Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


opet laprdaš i lupetaš jer firme todeksa i te kako imaju dug jer su prihvatile jamstva za maticu koja su nekoliko puta iznad ukupne imovine tih firmi, a to znači da i svi udjeli malih u tvrtkama kćerima imaju razmjerno taj dug pa je taj dug (a ne država!) poništio imovinu malih dioničara (a i velikog gazde).
u dubini duše znaš i sam da je to tako, ali tvrdoglavo odbijaš prihvatiti vlastite teške investicijske greške pa je lakše prepucavati se i junačiti se na forumu

Jamstva su NELEGALNA, ne boj se, shvatit ćeš jednog dana. Junačiš se puno, ali znanje ti je krhko.

1) Donešena bez glavnih skupština što je NELEGALNO
2) Iznad vrijednosti kapitala što je NELEGALNO
3) jamstva uzajamnih društava su OGRANIČENA po HR zakonu kojeg nisam ja pisao

4) Jamstva donešena samo u korist jednom dioničaru

Je li ti misliš da smo mi svi baš tako blesavi ? Ne znam za koga lobiraš, ali nećeš me pokolebati.


Jamstva su NELEGALNA, ne boj se, shvatit ćeš jednog dana. Junačiš se puno, ali znanje ti je krhko.

– legalna su jer ih nitko nije pravomoćno oborio
– a znanje bolje da mi je krhko nego nikakvo kakvo je kod tebe-same floskule koje si pročitao od drugih


1) Donešena bez glavnih skupština što je NELEGALNO
2) Iznad vrijednosti kapitala što je NELEGALNO
3) jamstva uzajamnih društava su OGRANIČENA po HR zakonu kojeg nisam ja pisao

1) nije, legalno je – NO i uprave su ih odobrila
2) nije, legalno je jer niti jedno pojedinačno jamstvo nije iznad visine temeljnog kapitala već samo kad se gleda kumulativno
3) nisi ga pisao, ali nisi ga ni pročitao jer inače ne bi pisao ovakve gluposti


4) Jamstva donešena samo u korist jednom dioničaru

ali su DONESENA! i važeća! i ugrađena u nagodbu!!! ti možeš jedino tužiti upravu, NO i gazdu zbog toga!

Petrolio, samo trolaš i od tebe nikakve točne informacije. Čak ti je i Ivica Todorić potvrdio da su jamstva nelegalna, i kako su ih on i odvjetnici donosili.

Ako ne želiš čitati, pratiti informacije, stoj u svojoj maloj crnoj kutiji, ali nas ostale ne zamaraj lažnim konstrukcijama.

Moj savjet ti je da malo popratiš sljedeću adresu: http://www.dionicari-agrokora.hr/



Jamstva su NELEGALNA, ne boj se, shvatit ćeš jednog dana. Junačiš se puno, ali znanje ti je krhko.

– legalna su jer ih nitko nije pravomoćno oborio
– a znanje bolje da mi je krhko nego nikakvo kakvo je kod tebe-same floskule koje si pročitao od drugih


1) Donešena bez glavnih skupština što je NELEGALNO
2) Iznad vrijednosti kapitala što je NELEGALNO
3) jamstva uzajamnih društava su OGRANIČENA po HR zakonu kojeg nisam ja pisao

1) nije, legalno je – NO i uprave su ih odobrila
2) nije, legalno je jer niti jedno pojedinačno jamstvo nije iznad visine temeljnog kapitala već samo kad se gleda kumulativno
3) nisi ga pisao, ali nisi ga ni pročitao jer inače ne bi pisao ovakve gluposti


4) Jamstva donešena samo u korist jednom dioničaru

ali su DONESENA! i važeća! i ugrađena u nagodbu!!! ti možeš jedino tužiti upravu, NO i gazdu zbog toga!

[/quote]
Ne mozete mu pomoci kolega i ne pokusavajte .Sve sto ste naveli je tocno,ali on ima “svoju istinu” i “svoj svijet” i ne mozete to promijeniti.
Neka tuzi koga hoce ,ionako ce sam platiti svoj “avanturizam” i neznanje.


Petrolio, samo trolaš i od tebe nikakve točne informacije. Čak ti je i Ivica Todorić potvrdio da su jamstva nelegalna, i kako su ih on i odvjetnici donosili.

hahahaha todorić je potvrdio? jel to onaj todorić koji je ostao bez svega upravo zbog tih jamstava?? a dok je trošio milijarde kredita dobivenih baš temeljem tih jamstava, onda su mu bila legalna?
hahahaha, ne mogu vjerovati koje gluposti pišeš i za čije se izjave hvataš!
da, točna je ona da se utopljenik hvata za slamku, ali to te ne može spasiti, već si potonuo

A druga strana puno postena. Svi omrsili brke od Rame, Alix Partnersa do Knightheada. Na pitanje Pernara je li Alix Partnersu isplaceno 100 milijuna kuna Perusko odgovara zamuckivajuci da ne zna. U tom slucaju ili je ekstremno nesposoban za izvanrednog povjerenika, ili je lopov, ne postoji druga opcija da ne zna gdje je isparilo 100 milja. Ne govorimo tu o 100 kn, nego o 100 milijuna kuna za koje IP nije znao jesu isplacene.

