Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

Bolje sada ukinuti isplatu iz 2. stupa tj tih 27% u 1
stup. Iz toga ce izaci krah i prije i velika revolucija prije evolucije.

Ili traziti da se drzavi posudi s privatnih racuna 27 % neka ih isplacuje kome hoce a vrati s kamatom kada bude trebalo buducim umirovljenicima kojima je sada uzela.

[/quote]
Mozda sam bu.la, ali ja im sigurno necu prebacit novce u I stup, necu im dopustit da i to sprze makar na kraju i losije prodjem. Ionako sam siguran da za 30 godina (kad ja idem u mirovinu) nitko nece imat mirovinu.
Ovo je samo jos jedan dokaz da novce ne smijem drzat u domacim bankama jer privatna ustedevina je sljedeca.

Rastimo zajedno...


]KOlege, jel ovo na kraju dobro ili loše? Nisam pametan, kad je riječ o potezima hrvatskih 'stručnjaka' ne možeš ni biti.

Ne misliš valjda da i jedna “reforma” naših vlada može biti u korist hrvatskih građana?
Prevedeno: daj nam sve što si uštedio u II. stupu kroz svoj radni vijek ili nećeš dobiti 27% dodatka koji dobivaju sadašnji penzići iz naših uplata u I. stup bez da su išta ikome dodatno morali dati!

Ignore: KressoM, delux

Najpametnije je poceti uplacivati u mirovinske stupove u Irskoj i Njemackoj.
Isto kao i porez



]KOlege, jel ovo na kraju dobro ili loše? Nisam pametan, kad je riječ o potezima hrvatskih 'stručnjaka' ne možeš ni biti.

Ne misliš valjda da i jedna "reforma" naših vlada može biti u korist hrvatskih građana?
Prevedeno: daj nam sve što si uštedio u II. stupu kroz svoj radni vijek ili nećeš dobiti 27% dodatka koji dobivaju sadašnji penzići iz naših uplata u I. stup bez da su išta ikome dodatno morali dati!
[/quote]

poštovani, ja u tome vidim povećanje penzija 🙂

cigo universale

Posejdon samo ti ulaži i Ledo po parsto kuna i u Tehniku pa si onda bez brige.
Jako “pametno” ulaganje.

Ja ću se u datom trenutku odlučiti na ovo što mi bude povoljnije.
Da li zadržati 2. stup ili uzeti Vladin dodatak od 27%.
Stvar je u tome da zaključujete unaprijed kao da imate staklenu kuglu.
Od arlaukanja nema ništa, samo od puno rada i pametnog ulaganja.

Čemu zluradost i insinuacije, ovo je samo dodatna mogućnost za buduće mirovnjake.

ti barik stvarno ne kužiš baš ništa.
kako može biti “dodatna mogućnost” to što ili ti otmu 27% koje sad dobivaju umirovljenici bez da su išta dali zauzvrat ili će ti oteti svu ušteđevinu iz II stupa ako hoćeš i ti 27%!




]KOlege, jel ovo na kraju dobro ili loše? Nisam pametan, kad je riječ o potezima hrvatskih 'stručnjaka' ne možeš ni biti.

Ne misliš valjda da i jedna "reforma" naših vlada može biti u korist hrvatskih građana?
Prevedeno: daj nam sve što si uštedio u II. stupu kroz svoj radni vijek ili nećeš dobiti 27% dodatka koji dobivaju sadašnji penzići iz naših uplata u I. stup bez da su išta ikome dodatno morali dati!
[/quote]

poštovani, ja u tome vidim povećanje penzija 🙂
[/quote]

Poštovani, možda da promijenite dioptriju pa pogledate još jednom?

Ignore: KressoM, delux



"Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

I to je sasvim u redu : Zasto se sad digla frka ?..Ako vam mirovinski fondovi zarade vise ostat cete kod njih i dodatak na drzavnu imovinu dobijat od njih..ako ne povlacite sve u I i od drzave dobijete 27% vecu mirovinu od one koja bi vam drzava inace dala..
Ovo se najvise tice mirovinskih fondova i neka ih je drzava opalila po njusci..Ako budu dobro zaradjivali i to se stedisama bude isplatilo nitko nece prealzit u I stup..ako ne drzava garantira 27%..I ?
U cemu je problem ?..Ako ste stedisa..buduci umirovljenik znate na cemu ste..Ako ste djelatnik mirovinskih fondova..morate se vise potrudit .

