Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stižu reforme

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2013105

Hotelijeri s kojima smo razgovarali potvrđuju nam da im dosadašnji dio srpnja nije na lanjskoj razini i većina ih bilježi minuse od oko sedam do 10 posto u dolascima, ali su s prihodima, zahvaljujući višim cijenama, ove godine zadovoljni, jer im je zarada i s manjim prometom bolja od lanjske

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/557300/ledeni-tus-na-pocetku-spice-sezone-na-jadranu-manjka-165000-gostiju-strucnjaci-situacija-na-trzistu-se-promijenila-okruzenje-je-drukcije

manje gostiju, više cijene, pa rezultat opet dobar. kontrola troškova je najbitnija kod turista, u tako velikim sustavima i nefihtajuće šone mogu pojesti zaradu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Meni nije jednostavno jasno kako se neki olako odlucuju ili barem pisu o odluci da ce trgovati na stranim burzama i misle,neki su cak i uvjereni da ce biti uspjesni i zaradivati tamo???
Ja trgujem vani(i zivim vani) i imam prilicno iskustva u trgovanju dionicama,warrantima,na forex-u i tek nakon 2,5-3 godine svakodnevnog trgovanja "vani" i ucenja sam poceo ostvarivati profite.Nista senzacionalno,ali poceo sam zaradivati.Stalno ucim i dalje i svladavam razne tehnike i IALGO trgovanje i izbjegavam kriptovalute "u sirokom luku".Dakako da Vam je potrebno i znanje stranih jezika,ovisno o burzama na kojima trgujete.Na vecini azijskih burzi,na engleskom cete dobiti cesto samo "reducirane" informacije,a velik dio analiza je samo na domicilnom jeziku kao i poslovne vijesti,tako da je potreban veliki trud da naucite sto je nuzno za uspjesno trgovanje.Uz sve to treba,dakako i nesto srece.
Neke opce statistike "govore" da je samo oko 10% investitora na burzama profitabilno.

Meni nije jednostavno jasno ovo Vaše pisanje. Već godinu dana pišete na temi agrokorovih dionica kako mali dioničari neće dobiti niti kune za svoja ulaganja.

Ne vidim razloga zbog čega mali dioničari ne bi ulagali vani.
Ne vjerujem da im može biti gore nego ovdje gdje su sve izgubili zahvaljujući i hrvatskoj vladi koja nije zaštitila hrvatske dioničare i penzionere.

inače, rezultati su Vam jako slabi jer su burze u americi i EU u zadnjih pet godina porasle duplo i to bez padova do ove godine.

Da ste se samo na indexe kladili bi bolje zaradili.
Zbog toga Vam preporučam da se više skoncentrirate na svoja ulaganja a manje vremena provoditi na agrokorovoj temi. Jer tjeranjem ulagaća s ZSE teško da će te nešto zaraditi.

Zanimljivo kako imamo prazne sobe na moru na vrhuncu sezone….
Sad je najedanput važnija zarada nego broj gostiju.
Da možete imati bilo kakvu zaradu prvo trebate imati gosta.

Bar će ljudi shvatiti da trebaju nešto drugo raditi.

Što se tiče ZSE kada napokon zaštite male dioničare i kad i mali dioničari počnu zarađivati na ZSE se ponovno vidimo.

Do tada bi bilo dobro otvoriti temu za strane burze.



Meni nije jednostavno jasno kako se neki olako odlucuju ili barem pisu o odluci da ce trgovati na stranim burzama i misle,neki su cak i uvjereni da ce biti uspjesni i zaradivati tamo???
Ja trgujem vani(i zivim vani) i imam prilicno iskustva u trgovanju dionicama,warrantima,na forex-u i tek nakon 2,5-3 godine svakodnevnog trgovanja "vani" i ucenja sam poceo ostvarivati profite.Nista senzacionalno,ali poceo sam zaradivati.Stalno ucim i dalje i svladavam razne tehnike i IALGO trgovanje i izbjegavam kriptovalute "u sirokom luku".Dakako da Vam je potrebno i znanje stranih jezika,ovisno o burzama na kojima trgujete.Na vecini azijskih burzi,na engleskom cete dobiti cesto samo "reducirane" informacije,a velik dio analiza je samo na domicilnom jeziku kao i poslovne vijesti,tako da je potreban veliki trud da naucite sto je nuzno za uspjesno trgovanje.Uz sve to treba,dakako i nesto srece.
Neke opce statistike "govore" da je samo oko 10% investitora na burzama profitabilno.

Meni nije jednostavno jasno ovo Vaše pisanje. Već godinu dana pišete na temi agrokorovih dionica kako mali dioničari neće dobiti niti kune za svoja ulaganja.

Ne vidim razloga zbog čega mali dioničari ne bi ulagali vani.
Ne vjerujem da im može biti gore nego ovdje gdje su sve izgubili zahvaljujući i hrvatskoj vladi koja nije zaštitila hrvatske dioničare i penzionere.

inače, rezultati su Vam jako slabi jer su burze u americi i EU u zadnjih pet godina porasle duplo i to bez padova do ove godine.