Svi dobro napunili kese tuđim parama. Knighthead kupio obveznice po 25%, ulozio puste milijune eura u junk obveznice, za dva dana mu isplacene po 100%. Pa nismo bas svi ni glupi ni ludi da ne znamo da je to morao biti dogovor uz pomoc insajdera, Rame. Nitko ne ulaze toliko para u junk da bi za par dana trostruko zaradio ako nema dogovor.

U mom selu ima jedna poslovica za tebe. Lovi rake go..are. Za koga god da drukas, mene neces prevarit.


A druga strana puno postena. Svi omrsili brke od Rame, Alix Partnersa do Knightheada. ….

kakve to veze ima? koga sada briga za to!?? tebe je očerupao gazda toda, skrio je vaše dioničarske pare vani na račune pa se sad sprda kako su jamstva nevaljana, a ti ko mali maj.mun ozarena lica kimaš glavom na to….


U mom selu ima jedna poslovica za tebe. Lovi rake go..are.

bolje bi ti bilo da si sam sebi dao taj savjet nego ulagao u todeks.
imao bi rake go….re u mreži, a ostale bi ti i pare na računu.
ovako nemaš ni para, ni raka, a vidimo da te ta skupo plaćena škola nije ničemu ni naučila.
dakle totalna pušiona kako god okreneš

Todorić mene nije operušao. Objasnio sam ja tebi 100x da su jamstva nezakonita, ali to u tvoju glavu neće.

1) Država je trebala Agrokoru posuditi manje nego će sada Uljaniku, s tim da je Agrokor 1000 puta sistemski važniji za državu nego Uljanik. Govorimo o izvoru vode, poljoprivrednim površinama, itd.

2) Ako već nije napravila ovo prvo, nagodba se mogla provoditi isključivo na razini Agrokora, a ne i tvrtki kćeri.

3) Kriminalni roll up o kojem je Kolakušić govorio, nikad nije smio biti donešen. To je najkriminalnija radnja u HR povijesti.

Ali određeni ljudi ne bi mogli operušati Agrokor, i uvući tvrtke kćeri u proces, da nisu napravili što su napravili.


Todorić mene nije operušao. Objasnio sam ja tebi 100x da su jamstva nezakonita, ali to u tvoju glavu neće.

znači tebe nije operušao gazda koji je dijelio ogromne dividende (od kredita koje je dobivao, prikazujući fiktivnu dobit i izvlačeći keš preko granice i koji je na sve tvrtke kćeri natrpao jamstva teška 4x njihova imovina) nego je za to kriva država i vlada? Bože pomozi…
nego, koje je to sudsko tijelo utvrdilo da su jamstva nezakonita? sud udruge dioničara agrokora?

sinko dragi, ako ti je ostala još koja kuna u kešu bježi s time ne samo s ove, nego s bilo koje burze, jer s takvim rezoniranjem osuđen si unaprijed na gubitak i te siće koja ti je ostala….
neću te više sprdati jer vidim da ćeš pući od muke pa možeš slavodobitno objaviti zadnji post na ovoj raspravi, neću ti više odgovarati
lp

Mozda bi Mirovinci mogli poceti malo kupovati dionice da si napumpaju dobit.
Ipak im se odlucuje o glavam sa ukidanjem 2. stupa, pa da imaju argumente. Vidio sam da su dali u sve novine koliko su zaradili na Gorenju.

http://www.seebiz.eu/razocaravajuci-prinosi-mirovinskih-fondova-u-2018/ar-179143/



Todorić mene nije operušao. Objasnio sam ja tebi 100x da su jamstva nezakonita, ali to u tvoju glavu neće.

znači tebe nije operušao gazda koji je dijelio ogromne dividende (od kredita koje je dobivao, prikazujući fiktivnu dobit i izvlačeći keš preko granice i koji je na sve tvrtke kćeri natrpao jamstva teška 4x njihova imovina) nego je za to kriva država i vlada? Bože pomozi…
nego, koje je to sudsko tijelo utvrdilo da su jamstva nezakonita? sud udruge dioničara agrokora?

sinko dragi, ako ti je ostala još koja kuna u kešu bježi s time ne samo s ove, nego s bilo koje burze, jer s takvim rezoniranjem osuđen si unaprijed na gubitak i te siće koja ti je ostala….
neću te više sprdati jer vidim da ćeš pući od muke pa možeš slavodobitno objaviti zadnji post na ovoj raspravi, neću ti više odgovarati
lp
[/quote]

I za to je sve kriv gazda?

A porezna uprava?
A HABOR?
A HANFA?
A mirovinski fondovi?

Tko je trebao kontrolirati gazdu?
Tko je sudjelovao u toj prljavoj raboti?

New Report

Close