, do kraja godine ZSE bi mogla ostati bez građevinara!


Bit ce sve ok…pa nije ovo rulet…ovo je igra za strpljive, a strpljivi se uvijek naplate…

strpljive na ovoj burzi svakoga dana nagrađuju novim minama

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/LpNk7ldX00ANcaNGH7A6oA==.pdf

HNB 2,5 mlrd kuna gubitka, Uljanik skoro 1,5 mlrd gubitka, Croatia Airlines 80 mil kn gubitka, Petrokemija skoro 200 mil kuna gubitka, 3 Maj 150 mil kn gubitka, Tehnika ide u stečaj, Agrokor operuškali.

To su rezultati izašli u zadnjih nekoliko tjedana.

Samo vi budite strpljivi.

A kakav to HNB ima gubitak?

Da ti išta razumijes, sačuvao bi nešto novca a ne sve spržio u kestenjari kod Ivice kestenjara.

https://www.hnb.hr/-/godisnje-izvjesce-2017

Treba za uspješno investiranje imati i neka znanja i iskustvo, a ne lupati iz dana u dan gluposti po forumima ko papagaj.

Hnb je rezultat tecajnih razlika eur i usd prema kuni. Inace u devizama ne da nije izgubljeno nista nego je i zaradjeno.
A ostalo se mora podrobiti. Da konacno izadjemo iz socijalizma.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Uostalom HNB-ov nije primarni zadatak zarada, na duzi rok je bitna, ali komentiranje HNB-a kroz zaradu je skroz pogresna rasprava o HNB-u na taj nacin

Ignore : renči

http://hr.n1info.com/a314833/Vijesti/HNB-je-u-2017.-napravio-najveci-gubitak-u-povijesti.html

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/hnb-manjak-od-255-mlrd-kuna-posljedica-je-nerealiziranih-negativnih-tecajnih-razlika/7570980/

“HNB je u 2017. napravio najveći gubitak u povijesti”

https://cro.time.mk/c/bd6f7a218d/bacic-o-izboru-guvernera-hnb-a-i-vujcic-je-kandidat-o-kojem-se-razmislja-aleksic-dalic-je-elementarna-nepogoda.html

Lovrinović: ‘HNB je u 2017. napravio najveći gubitak u povijesti’

Treba li ti još referenci ?

Pa upravo drugi clanak vam objasnjava sve.
Tecajne razlike.
A sve drugo je lovrinovicevsko laprdanje.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Ma ti ništa ne razumijes zato i gubiš novac. HNB ne gubi novac na operativnom poslovanju nego je to kunski iskaz deviznih rezervi. Dakle, HNB je deviznom ili deviznim intervencijama mogao popeglati tečaj recimo na 7,7 HRK za EUR i onda bi imao 2 milijarde kuna dobiti.

Obzirom da imamo stalni pritisak na potražnju za kunom sto zbog turizma sto zbog EU fondova sto zbog rasta proizvodnje i uvozne komponente domaće industrije tečaj je već dulje vrijeme tu gdje je, al to ne znaci da je zbog toga HNB u bilo kakvim problemima. Pogledaj kako izgleda bilanca centralne banke i ne prenosi bezvezne clanke trećerazrednih novinara. Jasno je da ne razumijes, a kad ne razumijes onda bi se trebao uputiti da shvatiš, a ne pisati gluposti.

@DonJuane, nisam ja nikakav papagaj, ali si ti noj koji turne glavu u pijesak i ne vidi što se događa. Niti ti čitaš vijesti, niti što pratiš, turizam je u padu, blagom, ali svejedno, spremaju se novi porezi, na alkohol, cigarete, viša boravišna, a mnoge hrvatske kompanije imaju ogromne gubitke.

Znam da će te to zaboliti, ali nisam u nikakvom minusu, niti sam sve pare spucao na Todex.

Ja ovdje ne vidim svjetlu budućnost, ti vidiš, ali nemoj kao pitbull skakati na svaki post koji je u suprotnosti s tvojim drukerskim uvjerenjima da će sve skočit 500%.

Ma ti crnjacis bezveze jer si popušio lovu na Agrokoru i toliko si zlurad da želiš da svi sve popuse. Al ako već to i radiš, onda barem budi objektivan, a ne površan. Mi smo već godinama u banani, stvar je samo jesmo li pojedine godine u većoj ili manjoj, jel… banani.

Otkad smo dobili Plenkovica, Dalic, Vrdoljaka i slične na čelu države, mi smo se vratili u devedesete jer otad nije zabilježena ova razina korupcije, nepotizma, pogodovanja i lopovluka. S druge strane, mi smo već nekoliko godina u EU, a obzirom da se nismo i ne znamo prilagoditi tržišnim principima poslovanja i nemamo menadžment usredotočen na strategiju i rezultate, sada plaćamo račune za svoje neznanje i neučinkovitost. To je sastavni dio ciklusa. To je bilo i u Sloveniji i u Bugarskoj, Rumunjskoj Itd. S tom razlikom da su oni neki vrag naučili i da se mijenjaju. Mi nažalost nismo ništa naučili i još uvijek se ne mijenjamo.

Što onda obećavaš brda i doline kad si sam priznao da nikad nije bilo gore ?
Ne kužim lažni optimizam na temelju čega ?

I ja bi volio da Adris i Auto Hrvatska skoče 500% pa da se ja obogatim, ali svjestan sam da tu nema realne mogućnosti.

Turizam PADA, u najboljem slučaju STAGNIRA, novih stečajuša koliko hoćeš, nabrojao sam ti Uljanik, 3 Maj, Croatia Airlines, HNB, ali ti tupiš po svome.

Imamo kriminalnu nagodbu u Agrokoru i totalno pravno nepovjerenje i vezu politike i sudova. Trodioba vlasti u HR ne postoji, osim na papiru. Potezom pera se može svakog opljačkati.

Ako ćeš drukat drukaj, ali nemoj prodavat m..a pod bubrege i tvrdit da si u pravu.

New Report

Close