Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta će tek bit kad od ZSE konačno dignu ruke i “deep-value investitori” iliti po naški, ulagatelji dubokih dzepova…….ostat će tek ravna crta……

Obožavam kada zavlada opći pesimizam, to je obično za TK dobar signal
Nadam se da ćemo drugi tjedan svjedočiti malo žešćoj zelenjavici.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Kolege brojke koje sam naveo u primjeru su proizvljne..odokativne..navedene samo kao prmjer..Nemojte se sad njih lovit.
Bit je da vi kao umirovljenik sami odobabirete !..Nitko vas ne sili nakon umirovljenja raskinut sve sa mir fondovima..a ako vam oni daju manje od drzave prebacujete svou "ustedevinu" drzavi i imate zagarantiranih 27%…Ako mi mir fond zaradi vise..ako izracun pokaze da cu dobit vise..ostajem kod njih. I sta bi se ja sad kao umirovljenik trebao bunit ?!?
Bune se mir fondovi koji znaju da ce tesko moc dat vise od drzave..koliko god to zalosno zvucalo 🙁

Pozdrav

Kolega Lucijan da onda i ja bacim brojke.
Prije nego što sam otišao iz ove mafijaške države imao sam bruto plaću kao dipl.inž. 15.900 kuna.
Onda sam si dao da mi teta u mirovinskom izračuna koliko ću imati nakon 40 godina staža.
Izračun je izbacio ako zadržim ovaj nivo plaće 2.500 kuna mirovine.
I to prije nego što je ovaj zaostali stručnjak objasnio da zbog novih povlašteni umirovljenika i zbog Agrokora ćemo svi imati manje penzije za 600 kuna.

Nisam provjeravao, ali ako je ovo s Njemačkom točno da za pet godina rada dobite penziju od 600 eura.

Znači da ću za 5 godina rada u Njemačkoj imati veću penziju nego u Hrvatskoj nakon navršenih 70 godina i 40 godina staža.

Pa drugi stup je uveden da ljudi imaju veće penzije nego u I: stupu a ne manje.

Uglavnom, dok Hrvatska ne osigura da penzije budu 70 % neto plaće za života može zaboraviti da će imati svoje državljane.

By the WAY, sramota je ono što je rekao pavić da se Hrvatska ne želi zadužiti za umirovljenike koje su 40 ak godina uplaćivali za penzije.

A novaca se ima za razne penzije ljudi koji nisu uplatili u proračun, uzimaju se krediti za avione oldtimere, limuzine u svakom selu, za izgradnju AC, izgradnu mosta, za farbanje tunela, za podizanje i spuštanje zastava, za fontane, za asfaltiranje iste ceste 100 puta u zadnjih 20 godina, za maturalna putovanja dužnosnika.

Na kraju krajeva zadnje je što ćemo dati lovu za one Afrikance da im bude bolje i da ne dolaze u Europu, a za to vrijeme hrvatski umirovljenici kopaju po smeću.

Smeća jedna. Sram Vas bilo kako se ne brinete za Hrvate.

Slijedeće na redu je predstečajna nagodba za državu. Mirovinski sustav se raspao a upućeni prognoziraju da do 2020 rupa u mirovinskom sustavu će narasti blizu 20 milijardi. Pa tko će to namiriti?
Priča se non stop o novim reformama a ni ove stare ne mogu do kraja isterati. Država se ponaša kao ovisnik kad mu je pod hitno potreban “fix” pa rasprodaje bud zašto i pokućstvo neophodno za normalan život za produljenje svoje ovisnosti. Kad se sve raspadne onda će se lijepo svi odmaknuti i kriviti jedni druge za propast. Zapravo kao i obično neće biti krivca, svi će prati ruke kao Pilat skidajući sa sebe odgovornost za novonastalu situaciju. Kad im prvi puta ne budu isplaćene mirovine probudit će se iz zimskog sna ponovno i nekadašnji “plinaši” sa bocama po trgovima.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nenad-bakic-izracunao-evo-kolika-je-rupa-u-mirovinskom-sustavu/2007728.aspx

Redovni dionički promet
1.874.451,05 kn

Sveukupni promet
1.937.770,25 kn
ja se manjeg prometa ne sjećam. ima li netko živ sa varaždinske burze da se se sjeća sličnih cifri ?

