Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ode crobo ispod 1800 bodova…baš me zanima da li će ga fondići diguti iznad 1800 do 16h 🙂
da ne bi sutra bilo panike…

Pitanje za moderatora: koja korist od komentara koji se ne mogu pročitati? Od jučer nisu komentari odobreni..

Ako nije moguće osigurati promptno odobravanje komentara, trebalo bi onda to odobravanje ukinuti: bolje koji čudni komentar nego da se ne mogu uopće čitati.

http://www.seebiz.eu/milijunti-putnik-u-dubrovnik-sletio-sest-dana-ranije-nego-2017/ar-178194/
zašto je došao ranije

Bome, ostavili su minus……dezurni fondići……ili mozda danas ne dezuraju…..:)

Hoce li bar pogurati promet da bude iznad 3 mil. kuna ?


Ako Hrvatska kojim slučajem osvoji Svjetsko prvenstvo, CROBEX će dan kasnije to proslaviti s -2%…

Ne znam kakve veze ima svjetsko prvenstvo s dobiti kompanija, i laznim FI koji su ocito praksa na ZSE.


Bome, ostavili su minus……dezurni fondići……ili mozda danas ne dezuraju…..:)

Hoce li bar pogurati promet da bude iznad 3 mil. kuna ?


Ma koji vražiji fondići, oni su dekintirani, u vlasništvu imaju samo bezvrijedne hrvatske obveznice. Gori su od crkvenih miševa. Sve ove godine krize koja traje služe isključivo kao kasice prasice stranih banaka.

Građani ih pune a banke razbiju kad im ustreba da iz neke propale firme koju su kreditirale izvuku zadnji keš za isplatu dividendi koje onda iznose vani. Prave protočne pumpe!

Svaki 4. mali ulagač otišao 
s burze, gubitak 2,7 milijardi kuna

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Konačno imamo kakav-takav podatak koliko ima aktivnih ulagača na ZSE!
Vaš link …

Jubito, 09.07.2018. u 23:12
Prema podacima koje smo dobili od Središnjeg klirinško-depozitarnog društva, tijekom 2017. aktivnost ulagatelja zabilježena je na 19.811 računa domaćih fizičkih osoba. Drugim riječima, malo manje od 20.000 malih investitora barem jednom u godini trgovalo je dionicama. U odnosu na primjerice, 2014. godinu kada je zabilježeno 26.279 aktivnih ulagatelja, lanjski broj srezan je za četvrtinu. Najnovija dostupna statistika SKDD-a za prvo tromjesečje ove godine još je poraznija. Naime, zabilježeno je tek 9573 aktivnih računa. Valja istaknuti da taj podatak treba uzeti sa “zrnom soli” jer se radi, kako naglašava SKDD, o kumulativnom podatku dobivenom od svih članova Fonda za zaštitu ulagatelja, zbog čega ulagatelj, ako je klijent više brokerskih kuća, može biti prikazan više puta.

Pa mi smo zapravo šaka jada !
Gotovo da bi nas se moglo okarakterizirati kao ekscentrike, raritete, vrstu pred izumiranjem.
Žalosno !!!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vaše mirovine u biti nema
Ne volim inače ovog “čiku” ali u ovom članku je 100% u pravu. Jedina nam je nada u Hrvatskoj da “umremo mladi”! 🙂 Baš me zanima koliki je prosjek starosti trenutno u Hrvatskoj, računam oko nekih 50 godina, jer se većina mlađeg naraštaja iseljava, tako da smo postali najstarija nacija u Evropi.

Svaki 4. mali ulagač otišao 
s burze, gubitak 2,7 milijardi kuna


Eto ti ga sad…….crno na bijelo.

U samo godinu dana – minimalno pola brokerskih klijenata manje.

I čemu se onda više uopce čuditi……..

Uskoro tu više neće biti kamen na kamenu……

Meni se zaista čini da su nam upravo sada nasusno potrebni certifikati…….bez obzira koliko su oni Ersteovi bili totalno lopovski organizirani.

Tako da se nekakav promet ponovo krene ostvarivati……jer svakome je u ovoj situaciji totalne nelikdivnosti od ključne vaznosti da kad nesto kupi, u (skoro) svakoj prilici to isto moze natrag prodati po bidu……a na našu veliku zalost, jedino certifikati i u manjoj mjeri onih par dionica sa MM-ovima nam to omogućuju……

New Report

Close