Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


5Da je ovo normalna država / burza, sutra bi na valu optimizma iz Rusije trebali imati CROBEX na +2%…

Dobro ste rekli kolega…ali ispada sad po Vasem da nije normalna drzava.
Po meni je porezna presija prevelika. Da se to makne i drzavni uhljebi srezu kao npr u Njemackoj brzo bi mi stigli Njemce.
Ameri imaju bruto placu i sami biraju gdje ce deponirat mirovinu. I to su fondovi koji itekako dobro zaradjuju. A nasi glupavi fondovi ne znaju ni prepoznat dobre firme niti ih potpomoci da budu jos bolje.

Poštovani,

Društvu STANOVI JADRAN d.d. za poslovanje nekretninama sa sjedištem u Splitu, Kralja Zvonimira 14/IX, odobreno je uvrštenje 381.240 dionica, pojedinačnog nominalnog iznosa od 200,00 HRK, oznake: STJD, ISIN: HRSTJDRA0006, na Službeno tržište Zagrebačke burze.

Prvi dan trgovanja navedenim financijskim instrumentima je 2. srpnja 2018. godine.

Molim da se otvori nova tema , hvala

Šta ćeš otvarat temu za dionicu s kojom na prvi dan nema trgovanja?

Htjeli vlast, sad je imaju. Kad si na vlasti, moraš neki k. pametnog napravit. Ovi ko ovce bez zvona. Izgubljeni. A raja pušing.

Vlada nema za mirovine, ali ima za obranu i niži PDV

@Remorker Pa i nije normalna država, nitko normalan to nikad nebi ni rekao. Država u kojoj jedna trećina stanovništva rinta da prehrani druge dvije trećine i to pod egidom “socijalne pravde i solidarnosti” nije normalna. I onda se čude što pripadnici te prve trećine bježe vani – ja se čudim što je uopće itko više ostao.
Ajmo jedan po jedan:
1) Umirovljenici – zašto bi ja plaćao njihove penzije, šta ja imam s njima? Nek ih uzdržavaju njihova djeca, ako su se uopće potrudili da ih imaju. Ja ne očekujem da se tuđa djeca skrbe o meni kad budem stari prdonja, za to imam troje svoje djece.
2) Branitelji – zašto njih plaćamo? Jesu li to branitelji ili plaćenici? Da smo znali koliko će nas koštati u sljedećim desetljećima, mogli smo iznajmiti cijelu Legiju stranaca i Blackwater 1991. i rat bi bio jako brzo gotov i sa puno manje žrtava i razaranja. Ovi su postali ko SUBNOR nekad…
3) Političari – zašto oni imaju mirovine? Nije li politička funkcija u demokraciji privremena i nakon nje bi se trebao vratiti svom osnovnom poslu? Dođeš, odradiš svoju građansku dužnost i vratiš se nazad da zaradiš sebi za penziju. Nešto ovdje gadno ne štima…
4) Manjine, žene, gayevi, slobodni umjetici i sl. – Otkad je obveza društva da financira odrasle i zdrave ljude samo zato jer se oni smatraju “ugroženima”? Za to postoji xanax, a ne kuna…
5) Zaposleni u općinama, agencijama, županijama, javnim poduzećima i sl. – Poljska ima 10x više stavnovnika i ISTI broj zaposlenih u javnoj upravi. POLJSKA!!!
6) Policija, vojska, zdravstvo – skoro trećina zaposlenih je u administraciji. 80% bi ih se sutra moglo najuriti i nitko ne bi primjetio razliku.
7)… mogu još nabrajati banke, HT, HTV, poluprivatizirana poduzeća, javne nabave, subvencije, ali bi potrajalo meni i vama pa ću prestati prosipati žuć.

Ne, dragi Remorkeru, ovo je sve samo nije normalna država i društvo…

Baš računam kako nam se broj uhljeba iz godine u godinu povećava a broj stanovnika, većinom radno sposobnog stanovništva se iz godine u godinu smanjuje. Za ne povjerovati je da se na svaku tisuću iseljenih hrvata zaposle se još otprilike dva nova uhljeba u javnom sektoru.

A ovo naštimavanje Crobexa da ne padne ispod 1800 bodova je već postalo degutantno i uvredljivo za svakoga sa iole malo mozga u glavi.






ZSE je nakon ovakve nagodbe u Agrokru gotov, ja ne znam sto se svi tome čudite. Kako ste posijali i podržavali nagodbu, tako ćete i požeti.