Bit će i gore, sjećat ćete se ovih prometa kao izvrsnih.

ZSE je nakon ovakve nagodbe u Agrokru gotov, ja ne znam sto se svi tome čudite. Kako ste posijali i podržavali nagodbu, tako ćete i požeti.


ZSE je nakon ovakve nagodbe u Agrokru gotov, ja ne znam sto se svi tome čudite. Kako ste posijali i podržavali nagodbu, tako ćete i požeti.

Zašto bi ZSE bio gotov? Ja ne vidim nikakve razlike u odnosu na prije nagodbe, osim što su oni koji su se kockali kupujući visokorizične dionice izgubili novac. Koji je btw netko drugi dobio, i možda čak vratio na ZSE. Znači, sve isto osim što vaš novac ima netko drugi.

Zato jer je očito da je dozvoljena pljačka i manipulacije..
Zato jer je dokazano da se može čak i zakon donositi da to bude legalno…
Zato jer je očito da se i donesene zakone i pravila tržišta može zanemariti bez posljedica..
Zato jer je i vrapcima na grani jasno da se nadaš oporavku tržišta, a sve u cilju da se možebitno riješiš dionica i zauvijek odeš s tržišta..
Zato jer ti je jasno da ikoji oporavak neće značito oporavak poduzeća..i njegovo bolje poslovanje te time optavdati nove više cijene..već će to samo biti zadnji krik tržišta kapitala. Tko zadnji…magarac.

Uostalom…baš me zanima..ako se bude držalo pravila, i redovnom režimu ostaje 20ak ticketa…u tom slučaju nije teško napucati Crobex i na 100000…ali što to znači za tržište?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Redovni dionički promet
1.874.451,05 kn

Sveukupni promet
1.937.770,25 kn
ja se manjeg prometa ne sjećam. ima li netko živ sa varaždinske burze da se se sjeća sličnih cifri ?

Bit će i gore, sjećat ćete se ovih prometa kao izvrsnih.
[/quote]

Ovo su otprilike prometi iz 2000-2003 varazdinske burze.


Redovni dionički promet
1.874.451,05 kn

Sveukupni promet
1.937.770,25 kn
ja se manjeg prometa ne sjećam. ima li netko živ sa varaždinske burze da se se sjeća sličnih cifri ?

Bit će i gore, sjećat ćete se ovih prometa kao izvrsnih.
[/quote]
ako bude tako onda ću sam to da uduplam.

who dares, wins

Čovjek se umori od loših vijesti čitajući dnevne novine i portale….
Čitam o dodatku od 27% na mirovine, kako ne pripada osiguranicima koji imaju Ii Ii stup….no i oni su uplaćivali 95% doprinosa u prvi stup, pa im pripada i 95% od stopostotnog iznosa dodatka od 27% na mirovinu.
Strašan je podatak da 40% umirovljenika u RH prima mirovinu manju od 2400 kn…ispravite me ako me sjećanje vara…a da u sustavu svaki mjesec nedostaje 17 milijardi kuna koje se nadopune iz poreznog prihoda.
Pa bi se reklo da novaca nema i neće ih ni biti, a sve ćemo lošije živjeti od svog rada pod teretom poreznog opterećenja.
Tko misli trgovati morati će u idećem ciklusu vani. Ovdje neće biti platežno sposobnih kupaca. Već nas je i sada malo, sudeći po prometima.


Zašto bi ZSE bio gotov? Ja ne vidim nikakve razlike u odnosu na prije nagodbe, osim što su oni koji su se kockali kupujući visokorizične dionice izgubili novac. Koji je btw netko drugi dobio, i možda čak vratio na ZSE. Znači, sve isto osim što vaš novac ima netko drugi.

Ne znam zašto govorite “bi bio gotov” u futuru. ZSE je već gotov, imali ste prošli petak najmanji dionički promet u zadnjih 12 godina. 17 000 ljudi pokradeno lažnim FI vi nazivate kockarima. Otužno.

Tko ima moj novac, Rusi i Amerikanci koji nikad neće uložiti lipe na ovu burzu ? Gdje su vam mirovine “bogata”, gdje vam je kapital koji je zauvijek ispario odavde ? Kako će se to preliti u vaš džep, objasnite mi.

New Report

Close