Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Posejdon, nazvao si me budalom, ali to iskreno više govori o tebi samome.
Žao mi je.

Možeš li ukratko objasniti zašto ulagati u Tehniku.
Ma bez ikakve ljutnje naravno. Ukratko ili nešto opširnije svejedno.
Samo pristojno molim.
U slučaju nedostatka argumenata razumijem bjesnoću.

a da ovako postavimo stvari,

2. stup je u stvari štednja i u datom trenutku ti ili tvoja obitelj možete raspolagati predmetnom imovinom dok prelaskom u 1. stup, stup solidarnosti kojime radno aktivni plaćaju umirovljenike, svoje pare u dobroj “vjeri”, na temelju tko zna kako izkonstruirane političke računice od 27%, doslovce poklanjate garnituri koja je trenutno na vladajučoj poziciji da rade s njima što ih je volja bez ikakvih prava i regresa s obzirom na vrijeme provedeno u (ako) mirovini nakon 67 god. sterosti???

prvo, ne znajući po kojemu modelu ili kojoj računici su došli do tih 27%, zar stvarno imate toliko povjerenje u hr politiku da prihvatite ovu ponudu i drugo, što ako 2. stup umjesto u drž obveznice, dobro investira i donese prinos od npr. 27% u samo jednoj god.?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Nasljednost II. stupa biti će važan faktor pri odluci.
Dobro detektirano.


Posejdon, nazvao si me budalom, ali to iskreno više govori o tebi samome.
Žao mi je.

Možeš li ukratko objasniti zašto ulagati u Tehniku.
Ma bez ikakve ljutnje naravno. Ukratko ili nešto opširnije svejedno.
Samo pristojno molim.
U slučaju nedostatka argumenata razumijem bjesnoću.

Nisam te nazvao budalom, nego sam primjetio da je odlika budal* da misle da su jako pametni.
A to što si se u tom opisu prepoznao to stvarno nije moj problem.

La vita e bella!


a da ovako postavimo stvari,

2. stup je u stvari štednja i u datom trenutku ti ili tvoja obitelj možete raspolagati predmetnom imovinom dok prelaskom u 1. stup, stup solidarnosti kojime radno aktivni plaćaju umirovljenike, svoje pare u dobroj "vjeri", na temelju tko zna kako izkonstruirane političke računice od 27%, doslovce poklanjate garnituri koja je trenutno na vladajučoj poziciji da rade s njima što ih je volja bez ikakvih prava i regresa s obzirom na vrijeme provedeno u (ako) mirovini nakon 67 god. sterosti???

prvo, ne znajući po kojemu modelu ili kojoj računici su došli do tih 27%, zar stvarno imate toliko povjerenje u hr politiku da prihvatite ovu ponudu i drugo, što ako 2. stup umjesto u drž obveznice, dobro investira i donese prinos od npr. 27% u samo jednoj god.?

Vi, kolega, uz svo dužno poštovanje, zaista imate previsoko mišljenje o financijski nepismenim rvatima …

Da opismenimo rvate

prosječan doživlja 73 godine
početak korištenja mirovine 67 godina

korištenje sredstava iz bilo kojeg stupa cca 6 godina, zivili

Još se uvijek svađate…tko je pametniji, čiji je tata jači…..
A ovo sve ide znate gdje, nepristojna riječ.
Mi se na palubi Titanica svađamo oko boljih stolova za večeru.
Zadržala sam Opte, Vlen i Kodt….ostalo je sve već odavno u cashu, i ne vidim da sam nešto propustila.
Ako je ulaganje cjeloživotni posao kako i je, čekati ću povoljan trenutak u idućem ciklusu. Ne na ZSE, kako stvari stoje i stajati će. Ovdje niti će imati tko trgovati, niti čime.

Ja sam pitao Posejdona zašto ulaže u Tehniku. 2 su moguca razloga. Ili znanje ili talent. Ili neki miks

još nam je i potrošnja skočila 😉

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/od-pocetka-sp-a-hrvati-pojeli-pet-milijuna-cevapa-a-krumpir-se-vadi-ranije-jer-fali-cipsa/7533936/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Dakle ide u jačanje II. stupa tj. povećavanje izdvajanja a što drugo.
I kao dodatna IZBORNA mogućnost, povećanje mirovine ako se novci
prebacuju u I. stup od 27%. Svatko će izabrati što mu više odgovara.
Umjesto siktanja i trolanja, informirajte se. Neki su poput Posejdona
netom doktorirali na Agrokoru, a znanje je izgleda brzo isparilo.

Vlada kako bi premostila jaz između mirovina i plaća uvodi novu opciju,
i to je za svaku pohvala. Naravno da se od mirovina neće moći pristojno
živjeti, ali to se ne može u Hrvatskoj zadnjih nekoliko stoljeća.

https://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-ne-ide-u-nacionalizaciju-drugog-mirovinskog-stupa-1255010

samo za info, nakon pet godina rada u Njemačkoj imate pravo na mirovinu od tristo eura, a za svaku dodatnu godinu još šezdeset eura.

kuš bolje reforme od ove i onda još ovaj nadobudni balonja ministar najavljuje još manju mirovinu pa se kasnije , političari kojima je zajamčena mirovina od 6+k kn, svi skupa čude kako ljudi odlaze…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close