Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kockate se vi s vlastitim kredibilitetom. Zasto samo dionicari u RH gube ?

Na kocki netko dobija, a netko gubi. Valjda ste bili spremni na gubitak ako ste ulagali u todex? Mediji, kuloari, sve je vrištalo na sve strane o riziku. A ti i slični ste išli u to? Ako niste bili spremni na gubitak od 100% onda stvarno ne znam što bih rekla.
Stavite na crveno i onda se žalite zašto ste izgubili? Te nije dobar aparat, te neko drugi je dobio a ja nisam, te kukanje te ovo te ono. Smiješno. Kriminal je kriminal, to neka rješavaju institucije ako mogu, a kocka je kocka. Vi ste kockali i izgubili. I točka. Kraj priče. Mogli ste i puno dobiti ali niste.

Ja ne govorim o ulaganju na burzi općenito da je kocka, nego o ulaganju u todex u zadnjih par godina kad su i vrapci pjevali o malverzacijama. I dalje mislim da je ulaganje u todex bila čista kocka.

Da ste ulagali npr u neku drugu dionicu za koju nije bilo glasina, tj da ste ulagali samo temeljem objavljenih informacija i izvješća, i da ste tu prevareni, da je to bilo lažirano, bila bi na vašoj strani.

Međutim, o todexu se sve znalo. I vi ste ipak ulagali unatoč svemu nadajući se da će netko (država?) pokriti taj dug i da ćete jeftino kupiti i jako profitirati. Međutim, nije vam se ostvarilo i izgubili ste. Zašto vam je to tako teško priznati?



@Paulie

Zato sto je IU bila tako savjetovana od strane savjetnika koji su pogodovali odredjenim skupinama vjerovnika. Da li je to pošteno? Nije.

Dali je moralno? Nije.

Da li je zakonito? O tome će zadnju riječ imati sud odnosno njegova prva i druga instanca i kasnije u eventualnim parnicama one instance koje će biti zadužene za donošenje sudskih odluka. Odredjedjene jurisdikcije su zaštitile svoje vjerovnike i vlasnike ovisnih društva, Hrvatska nije. Obzirom da je Ustavni sud potvrdio ustavnost Zakona i da je navodno sve napravljeno u skladu sa Zakonom (iako to još sudovi nisu i pravomoćno potvrdili) ostavlja malen prostor za dokazivanje nelegalnosti nagodbe.

Pričekajmo glasanje i pravorijek suda vezan na zaključenje nagodbe.

Gospođo, zaposlite se u kockarnici kad se s istom opterecujete, a ja nastavljam s investiranjem. Postoje pravne procedure, a ne kockarnice, pa cemo vidjeti sto kaze neka visa sudska instanca.

Inace u Todexu sam bio davno prije izbijanja Lexa, prevaren laznim FI.

Lako je sada filozofirati, ali Ledo je bio prava fondovska dionica, tzv. bluechip. Zvijezda malo manje, ali isto atraktivna za ulaganje… Bila su lazirana izvjesca za Agrokor d.d. kao krovnu firmu, dok za firme kceri nisu, osim sto su davale jamstva… Sta mislite u kom cemo smjeru sutra, opet pad kako mi se cini… Previse neizvjesnosti u zraku…

Ljeto je, ljeti uvijek prometi padnu i budu simbolični, osim lani kada je dosta njih spekuliralo Agrokorom.

Tako da je više čimbenika odgovorno za ovakvo stanje. Popravit će se to, vremenom, iako dio ulagača obzirom na cijelu situaciju s Agrokorom više se nikad neće vratiti na domaću burzu.

Istina…ovaj Grobex je definitivno klinicki mrtav..drzi ga se na aparatima,a do kada..najbolje da ga sto prije ugase,a ono malo sto vrijedi da se izlista na nekoj burzi koja opravdava svoje postojanje pa da tamo nastavimo trgovati,jer ovo je dno dna,kao u ostalom i ova nakaradna drzava,politicari,uhljebi-paraziti beskicmenjaci!

Da fondovi ne održavaju cijenu par svojih perjanica, grobex bi bio ispod 1500 bodova…
ovdje nije zavladao bear market, već ravna crta na ekranu…

Evo gdje odlaze pare, a banke kao i obično trljaju rukice 🙂

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/svi-zele-u-rusiju-guzve-u-bankama-zbog-brzih-kredita-agencije-napunile-vecinu-chartera/7553793/


Lako je sada filozofirati, ali Ledo je bio prava fondovska dionica, tzv. bluechip. Zvijezda malo manje, ali isto atraktivna za ulaganje… Bila su lazirana izvjesca za Agrokor d.d. kao krovnu firmu, dok za firme kceri nisu, osim sto su davale jamstva… Sta mislite u kom cemo smjeru sutra, opet pad kako mi se cini… Previse neizvjesnosti u zraku…

Ovo i je najveci problem gledanje na nacin da su tu fondovi i to je sigurno dobro i sigurno, najveca greska je gledat sta netko drugi kaze i radi kod investiranja morate sami donit odluke na temelju svih informacija koje mozete saznat i izvjesca. Kod leda i zvijezde informacije o jamstvima su bile svima dostupne i tu se ne radi o jednoj informaciji pa da nekome lako promakne vec je to itekako bilo poznato i spominjano medjutim zasto je to sustavno zanemarivano to je sad svacija osobna stvar, na greskama se uci samo kako se kaze samo nemoj da posli te greske vise ne budes mogao ostat u igri jer si lose diverzificirao.

Ignore : renči


Lako je sada filozofirati, ali Ledo je bio prava fondovska dionica, tzv. bluechip. Zvijezda malo manje, ali isto atraktivna za ulaganje… Bila su lazirana izvjesca za Agrokor d.d. kao krovnu firmu, dok za firme kceri nisu, osim sto su davale jamstva… Sta mislite u kom cemo smjeru sutra, opet pad kako mi se cini… Previse neizvjesnosti u zraku…

znalo se jako dugo da oko todex-a nisu čista posla, bilo je bezbroj sumnju i glasina, po medijima i kuloarima. ako je netko to odlučio zanemariti i riskirati, njegov problem. znači, zbog glasina bi kupili jeftino, pa bi se pričekalo da netko to nadoknadi (država i porezni obveznici), pa bi skupo prodali… to je sasvim legitiman plan, međutim nije uspio. tko god se na taj način odlučio kockati, nema se što žaliti. to što su fondovi unutra, stvarno nema nikakve veze sa zdravim razumom. fondovi su ulagali i u nexe, i dalekovod na ATH, i sl. ali to je sasvim druga problematika (diletantizam ili kriminal u fondovima, kriminal u agrokoru, itd.)

Crobex bi trebao još malo dolje… do 1785..
potom odbijanac i onda finalni pad do 1715… i kraj padanja.
Druga opcija je odbijanje od 1790 i rast do 1845.

Nakon 5 godina izlazim s malim gubitkom i povlačim lovu. Kronična nelikvidnost, narušeno povjerenje, ostvareni sistemski rizici, stagnacija, želja dobrog dijela “investitora” za brzom zaradom te podobne osobe bez vizije, znanja i iskustva zaposlene u ZSE učinila je svoje. I dalje postoje dionice vrijedne ulaganja i pažnje (npr: ADPL) no pod ovakvim okolnostima teško je biti optimist. Novčani gubitak nije velik, no zato je oportunitetni trošak, uloženo vrijeme i trud. Sretno svima 🙂

New Report

Close