Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moguci spas zs ZSE je ukidanje doprinosa iz plaće za MIO to je sada cca 17,5%, a neka ostanu doprinosi na plaču 15+5 ili 20%.

Siguran sam da bi dio od 17,5% iz plaće zavrsio na ZSE nebitno direktno ili preko otvorenih investicijskih fondova.

ti misliš da zse ne raste jer nema para?? …para ima ko blata, stvar je samo u percepciji ulagača koji stalno nešto čekaju, a u biti čeka se impuls koji će pokrenuti trgovanje…hoće li to biti sklapanje nagodbe, završetak sezone, rast BDP-a ili nešto xy, to ćemo tek saznati….
posebna priča su mirovinci, oni leže na parama koje im se slijevaju svaki mjesec na račune (pogledaj malo koje su to cifre), ali ne ulažu gotovo ništa osim u par svojih perjanica
[/quote]

evo potvrde onoga što sam napisao:
Od preuzimanja Gorenja Hrvatima oko 700 milijuna kuna

Zadnji sati prije prodaje bili su kao u filmu: Od preuzimanja Gorenja Hrvatima oko 700 milijuna kuna

zamislite sad da se samo pola tog keša vrati na ZSE koji bi to bio urnebes…a mirovinci leže na milijardama na računima!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



@zorangutan

Pa ne ulaže se U ZSE jer je to nakaradna tvorevina izopačenih bolesnika koji u sjeni vrte cijene kako im odgovara, u dosluhu sa mir.fondovima i ostalim fondovima koji po njihovim nalozima kupuju ili prodaju dionice.
HANFA JE njihov član…naravno…

Uostalom …koja budallla bi nakon svega ovoga ulagala u ZSE? U koje papire? I na kraju … kao što se vidi na popisu promjena u top10..kupuju samo oni koji ne žele da im hartija od vrednosti ne ode u spec režim.

A kome će oni prodavati ?
Kome će prodavati mir.fondovi za par godina kad zaguste isplate? Uostalom, onaj tko zna i ima keša, u zadnjih 15 godina proučio je zakone tržišta, i vidi da je ZSE polucrknuta raga. I Hrvatska također. Ljudi bježe iz zemlje glavom bez obzira..a ti očekuješ procvat burze?

VJEROJATNO DA…ali samo da nađeš zadnjeg magarca kome ćeš predati štafetu..jer ovi srahnje sa dioničarstvom nema blage veze.

Čekaj kako misliš kome će prodavati???
Prvo da bi prodao moraš i kupiti ili imati te dionice, a naši vrli fondovi u dionicama imaju mrvice od mrvica koliko ja znam, velika većina nažalost je u obveznicama do grla i to samo jedne države !!!! toliko o znanju i strategiji, ali šta mi tu možemo birati između A-B-C…. fonda koji su svi isti 🙁

Nitko im ne postavlja pitanje zašto su spalili novce u todexu? i traži odgovornost za krive procjene.


Moguci spas zs ZSE je ukidanje doprinosa iz plaće za MIO to je sada cca 17,5%, a neka ostanu doprinosi na plaču 15+5 ili 20%.

Mogući spas za ZSE, Hrvatsku i mirovinski sustav je da se konačno počne uvažavati vrijedan rad, zalaganje, predanost radu, profesionalnost, pristojnost i kultura, a ne podobnost, stranačka, interesna i rođačka pripadnost, primitivizam i isključivost, a prije svega da se prestane daljnje zapošljavanje u državnim i javnim službama po “uhljeb ključu”.

Platiti i poštivati vrijedne i poštene radnike, uvažavati svakog tko je spreman posvetiti se poslu, sve vucibatine penalizirati (radno sposobni i zdravi nezaposleni, kvazibranitelji i njima slični), klošare, skitnice i prosjake adekvatno zbrinuti.

Umanjiti porez na dobit i porez na dohodak, ukinuti razno-razne članarine, doprinose, komore, pristojbe, smanjiti PDV na najviše 22%, PDV na osnovne prehrambene proizvode (meso, mlijeko, kruh, rižu, paštu, voće, povrće, dječju hranu i opremu i sl.) umanjiti na stope koje imaju najrazvijenije članice EU.

Potpuno ukinuti porez na kapitalnu dobit od trgovanje vrijednosnicama, a po oporavku trgovanja na burzi oporezivati dobit od određenog iznosa, uključiti u to i gubitke iz prethodnih razdoblja (npr. gubitak zadnje dvije godine), automatizirati izračun poreza (hebo ih obrazac JOPPD).

Revidirati vatikanske ugovore, crkvu ne financirati iz proračuna, obvezati crkvu na podnošenje svih zakonom propisanih izvješća prema poreznoj upravi tj. obvezati ih da se ponašaju kao i svaki drugi obrt, d.o.o. ili d.d., ionako se ponašaju kao tgovačko društvo, odnosno najviše su usmjereni na stjecanje moći i imovine.

