Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima burzi širom svijeta, ne vidim zašto bi na ZSE itko više ulagao. Najveca greska mi je bila sto sam na 18 000 mislio da je amerika prenapuhana, a sad su na 25 000. Za ZSE sam mislio da ima potencijala za rast, pa nova pljacka, novi padovi. Lekcija koju necu zaboravit.

A tko zna sta ce bit za koju godinu, mozda eksplodiramo zestoko, a mozda i sve ode na nulu 🙂

Uglavnom nikad ne reci nikad, tko je pred par mjeseci mislio da ćemo igrati u finalu svjetskog prvenstva, pa eto i to čudo se desilo 🙂

Da ,ovakva situacija je neodrziva sa dividendim dionicama. Ukoliko ne dode do preokreta u cijelom svijetu radi trgovinskog rata, polako ce se pocet grabit dividendne dionice . Ovo tvrdim odavno samo je tesko predvidjeti kojim tempom …


Oročena štednja u pravilu štiti novac od gubitka vrijednosti uzrokovanog inflacijom. U Hrvatskoj je kamatna stopa dugo bila iznad stope inflacije, pa je štednja u bankama nosila i pozitivan realan prinos (prinos povrh inflacije).

No, danas je inflacija veća od kamata na štednju! Čak i oročena štednja realno gubi na vrijednosti jer govorimo o realno negativnim kamatnim stopama (u svibnju ove godine inflacija je iznosila 1,9 posto).

Dakle, u današnjim okolnostima čak i samo očuvanje vrijednosti štednje postaje sve zahtjevniji zadatak, a realno pozitivni prinosi postaju nemogući bez preuzimanja nešto većeg rizika.

Dogodi li se veći porast cijena dionica koje isplaćuju dividendu, to bi mogao biti prvi signal da se dio štednje, u potrazi za većim prinosima, počeo prelijevati na (zaboravljeno?) tržište kapitala.

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/dividendni-prinos-dionica-osjetno-je-veci-od-kamata-na-orocenu-stednju/7584186/

sušta istina – TKO DANAS DRŽI PARE U BANCI, TAJ GUBI PARE – TOPE SE POMALO

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

mogu primijetiti da je na groblju dinamičnije nego na ovoj kvazi burzi. nije mi jasno tko plaća sve te silne brokere i druge aktere na tržištu po službenoj dužnosti? njihove plaće su veće od bruto prometa burze. o nekakvoj zaradi tu ne treba ni pričati.

who dares, wins


mogu primijetiti da je na groblju dinamičnije nego na ovoj kvazi burzi. nije mi jasno tko plaća sve te silne brokere i druge aktere na tržištu po službenoj dužnosti? njihove plaće su veće od bruto prometa burze. o nekakvoj zaradi tu ne treba ni pričati.

samo strpljivo, budućnost je pred nama a rješenje kao i već sto puta do sada, pred vratima

Strateški projekt od 60 milijuna eura bit će okidač za preporod gospodarstva


mogu primijetiti da je na groblju dinamičnije nego na ovoj kvazi burzi. nije mi jasno tko plaća sve te silne brokere i druge aktere na tržištu po službenoj dužnosti? njihove plaće su veće od bruto prometa burze. o nekakvoj zaradi tu ne treba ni pričati.

Trguju vani. Od toga trenutno životare.

Nema ovdje sreće dok traje svjetsko prvenstvo i euforija…a poslije dolazi sezona godišnjih odmora…tako da, do daljnjega stagniramo…nažalost…

Novi rekord: danas nije bilo 40 min transakcije.ajmo zse!

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Novi rekord: danas nije bilo 40 min transakcije.ajmo zse!

Upravo provjerio.

To zaista zasluzuje da se ovjekovječi! 🙂

i od svih pozicija koje imam jedino je RIVP odradila pomak cijene … sva ostale su 0% ili nije bilo prometa :))

Dva dana prije finala Svjetskog nogometnog prvenstva, jasno je da tržište kapitala ne zanima čak ni one kojima je to u opisu svakodnevnog posla. O tome dovoljno svjedoči tek milijun i pol kuna ukupnog dioničkog prometa.

to još svijet nije vidio – da lkude vlastite patre ne zanimaju.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-dividenda-podize-ad-plastik-promet-sve-slabiji/ar-178495/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Čeka se jesen i oporavak burze.

Ovdje se uvijek nešto ČEKA.
[/quote]

Bolje je čekati nego se zaletati i gubiti pare. Kad bude vrijeme, svi će početi uskakati na vlakić kao i uvijek! Tako je vazda bilo i opet će biti 😉

Ignore: KressoM, delux



mogu primijetiti da je na groblju dinamičnije nego na ovoj kvazi burzi. nije mi jasno tko plaća sve te silne brokere i druge aktere na tržištu po službenoj dužnosti? njihove plaće su veće od bruto prometa burze. o nekakvoj zaradi tu ne treba ni pričati.

Trguju vani. Od toga trenutno životare.
[/quote]
ne znam tko normalan na stranim tržištima trguje preko domaćih brokera.

who dares, wins

New Report

Close