Pozdrav

U ovome:
"Predlagač zakonskih promjena očekuje da će se 97 posto osiguranika vratiti u prvi stup jer će im dodatak donijeti veću mirovinu nego da ostanu u drugom stupu. Prema simulacijama, preostalih tri posto su ljudi koji imaju tri puta veće plaće od prosječnih te će njihove mirovine i bez dodatka biti veće nego da se vrate u prvi stup"

…a to znači da će se i oko 90% uplaćene love vratiti u I. stup i da će II.stup ostati opustošen!

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr
[/quote]

Čak i da se to dogodi, to neće biti prije 2029. godine tako da smiri doživljaj…

S obzirom na najave, a naročito na volju Vlade da provede bilo koju pizdarij*, kao što je to vidljivo na LEX Agrokor, čudim se da se CROBEX još uvijek drži iznad 1800.

P.S.
@ BarikB

pa ti nemaš pojam niti koju dionicu unutar Todexa imam, ali misliš da si meritoran za komentiranje drugih ljudi i njihovih investicija.
Odlika budal* je da misle da su jako pametni.

A vidim da je više ljudi komentiralo razinu tvog nerazumjevanja najave oko II mirovinskog stupa, pa mi se neda i meni ponavljati.

La vita e bella!


Posejdon samo ti ulaži i Ledo po parsto kuna i u Tehniku pa si onda bez brige.
Jako "pametno" ulaganje.

Ja ću se u datom trenutku odlučiti na ovo što mi bude povoljnije.
Da li zadržati 2. stup ili uzeti Vladin dodatak od 27%.
Stvar je u tome da zaključujete unaprijed kao da imate staklenu kuglu.
Od arlaukanja nema ništa, samo od puno rada i pametnog ulaganja.

Čemu zluradost i insinuacije, ovo je samo dodatna mogućnost za buduće mirovnjake.

Barbik tih 27% je tvoj dodatak. Uzimaju ti novac s tvojeg računa.
Što je sljedeće?

Ljudi će morati davati svoju ušteđevinu ako misle primat plaće.
Ipak ove savjetnike koji su napravili prijedlog zakona treba platiti svaki mjesec do kraja života.

“;Predlagač zakonskih promjena očekuje da će se 97 posto osiguranika vratiti u prvi stup jer će im dodatak donijeti veću mirovinu nego da ostanu u drugom stupu ”

To je stajaliste i procjena predalgatelja zakona..( onoga koji je vlasnik I stupa i navlaci na svoj interes )..sad je na mirovinskim fondovima da to demantiraju svojim ulaganjima..brojkama..
Ili nek i dalje “ulazu” tudje novce u razne.. “petrokemije”..i time spasavaju trenutnog “vlasnika” a unistavaju buduce mirovine. Cemu drugi stup ako ne daje profit veci od prvog ?..Da bi zaposleni u mir fondovima imali debele place..glumili velike investitore..spasavali neprofitabilne tvrtke ?
Nema vise..ili ostvarite prinos koji ce bit motivacija da se ostane kod vas ili by..by..

Pozdrav

svi smo mi Crobex




"Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

I to je sasvim u redu : Zasto se sad digla frka ?..Ako vam mirovinski fondovi zarade vise ostat cete kod njih i dodatak na drzavnu imovinu dobijat od njih..ako ne povlacite sve u I i od drzave dobijete 27% vecu mirovinu od one koja bi vam drzava inace dala..
Ovo se najvise tice mirovinskih fondova i neka ih je drzava opalila po njusci..Ako budu dobro zaradjivali i to se stedisama bude isplatilo nitko nece prealzit u I stup..ako ne drzava garantira 27%..I ?
U cemu je problem ?..Ako ste stedisa..buduci umirovljenik znate na cemu ste..Ako ste djelatnik mirovinskih fondova..morate se vise potrudit .

Pozdrav

U ovome:
"Predlagač zakonskih promjena očekuje da će se 97 posto osiguranika vratiti u prvi stup jer će im dodatak donijeti veću mirovinu nego da ostanu u drugom stupu. Prema simulacijama, preostalih tri posto su ljudi koji imaju tri puta veće plaće od prosječnih te će njihove mirovine i bez dodatka biti veće nego da se vrate u prvi stup"

…a to znači da će se i oko 90% uplaćene love vratiti u I. stup i da će II.stup ostati opustošen!

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr
[/quote]

Čak i da se to dogodi, to neće biti prije 2029. godine tako da smiri doživljaj…
[/quote]

Ovo je prijedlog zakona i upravo sad je pravo vrijeme za revolt i pobunu da se ovakav prijedlog povuče jer kad se zakon izglasa onda je kasno, a o 2029. da ne govorimo.

A evo još malo za one kojima i dalje nije jasno

‘Ruše mirovinsku reformu, ali uz koju cijenu?’

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close