Omogućiti i poticati privatno poduzetništvo, provoditi obveznu edukaciju djece, mladih i odraslih o financijskoj pismenosti, promicati privatnu inicijativu i tehnološki razvoj.

Subvencionirati uspješne, ignorirati i likvidirati neuspješne, pogotovo brodogradnju koja je živa spalionica proračunskog novca (jeftinije bi bilo sve radnike poslati doma i isplaćivati im plaće da ništa ne rade), napokon sagraditi sustav poljoprivrednog navodnjavanja, konačno sagraditi prugu Rijeka – EU i u pogon staviti riječku luku (dati Kinezima u koncesiju), riješavati sve sitne gospodarske probleme koji život znače u hodu u najkraćemo mogućem vremenu, gledati isključivo i samo hrvatske gospodarske interese i interese ovo malo građana Hrvatske.

Reformirati sustav lokalne uprave i samouprave, Hrvatsku podijeliti na regije Istra, Hrvatsko primorje i Lika, Središnja Dalmacija, Južna Dalmacija, Zagreb, Sjeverna Hrvatska, Središnja Hrvatska i Istočna Hrvatska, spajati općine nesposobne za samostalno financiranje i sa par tisuća stanovnika u jednu, ukinuti status gradovima manjim od 30000 građana, ograničiti mandate lokalnim šerifima na najviše dva.

Sve političare podvesti pod Zakon o državnim službenicima koji bi se u tom smislu trebao modificirati, podvesti ih pod odredbe čl. 49 Zakona o državnim službenicima (ne mogu obavljati službu ukoliko se protiv istih vodi kazneni postupak ili su osuđeni za kazneno djelo koje se goni po službenoj dužnosti).

Sagraditi velike moderne regionalne bolnice uz pomoć fondova EU, a ne neprekidno plaćati održavanje, grijanje, popravak, stolariju i opremu stotinu nefunkcionalnih i energetski neučinkovitih starih bolničkih zgradurina u poluraspadnom stanju, a na dobrim lokacijama, koje bi se nakon toga moglo prodati.

Pravosuđe, pravosuđe, pravosuđe, prepisati najbolje zakone zemalja država EU, topla voda je izmišljena, a onda opet – pravosuđe, pravosuđe, pravosuđe ! Osim toga, koliko-toliko neovisna policija i državno odvjetništvo koje bi trebalo razdvojiti na tužiteljstvo i državno odvjetništvo!

Izgraditi nove moderne zatvore u područjima bez ili s malo stanovništva dostatnih kapaciteta. Ne znam da li znate, ali je jedan od razloga što su zatvorske kazne tako rijetke ili tako kratke nedostatak zatvorskih kapaciteta.

Rast BDI idućih 10 godina – 5% godišnje min

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Jubito
Odlicno napisano….



@Jubito

Odlicno napisano….

Hvala stari, nekako me ponijela inspiracija taj ćas, iako nisam imao dovoljno prostora napisati sve što sam htio, a ionako je ispalo previše teksta.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

I još nešto na kraju današnje malo pretjerane inspiracije.

Potpuno bih ukinuo ofucani izraz “korupcija” u svakodnevnom javnom prostoru, jer imamo puno bolji izraz u hrvatskom jeziku, a to je pokvarenost.

Pa bi tako bilo svima jasno da je koprupcija – pokvarenost, da su koruptivna kaznena djela – kaznena djela pokvarenosti, koruptivno ponašanje – pokvareno ponašanje, korupcijski skandal – skandal pokvarenosti !

A pokvarenost je izraz koji je svima jasan, dok je izraz “korupcija” postao gotovo svakodnevna beznačajna poštapalica koja je skoro pa postala obilježje prihvatljivog, ako ne i poželjnog ponašanja “uspješnih”.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Jubito

Svi malo obrazovaniji ljudi u ovoj državi znaju sve to što si ti vrijedno sročio u svom hvalevrijednom postu.

Evo primjera; moj rođak koji radi u državnoj službi prije zadnjih izbora kaže da je Most super ali će on glasati za HDZ jer mu je zbog posla to sigurnije.

Znači u državi imamo 1 milijun umirovljenika, 500 tisuča branitelja, 250 tisuča raznih državnih i javnih službenika, pa ogromna lokalna samouprava, pa onda javna poduzeća, HEP itd., i ostane samo valjda oko 800 tisuča radnika u privredi koji ne bi ništa izgubili ako se promjeni sustav a što je potrebno za ozbiljne promjene.
Znači HR građani ne žele promjene jer previše gube, bar večina njih jer su vezani uz državu, pa u HR se 50% BDP veže direktno za državu, i večina njih ne želi promjene.

Dobar dio ljudi koji je želio promjenu je več to učinio u vlastitom aranžmanu i otišao iz HR.