Da ste se samo na indexe kladili bi bolje zaradili.
Zbog toga Vam preporučam da se više skoncentrirate na svoja ulaganja a manje vremena provoditi na agrokorovoj temi. Jer tjeranjem ulagaća s ZSE teško da će te nešto zaraditi.

Zanimljivo kako imamo prazne sobe na moru na vrhuncu sezone….
Sad je najedanput važnija zarada nego broj gostiju.
Da možete imati bilo kakvu zaradu prvo trebate imati gosta.

Bar će ljudi shvatiti da trebaju nešto drugo raditi.

Što se tiče ZSE kada napokon zaštite male dioničare i kad i mali dioničari počnu zarađivati na ZSE se ponovno vidimo.

Do tada bi bilo dobro otvoriti temu za strane burze.
[/quote]
Vas pokrece samo gorcina i sirite lose “vibracije”,a u ulaganja se ocito uopce ne razumijete.
Takoder,ocito je da nikada niste trgovali “vani”,zar ne?
Ne kazem da ne bi trebali i mogli trgovati “vani”,ali da bi bili uspjesni moraju “nesto znati”,jezik-e,pravne okvire drzava u kojima trguju,znati “hedgirati” i zastititi se od velikih gubitaka(S/L,CON.ord.,etc).Konkurencija na stranim burzama je ENORMNA ,kao i volatilnost,a firme propadaju kao i ovdje,iako je nekim trzistima kontrola regulatora jaca.
NIKADA necete zaradivati na burzi sa vasim “mentalnim sklopom”,NIKADA,ni na ZSE ,a posebice “vani”!NIKADA ZSE niti Vlada nece niti moze donijeti efikasne mjere koje bi vas stitile od pogresnih ulaganja.To niti jedna Vlada nije uspjela u cijelosti.



manje gostiju, više cijene, pa rezultat opet dobar. kontrola troškova je najbitnija kod turista, u tako velikim sustavima i nefihtajuće šone mogu pojesti zaradu…

nefihtajuće šone?!

pa Investimire kad čitam tvoje postove kao da sam dobro napušen… samo nije mi smiješno 🙁


Meni nije jednostavno jasno ovo Vaše pisanje. Već godinu dana pišete na temi agrokorovih dionica kako mali dioničari neće dobiti niti kune za svoja ulaganja.

Ne vidim razloga zbog čega mali dioničari ne bi ulagali vani.
Ne vjerujem da im može biti gore nego ovdje gdje su sve izgubili zahvaljujući i hrvatskoj vladi koja nije zaštitila hrvatske dioničare i penzionere.

Što se sada radi, povećava se boravišna pristojba, cilje je uzimati koliko god se može. Dižu se trošarine na cigarete i alkohol. Politika ove vlade uzimaj od koga možeš.

Ali neće to vječno trajati, otkriti će i turisti jeftinije destinacije.
inače, rezultati su Vam jako slabi jer su burze u americi i EU u zadnjih pet godina porasle duplo i to bez padova do ove godine.

Da ste se samo na indexe kladili bi bolje zaradili.
Zbog toga Vam preporučam da se više skoncentrirate na svoja ulaganja a manje vremena provoditi na agrokorovoj temi. Jer tjeranjem ulagaća s ZSE teško da će te nešto zaraditi.

Zanimljivo kako imamo prazne sobe na moru na vrhuncu sezone….
Sad je najedanput važnija zarada nego broj gostiju.
Da možete imati bilo kakvu zaradu prvo trebate imati gosta.

Bar će ljudi shvatiti da trebaju nešto drugo raditi.

Što se tiče ZSE kada napokon zaštite male dioničare i kad i mali dioničari počnu zarađivati na ZSE se ponovno vidimo.

Do tada bi bilo dobro otvoriti temu za strane burze.

Odličan komentar, potpisujem svaku riječ. Evo sad je i turistička sezona lošija od lanjske, pa se opet pravdamo da su cijene veće, uvijek mi kao narod imamo opravdanje, i uvijek nešto čekamo.

Naša vrla vlada sada ide dignuti boravišnu pristojbu. Grabi u tuđe džepove kome možeš. U mom gradu je dignut prirez ove godine. Svima je skuplji život postao.

Prijedlog je da alkohol i cigarete poskupe 50%, a obvezna registracija motornog vozila 4-7%.. Sve će to ići u bunar bez dna zvan hrvatski zdravstveni sustav. Nekoć, prije 40-50 g. su gradili i nove bolnice i bilo je dosta novaca, a danas se nitko ne sjeća kad je u njegovom gradu napravljena nova bolnica, vjerojatno prije 50 godina.

Što turisti masovno konzumiraju, upravo taj alkohol, došli su uživati, odmoriti se, malo i popiti. Dignuti će se i cijene smještaja zbog veće boravišne pristojbe. Tako to ide. Cestarina je najskuplja u Europi, a cijena je posebna za ljeto, skuplja naravno, jer turiste treba oguliti.