Zašto bi ZSE bio gotov? Ja ne vidim nikakve razlike u odnosu na prije nagodbe, osim što su oni koji su se kockali kupujući visokorizične dionice izgubili novac. Koji je btw netko drugi dobio, i možda čak vratio na ZSE. Znači, sve isto osim što vaš novac ima netko drugi.
[/quote]

Što je s tobom čovječe?
Zar si prespavao zadnjih godinu dana?
Uska grupica ljudi je podvalila Lex Agrokor isisala lovu kroz savjetničke usluge i isporučila strancima tvrtku od sistemskog značaja za RH.
Zar nije indikativno da samo dioničari u U Hrvatskoj koje ti nazivaš kockarima gube SVE dok u drugim državama ne gube ništa!

[/quote]

+ sve dionice Agrokora odlaze sa ZSE.

Možete trgovati s njima na nizozemskoj burzi.
Čisti "hrvatski " proizvod.
[/quote]

Dionice Agrokora su davno otišle s burze. Problem je u tome sto neki to nisu na vrijeme shvatili. I sto su trgovali malovrijednim papirima. Zato sad tu i polemiziramo. Agrokor je zbog insolventnosti i prezaduženosti propao. Da je nagodba bila korektna gubici bi bili nešto manji. Dakle, dionicari bi vjerojatno kroz razvodnjavanje izgubili 80-90 posto. Ovako su izgubili sve. Ne treba se zanositi idejom da postoji varijanta nagodbe u kojoj bi oni vrijednosno gledano sačuvali svoje uloge.
[/quote]

Vi niste shvatili poantu.

Ako se ovakvo stanje hrvatskog gospodarstva (opet je pala industrijska proizvodnja) i stanja na ZSE nastavi još malo će se trgovati s 5 (pet dionica) na ZSE.

Meni to nije atraktivno, a ne znam da li će neki to na vrijeme shvatiti pa izaći iz njih dok još ima BIDA.

O tome raspravljamo.
Da nema dionica za uložiti na ZSE.

Ponestalo ih je.

Hah hah……dan nakon povijesne pobjede na FIFA World cup idemo na -1% indexa……

Stvarno smo klasa za sebe…..

Izgleda da potencijalni investitori ne gledaju nogomet… 🙂




ZSE je nakon ovakve nagodbe u Agrokru gotov, ja ne znam sto se svi tome čudite. Kako ste posijali i podržavali nagodbu, tako ćete i požeti.

Zašto bi ZSE bio gotov? Ja ne vidim nikakve razlike u odnosu na prije nagodbe, osim što su oni koji su se kockali kupujući visokorizične dionice izgubili novac. Koji je btw netko drugi dobio, i možda čak vratio na ZSE. Znači, sve isto osim što vaš novac ima netko drugi.
[/quote]

Što je s tobom čovječe?
Zar si prespavao zadnjih godinu dana?
Uska grupica ljudi je podvalila Lex Agrokor isisala lovu kroz savjetničke usluge i isporučila strancima tvrtku od sistemskog značaja za RH.
Zar nije indikativno da samo dioničari u U Hrvatskoj koje ti nazivaš kockarima gube SVE dok u drugim državama ne gube ništa!

[/quote]

Nisam se nikada usudila ući u Todex, tako da je samnom sve u redu, hvala na pitanju.
Recimo da stoji to što si napisao, ali stoji i to da ste se kockali i izgubili. A to se dešava, tko se kocka nekad gubi nekad dobija. Ovaj put ste izgubili..
Ne znam kako inače nazvati ulazak u todex, bilo kada u zadnjih par godina. Uz sve napise i upozorenja, vi ipak ulazite… to nije moj stil, pa ne mogu razumjeti… isto kao da ste stavili na rulet na crveno, pa izgubili, pa se idete žaliti kockarnici je li aparat ispravan i sl. Tko nije spreman izgubiti, neka se ne kocka.

Kockate se vi s vlastitim kredibilitetom. Zasto samo dionicari u RH gube ?

ZSE se, po svemu sudeci gasi s obzirom na promet i rasprodaju… Da li je 5 do 12 ili 12 i 5, tko to zna, pitanje je sad…

@Paulie

Zato sto je IU bila tako savjetovana od strane savjetnika koji su pogodovali odredjenim skupinama vjerovnika. Da li je to pošteno? Nije.

Dali je moralno? Nije.

Da li je zakonito? O tome će zadnju riječ imati sud odnosno njegova prva i druga instanca i kasnije u eventualnim parnicama one instance koje će biti zadužene za donošenje sudskih odluka. Odredjedjene jurisdikcije su zaštitile svoje vjerovnike i vlasnike ovisnih društva, Hrvatska nije. Obzirom da je Ustavni sud potvrdio ustavnost Zakona i da je navodno sve napravljeno u skladu sa Zakonom (iako to još sudovi nisu i pravomoćno potvrdili) ostavlja malen prostor za dokazivanje nelegalnosti nagodbe.

Pričekajmo glasanje i pravorijek suda vezan na zaključenje nagodbe.

New Report

Close