Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Crobex bi trebao još malo dolje… do 1785..
potom odbijanac i onda finalni pad do 1715… i kraj padanja.
Druga opcija je odbijanje od 1790 i rast do 1845.
Sta ste vi neki vrac? ili gatara sa staklenom kuglom? 🙂


znalo se jako dugo da oko todex-a nisu čista posla, bilo je bezbroj sumnju i glasina, po medijima i kuloarima. ako je netko to odlučio zanemariti i riskirati, njegov problem. znači, zbog glasina bi kupili jeftino, pa bi se pričekalo da netko to nadoknadi (država i porezni obveznici), pa bi skupo prodali… to je sasvim legitiman plan, međutim nije uspio. tko god se na taj način odlučio kockati, nema se što žaliti. to što su fondovi unutra, stvarno nema nikakve veze sa zdravim razumom. fondovi su ulagali i u nexe, i dalekovod na ATH, i sl. ali to je sasvim druga problematika (diletantizam ili kriminal u fondovima, kriminal u agrokoru, itd.)

U životu je općenito najlakše biti general nakon bitke. Citirajte mi sami sebe gdje ste tvrdili da će se s Todexom ovo dogoditi prije 1.1.2017.



Lako je sada filozofirati, ali Ledo je bio prava fondovska dionica, tzv. bluechip. Zvijezda malo manje, ali isto atraktivna za ulaganje… Bila su lazirana izvjesca za Agrokor d.d. kao krovnu firmu, dok za firme kceri nisu, osim sto su davale jamstva… Sta mislite u kom cemo smjeru sutra, opet pad kako mi se cini… Previse neizvjesnosti u zraku…

znalo se jako dugo da oko todex-a nisu čista posla, bilo je bezbroj sumnju i glasina, po medijima i kuloarima. ako je netko to odlučio zanemariti i riskirati, njegov problem. znači, zbog glasina bi kupili jeftino, pa bi se pričekalo da netko to nadoknadi (država i porezni obveznici), pa bi skupo prodali… to je sasvim legitiman plan, međutim nije uspio. tko god se na taj način odlučio kockati, nema se što žaliti. to što su fondovi unutra, stvarno nema nikakve veze sa zdravim razumom. fondovi su ulagali i u nexe, i dalekovod na ATH, i sl. ali to je sasvim druga problematika (diletantizam ili kriminal u fondovima, kriminal u agrokoru, itd.)
[/quote]

Ma nemojte.

Ako se sve znalo tih pustih godina (zadnjih 10 godina) zbog čega nije reagirala HANFA, ili još više ZSE?

Zbog čega nije izbacio Agrokorove tvrtke prije pet godina zbog falsificiranih izvješća i izdavanja mjenica bez pokrića.

Sada Vam bi ja mogao napisati da većina tvrtki na ZSE se ponaša kao Agrokor, a Vi nemate nijedan argument da dokažete da nije tako.

I što ću ja imati da Vam solim pamet nakon godinu dvije na nekoj drugoj dionici ili tvrtki.
Niti Vam ne mislim trljati sol na ranu.

Lp

Kad pitate sebe ili nekoga zašto se nije napravilo ovo ili ono, odgovor je tu vrlo jednostavan i odgovor je svemu što se zbiva u HR.

Zbog politike i korumpiranog pravosuđa u svim svojim dijelovima. Eto zato…

I dok se pravosuđe ne riješi, nema nama nikud naprijed. Zato kupujte boce s kisikom i spremite se za uron u bespuće stvarnosti.


Nakon 5 godina izlazim s malim gubitkom i povlačim lovu. Kronična nelikvidnost, narušeno povjerenje, ostvareni sistemski rizici, stagnacija, želja dobrog dijela "investitora" za brzom zaradom te podobne osobe bez vizije, znanja i iskustva zaposlene u ZSE učinila je svoje. I dalje postoje dionice vrijedne ulaganja i pažnje (npr: ADPL) no pod ovakvim okolnostima teško je biti optimist. Novčani gubitak nije velik, no zato je oportunitetni trošak, uloženo vrijeme i trud. Sretno svima 🙂

prvi korak je odstraniti otrov zvan agrokor. delist i gotovo.

nakon toga je novi dan – ima toliko dobrih a povoljnih dionica da će novac naci svoj put. ili kome je iplativije ua 0,4 posto drzati u banci, bujrum – ZA 5 GODINA UMAT ĆETE MANJE NO SADA JER INFLACIJA VAM BUDE NAGRITZLA GLAVNICU. valjda prvo treba umrtviti inflaciju pa onda položiti novac, a ne položiti novac pa razmišljati o tome hoće li ili neće vrijedti više ili manje za 5 god

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Agrokor ce se uskoro aspolvirati…a potom 1 jaci bull koji bi mogao privuci ulagace.
Ali trziste mozda sad ne cijeni neke firme al za par godina bude.

Da li su ovo zadnji trzaji rasprodaje ili tek pocinje utrka zvana tko zadnji magarac,,,tko bi to znao…

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-najnize-od-pocetka-travnja/ar-177956/


Da li su ovo zadnji trzaji rasprodaje ili tek pocinje utrka zvana tko zadnji magarac,,,tko bi to znao…

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-najnize-od-pocetka-travnja/ar-177956/

Zavisi u kojim si dionicama.
Ako si u onim nedohodovnim onda ajme majko.
U dohodovnim će biti bolje.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

samo se tješite da je ovo na burzi samo utjecaj Todexa, baš me zanima što ćete slijedeće izmisliti, kada nagodba prođe, a Crobex nastavi s padom do 1500, trgovinski rat ? svemirci ? odlazak Hrvatske sa SP ?
temperaturu mora u Komiži na Visu ?

@idemodalje
naravno da je najznačajniji utjecaj Todexa u proteklih godinu i pol, ali sigurno nije jedini, niti je tomu kraj, ovo tržište je ozbiljno poremećeno, ovom državom ne vlada Vlada, niti imamo bilo koga hrabrog, odlučnog, sposobnog da ovo s( )anje razriješi
op.p.
zagradu sami popunite slovom prema vlastitom odabiru, predlažem r. ali krajnji izbor neka bude vaš

p.s. da , grafovi pokazuju upravo to što govorite, ali nije to nastalo u 2017, da nije sve otkriveno (namjerno ili slučajno) bili bi za 500 bodova u + u odnosu na današnje s( )anje

Nakon potpisa i izglasavanja nagodbe ništa pozitivno se neće desiti na tržištu…
ekipa je previše spušila na todeksu i sada je nastala epidemija pesimizma, na što
nagodba nema utjecaj, jer ekipa smatra da im se nagodbom otima njihova imovina…

Meni se cini da je vanka Medo tek krenuo plesti mrezu bit ce problem kad ju pocne parati predugo traje bull sto se Zse tice mislim da smo kao burza fulali cijeli ovaj ciklus rasta bulla

New Report

Close