PDV u turizmu najveći u HR. Tečaj se posebno namješta da je kuna najjača upravo ljeti. Rekao bih da su ovo vlaški štosevi, ali zapravo su vladini, to je naše vodstvo.

Pa doć će i dan kad će turisti shvatiti da ima mnogo jeftinijih destinacija. Krah turizma je neminovan, ne zbog iznajmljivača ili ugostitelja, već zbog vladine grabežljive politike.

Kakva je perspektiva turističkih dionica ?


Naša vrla vlada sada ide dignuti boravišnu pristojbu. Grabi u tuđe džepove kome možeš. U mom gradu je dignut prirez ove godine. Svima je skuplji život postao.

Prijedlog je da alkohol i cigarete poskupe 50%, a obvezna registracija motornog vozila 4-7%.. Sve će to ići u bunar bez dna zvan hrvatski zdravstveni sustav. Nekoć, prije 40-50 g. su gradili i nove bolnice i bilo je dosta novaca, a danas se nitko ne sjeća kad je u njegovom gradu napravljena nova bolnica, vjerojatno prije 50 godina.

Što turisti masovno konzumiraju, upravo taj alkohol, došli su uživati, odmoriti se, malo i popiti. Dignuti će se i cijene smještaja zbog veće boravišne pristojbe. Tako to ide. Cestarina je najskuplja u Europi, a cijena je posebna za ljeto, skuplja naravno, jer turiste treba oguliti.

PDV u turizmu najveći u HR. Tečaj se posebno namješta da je kuna najjača upravo ljeti. Rekao bih da su ovo vlaški štosevi, ali zapravo su vladini, to je naše vodstvo.

Pa doć će i dan kad će turisti shvatiti da ima mnogo jeftinijih destinacija. Krah turizma je neminovan, ne zbog iznajmljivača ili ugostitelja, već zbog vladine grabežljive politike.

Kakva je perspektiva turističkih dionica ?

neizrecivo i neusporedivo bolja od todeks dionica u kojima si ti zaglavio do grla

Dobra:-)


neizrecivo i neusporedivo bolja od todeks dionica u kojima si ti zaglavio do grla

Haha, vidjet cemo ko ce se zadnji smijat. Moja tuzba ide, a tebi je turista manje.


Naša vrla vlada sada ide dignuti boravišnu pristojbu. Grabi u tuđe džepove kome možeš. U mom gradu je dignut prirez ove godine. Svima je skuplji život postao.

Prijedlog je da alkohol i cigarete poskupe 50%, a obvezna registracija motornog vozila 4-7%.. Sve će to ići u bunar bez dna zvan hrvatski zdravstveni sustav. Nekoć, prije 40-50 g. su gradili i nove bolnice i bilo je dosta novaca, a danas se nitko ne sjeća kad je u njegovom gradu napravljena nova bolnica, vjerojatno prije 50 godina.

Što turisti masovno konzumiraju, upravo taj alkohol, došli su uživati, odmoriti se, malo i popiti. Dignuti će se i cijene smještaja zbog veće boravišne pristojbe. Tako to ide. Cestarina je najskuplja u Europi, a cijena je posebna za ljeto, skuplja naravno, jer turiste treba oguliti.

PDV u turizmu najveći u HR. Tečaj se posebno namješta da je kuna najjača upravo ljeti. Rekao bih da su ovo vlaški štosevi, ali zapravo su vladini, to je naše vodstvo.

Pa doć će i dan kad će turisti shvatiti da ima mnogo jeftinijih destinacija. Krah turizma je neminovan, ne zbog iznajmljivača ili ugostitelja, već zbog vladine grabežljive politike.

Kakva je perspektiva turističkih dionica ?

Pa izgleda da su već shvatili. Turska, Egipat, Grčka. Za manje para bolja usluga. Ne znam gdje se u svijetu kockica leda za piće naplačuje 0,7 eura. Gramzivi lihvari misle da su turisti telad koja ništa ne kuži. Bezobrazluk se dugoročno ne isplati. Pola litre obične vode 30 kuna. A ministar Kremenko može pričati što hoće.


Pa izgleda da su već shvatili. Turska, Egipat, Grčka. Za manje para bolja usluga. Ne znam gdje se u svijetu kockica leda za piće naplačuje 0,7 eura. Gramzivi lihvari misle da su turisti telad koja ništa ne kuži. Bezobrazluk se dugoročno ne isplati. Pola litre obične vode 30 kuna. A ministar Kremenko može pričati što hoće.

Ja stvarno mislim da je tu kriva država. Znaš npr. da ugostitelj ne plaća samo PDV 25%, nego i od svakog prodanog pića osim vode plaća i još cca 3% općini u kojoj mu je lokal. Nametima nema kraja. A tek dozvole za štandove, bilo koja dozvola košta desetak tisuća kuna.

New Report

Close