Večinom su ostali starci, uhljebi i oni koji vani nisu konkurentni. HDZ i SDP da bi zadržali svoje biračko tijelo hrane konstantno starce pričama o ustašama i partizanima i tako homogeniziraju biračko tijelo koji redovito izlaze na izbore i glasaju za “svoje”.

Moj otac je i na zadnjim izborima glasao za HDZ u 07,00 h ujutro na dan izbora, a kćer mu je otišla u Irsku.

Znači po meni će se situacija u državi promjeniti za 10-15 godina kada prirodna selekcija odradi svoje, ja sam svom starom to i rekao.

stariji nek glasaju konzervativno, ali ovi mladi, dakle sv eispod 45 god i obrazovano, oni bi, barem dok su jos tu dok ne islee, trebali osvijestiti da promjena mora doci od njih – oni moraju glasati, a ne sjediti doma.

ako je tocan podatak da projecna starost je izand 45 godina, onda nije cudo da hdz vlada, iznad 45 manje vise svaka znatizelja i zelj aza promjenom zamire i ljdui gasaju po inerciji.

svejedno, most je veom aizgubio u mojim očima jer su vrlo spremno uskočili u drzavne stanove i crne limuzine, a pun asu im usta bila reformi – dragi božo, reformiraj ti prvo svoj dzep pa ces umjesto 7 posto imati 17 posto . od tu mozes dalje raditi. ljudi u rh kad cuju politicar, u sebi ili javno odmah pomisle – fuj, lobpov. i naravno da ne zele nikakve reforme jer s dobrim iskustvom naslucuju da ce poslije tih reformi nima samima biti jos gore, a politicarima i njiovim uhljebima jos bolje. npr . reform azdravstva = više plaćaš, a usluga sista ili slabija. i to jekao reforma

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Moguci spas zs ZSE je ukidanje doprinosa iz plaće za MIO to je sada cca 17,5%, a neka ostanu doprinosi na plaču 15+5 ili 20%.

Siguran sam da bi dio od 17,5% iz plaće zavrsio na ZSE nebitno direktno ili preko otvorenih investicijskih fondova.

ti misliš da zse ne raste jer nema para?? …para ima ko blata, stvar je samo u percepciji ulagača koji stalno nešto čekaju, a u biti čeka se impuls koji će pokrenuti trgovanje…hoće li to biti sklapanje nagodbe, završetak sezone, rast BDP-a ili nešto xy, to ćemo tek saznati….
posebna priča su mirovinci, oni leže na parama koje im se slijevaju svaki mjesec na račune (pogledaj malo koje su to cifre), ali ne ulažu gotovo ništa osim u par svojih perjanica
[/quote]

evo potvrde onoga što sam napisao:
Od preuzimanja Gorenja Hrvatima oko 700 milijuna kuna

Zadnji sati prije prodaje bili su kao u filmu: Od preuzimanja Gorenja Hrvatima oko 700 milijuna kuna

zamislite sad da se samo pola tog keša vrati na ZSE koji bi to bio urnebes…a mirovinci leže na milijardama na računima!
[/quote]

Vidi, danasnji promet na ZSE je 1,9 milijuna kuna, to je mislim najmanji unazad 12 god koliko ja pratim, .ebes burzu gdje cekas dio zarade koja legne jednom u par godina u nekoj stranoj zemlji.

Od ovih 700 milijuna kuna ajmo rec 300-350 zarade, mislim da će bit uložene u neku politički prihvatljiviju zemlju, primjerice ponovo Sloveniju, mozda Rumunjsku ili Indiju. Mozda nesto sitno dodje u RH recimo po dividendu u ADPL.

Ja sam svoju zaradu od Gorenja vec potrosio. Nisam kupovao direktno nego preko ZB activ-a, naime kad je objavljena cijena preuzimanja fond je skocio nekih 4,5 %, pa sam pokupio visak i nazalost pojeo ga i popio, odnosno krpam rupe nastale od Todorića i nasljednika.

Mirovinci leže na 90 milijardi od kojih je 70 državnih obveznica, ali i dalje ubiru mislim 5 milijardi/god i neznam kakve su im investicijske odluke, a bez njih ne ulažu u ništa. Oni cekaju Godo-ta ili energetski IPO na ZSE, a na kraju ce pare opet ulupat u Agrokor, zivi bili pa vidjeli.

Jubito

dobro je imat inspiraciju,
nemam sto dodat na tvoj upis, osim jedne koju mi je davno (tamo negdje 92/3 rekao moj sef

sinko da je tu trebalo bit srece valjda je bilo u proslih 900 godina.

U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:

” … Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će nje, rodit će
se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila
komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne drzave da je
nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu
sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi
podjednako …

… No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako
tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže i
najgore će biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i
makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će
biti najveće i nerješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?”

Redovni dionički promet
1.874.451,05 kn

Sveukupni promet
1.937.770,25 kn
ja se manjeg prometa ne sjećam. ima li netko živ sa varaždinske burze da se se sjeća sličnih cifri ?

who dares, wins

New Report

Close