Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo čuje se pucanj… ali nije vatromet, već je samo opalio mali balončić 🙂

Ja ne vidim da se nesto promjenilo na gore na burzi.Sve uobicajeno,obzirom na ljeto i sezonu godisnjih odmora.


Evo nas na početku jedne nove ere!!!!!!!!
Agrokora više nemaaaa, ostale nam 3-4 dionice iz turizma, 3-4 smeca i 1-2 zaostala ticketa iz industrije!!!!
Pa navalii i razvali danas burzu s sigurnih +++5% ajmo stvarno je sve jeftinooooo

Grobex je pun vrlo dobrih i vrlo jeftinih dionica. Postoji i ogroman sistemski rizik, zato dijelom i jest jeftino.

LJudi će uvijek htjeti zaraditi i burza će uvijek raditi. za pola godine agrokor će biti lanjsk snijeg.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Evo meni upalo sitno HPB-a na 515.
A book se opasno približava 1000.
EPS da ne spominjemo.
Samo tako naprijed.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Čovječe koje mrtvilo, bida skoro više i nema osim na RIVP i nešto malo na HT, ako netko želi izaći iz neke dionice sa više od 200.000 Kn, zatuć će cijenu za bar 30-50%, kao što upravo gledamo na DLKV…
Ako ovo stanje potraje još pola godine-godinu, moći će se većina ovih dionica nabavljati u pola trenutne cijene s tim da će prodavači skakati od sreće što mogu ikome išta prodati!

Zato je jedina moguca igra sada (i jos dugo vremena) isključivo dionice pred kojima je ponuda za preuzimanje i eventualno one gdje se ona očekuje (ako postoji dobra šansa za solidnu premiju)….

Blaženi Lenac 😉

Samo malo, jel vi stvarno vjerujete da će u narednih mjesec dva, kad Agrokor doista bude de facto lanjski snijeg, da će doći do velikog urušavanja burze?
Ili je vjerovatnije da će slijedom sve boljih izvještaja i zaborava koji polako ali sigurno pada na todex, burza ipak krenuti prema gore?
Pogotovo uzevši u obzir da je zadnjih mjeseci na djelu očita fondovska akumulacija.
Ja se kladim sa svojom lovom na ovo drugo.
Vi kako hoćete.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

“Apartmani Medena d.d. – Rješenje Trgovačkog suda Split
Rješenje Trgovačkog suda Split o povlačenju dionica s uvrštenja na uređenom tržištu”

Eto…….ode jos jedna u nizu……

Mozda ce se burza urusiti……a mozda će i krenuti prema gore (kao sto vi očekujete)……
Jedini mali problem koji ce se vrlo vjerojatno pojaviti da ćete uskoro imati sve manje dionica da bi se bilo što kretalo gore ili dolje……a vjerujem da će nakon nekog vremena i burza shvatiti da u nedostatku dionica, nedostatku ulagača i kroničnom nedostatku sredstava sve to vise uopce nema smisla u ovoj drzavi i jedino razumno rješenje sve prekinuti to mučenje i ugasiti takvu burzu…..

Mislim da tu na ZSE nema prevelike sreće bar do jeseni ili kraja godine (sad da li ove ili neke druge vidjet ćemo), a euforija u Hrvata bi se eventualno mogla desiti ako izađe neki novi veliki IPO kao nekad davno INA ili HT…ali i to je malo vjerojatno s obzirom na politiziranje u vezi IPO-a HEP-a, tako da…RIP – bar do daljnjega…

Bar u Sloveniji cveta cveće…oni se ne boje stranog kapitala, te Rusa i Kineza s
kojima nas naša elita plaši…

https://hrportfolio.hr/vijesti/fondovi/slovenske-dionice-digle-nase-fondove-52387

Dobre su izjave ovih menadzerčića……

“Hrvatska još uvijek probavlja razvoj situacije s Agrokorom i kada se to završi, a pod uvjetom da na vanjskim financijskim tržištima ne bude ozbiljnijih poremećaja, očekujemo određeni rast zbog trenutno relativno dobre makroekonomske slike i općenito dobrih poslovnih rezultata kompanija.”

Mozes mislis kako ce oni vani pričekati jos koju godinu-dvije s bear marketom samo zato da se mi malo oporavimo……:)

New Report

Close