Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


O tome dovoljno svjedoči tek milijun i pol kuna ukupnog dioničkog prometa.

Redovni promet dionice:
1.567.737,14 kn

Je li to najnizi redovni promet ikad ?

Čisto za statistiku……da ne pretrazujem sam kompletnu povijest trgovanja…..


Novi rekord: danas nije bilo 40 min transakcije.ajmo zse!

Sve što sam Vam najavljivao se ostvarilo.
Tko će nakon epske krađe malih dioničara ulagati na takvu burzu i takvu državu u kojoj se savjetnike plati gotovo milijardu kuna da operuška male dioničare?


Oročena štednja u pravilu štiti novac od gubitka vrijednosti uzrokovanog inflacijom. U Hrvatskoj je kamatna stopa dugo bila iznad stope inflacije, pa je štednja u bankama nosila i pozitivan realan prinos (prinos povrh inflacije).

No, danas je inflacija veća od kamata na štednju! Čak i oročena štednja realno gubi na vrijednosti jer govorimo o realno negativnim kamatnim stopama (u svibnju ove godine inflacija je iznosila 1,9 posto).

Dakle, u današnjim okolnostima čak i samo očuvanje vrijednosti štednje postaje sve zahtjevniji zadatak, a realno pozitivni prinosi postaju nemogući bez preuzimanja nešto većeg rizika.

Dogodi li se veći porast cijena dionica koje isplaćuju dividendu, to bi mogao biti prvi signal da se dio štednje, u potrazi za većim prinosima, počeo prelijevati na (zaboravljeno?) tržište kapitala.

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/dividendni-prinos-dionica-osjetno-je-veci-od-kamata-na-orocenu-stednju/7584186/

sušta istina – TKO DANAS DRŽI PARE U BANCI, TAJ GUBI PARE – TOPE SE POMALO

Evo, samo sam čekao drukerski članak u novinama kako se više isplati ulagati u dionice.
Što je pametni novinar prespavao koliko su mali dioničari izgubili novaca u zadnjih 20 godina, odnosno zadnjih godinu dana.

Pa moraš biti stvarno zaostala bu.dala da nakon toga uložiš i 1 kunu na ovu burzu, a još savjetovati to samo pokazuje koliko su današnji novinari ekonomski nepismeni.

Meni ovaj članak govori i da je kraj jeftinog novca. Početi će se dizati kamatne stope a samim time i kamate na štednju.
Ne moraš brinuti Investimire, povećati će banke ubrzo kamate na štednju.

Ovo je zadnja prilika da naivcima se uvale dionice prije bear marketa u svijetu.

Moje je mišljenje da CROBEX treba prvo pasti 50% da bi bilo zanimljivo ponovo ulagati na ZSE gledajući koliko je velika opasnost od gubitka cjelokupnog ulagačkog uloga zbog loše zakonske regulative i pogodovanja pljačkanju malih dioničara na račun većinskih dioničara i države.

A da držanje novca u hrvatskim bankama nije sigurno. S time se u potpunosti slažem.

Na sreću danas kad smo u Europi nije problem otvoriti račun vani, makar ni Švicarska više nije što je bila.

Lp



O tome dovoljno svjedoči tek milijun i pol kuna ukupnog dioničkog prometa.

Redovni promet dionice:
1.567.737,14 kn

Je li to najnizi redovni promet ikad ?

Čisto za statistiku……da ne pretrazujem sam kompletnu povijest trgovanja…..
[/quote]

TKo u ovom trenutku razmislja o burzi?
Hrvatska u finalu, kakva burza covjece.

Od kada smo usli u osminu finala nisam ni pogledao burzu a kamoli napravio neku transakciju.



Novi rekord: danas nije bilo 40 min transakcije.ajmo zse!

Sve što sam Vam najavljivao se ostvarilo.
Tko će nakon epske krađe malih dioničara ulagati na takvu burzu i takvu državu u kojoj se savjetnike plati gotovo milijardu kuna da operuška male dioničare?
[/quote]

OK…i zašto si ti onda i dalje na forumu i na burzi??? bit će da čekaš za stati u red za novo ćerupanje ;-))

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

when people cry you buy, when people…

ili to vise ne vrijedi


mogu primijetiti da je na groblju dinamičnije nego na ovoj kvazi burzi. nije mi jasno tko plaća sve te silne brokere i druge aktere na tržištu po službenoj dužnosti? njihove plaće su veće od bruto prometa burze. o nekakvoj zaradi tu ne treba ni pričati.

Legendo, baš si me nasmijo! 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

neki ulagači i u ovim uvjetima imaju solidne prinose, sve ovisi o Vama, koliko ste kvalitetan

burzovni igrač, toliko Vas tržište nagradi

https://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx

.

Davno je receno da se mi preostali mozemo naci na rostilju ispod zgrade burze. U parkicu iza. 5 kg cevapa i bacvica pive mislim da bi bilo dosta.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

neki ulagači i u ovim uvjetima imaju solidne prinose, sve ovisi o Vama, koliko ste kvalitetan

burzovni igrač, toliko Vas tržište nagradi

https://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx
Interesantno..medju najjacim portfeljima nema ni jednog kokosara i drukera od nas ovdje koji se svadjamo sami sa sobom kako se cini…nesto krivo radimo!! :)))

.

Nekako sam uvjerenja ako nasi dobiju finale (POMOZI BOŽE) da ce i Crobex napokon eksplodirati.
Al burzu na stranu danas i sutra.
AJMO HRVATSKA!!!

@ remorker

pusti burzu…………..

Nije u penezima sve.

Ja sam već poželio Vatrenima sreću ali su me izbrisali.

Izgleda da ne smiješ biti hrvatski nacionalista ni danas.

Dečki, 4 miliona srca će kucati uz Vas.

Ajmo po to zlato, pa da više uopće ne moram gledati nogomet.

New Report

Close