Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vec je odavno jasno da je ova burza u ovoj drzavi nepotrebna svima, a najvise NJIMA.
I kao takva mora otići u ropotarnicu povijesti……

Svaki korak koji čine je idući logičan nastavak tog plana…..



@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

U Hrvatskoj je gore nego dok je bila u ratnjom stanju 91 – 95. Ovo me podsjeća na državnu intervenciju u Mirovinski fond u to vrijeme. Onda su imali razlog rat a sada podmuklo zavlačenje u tuđi džep da održe ovo neodrživo stanje uhljebistana.
[/quote]
taj period su neki lijepo iskoristili i zbog toga nam se sada i događa ovo što se događa, mnogi su došli privatizacijom do imovine, a radnike u najboljim godinama prebacili na trošak države, što po osnovu braniteljskih mirovina, što po osnovu tehnološkog viška na skrb,
najveći sadašnji problem mi se čini ipak plasman tog našega novca u obveznice RH oko 76% a sve klimavo, država je unaprijed potrošila naš novac i planira da sami sebi opet to otplaćujemo kroz raznorazne namete, da bi ona mogla vraćati dug MF, tako bi i moja baba mogla voditi državu uz građansko samoodržavanje, dok oni restrukturiraju što god stignu kroz proračun


"Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

I to je sasvim u redu : Zasto se sad digla frka ?..Ako vam mirovinski fondovi zarade vise ostat cete kod njih i dodatak na drzavnu imovinu dobijat od njih..ako ne povlacite sve u I i od drzave dobijete 27% vecu mirovinu od one koja bi vam drzava inace dala..
Ovo se najvise tice mirovinskih fondova i neka ih je drzava opalila po njusci..Ako budu dobro zaradjivali i to se stedisama bude isplatilo nitko nece prealzit u I stup..ako ne drzava garantira 27%..I ?
U cemu je problem ?..Ako ste stedisa..buduci umirovljenik znate na cemu ste..Ako ste djelatnik mirovinskih fondova..morate se vise potrudit .

Pozdrav

KOlege, jel ovo na kraju dobro ili loše? Nisam pametan, kad je riječ o potezima hrvatskih ‘stručnjaka’ ne možeš ni biti.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik


@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

Ovo je još jedna mjera za iseljavanje Hrvata i demografsku politiku.
Prvo su malim plaćama svakog normalnog koji žele živjeti od rada otjerali, a sada će to napraviti svim ostalima.
Pljačkom njihovih mirovina+nitko od te mirovine neće moći živjeti.
Inače zanimljivo kako su se oglušili na preporuku EU da se povlaštene mirovine izjednače s radničkim.
Uopće ne sumnjam da nakon ovog ide i porez na nekretnine.

Još nam samo to imaju za opljačkat, a možda počnu i naplaćivati zrak, po količini izdahnutog CO2 po minuti.

Vrlo povoljna odluka Vlade da u budućnosti za 10 20 ili 30 godina imaš 27% veću mirovine
i još samo trebaš provjeriti što ti se više isplati, ostati ili prebacivati se u 1. državni stup i
tako iskoristiti dodatak od 27% na ukupnu mirovinu.

Smatram da se rasprava ne može voditi na temelju glupih zaključaka, koje i povoljne
stvari opisuju tragično.

Ha-ha!

Sigurno su II. i III. stup 2002. g. stvarani zato što je u I stupu vladalo blagostanje!
A tada je omjer osiguranika i uplatitelja bio 1: 1,48.

Danas je taj omjer 1: 1,11.

A što to za ZSE znači vjerojatno ne treba niti potcrtavati.

Barik, kada o nečemu nemaš pojma, onda je pristojno šutjeti.

U protivnom samo pokazuješ razinu svog neznanja.

La vita e bella!


Vrlo povoljna odluka Vlade da u budućnosti za 10 20 ili 30 godina imaš 27% veću mirovine
i još samo trebaš provjeriti što ti se više isplati, ostati ili prebacivati se u 1. državni stup i
tako iskoristiti dodatak od 27% na ukupnu mirovinu.

ako je sarkazam onda nisi baš jasan u pisanju, ali ako je post ozbiljan, onda nisi normalan! jer kako može biti “povoljno” to da te ucijene s tih 27% dodatka na mirovinu koji sada dobivaju svi penzioneri iz love koju MI uplaćujemo u proračun i to na način da ćeš ti/mi tih 27% dodatka dobiti samo ako sve što si uštedio u II.stupu prepustiš državi pa da ti iz tog prenesenog iznosa plaćaju tih 27%!??!! ….to je tebi povoljno? to je tebi pametan zaključak?!? to je obična pljačka!!! ……..
penzići koji su sada u mirovni u nju su otišli pod puno boljim uvjetima i prosjecima plaće (mnogi s računanjem prosjeka za samo 10 najboljih godina umjesto cijelog radnog vijeka) nego što ćemo mi ići , radili su puno kraće (mnogi sa 50-55 godina dok će nama odlazak u mirovinu dići na čak 67 godina), i još dobivaju +27% dodatka od naših uplata?!?
strašno koje gluposti….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Još jednom – ha-ha!

Vidim da se mnogi osjećaju svu razinu potencijalne pljačke koja je najavljena.

Nimalo ne želim biti zlurad, ali ima pravde u svemu tome.

Ili da vam citiram nedavne postove:

“Sami ste si krivi.”
“Imate zakone kakve zaslužujete.”
“Imate vladu kakvu zaslužujete.”
“Dosta je bilo špekulativnog ponašanja mirovinskih fondova. Ko vas *ebe na ZSE, obični lezilebovići koji bi kruha bez motike..:”

Ha-ha-ha.

La vita e bella!



Vrlo povoljna odluka Vlade da u budućnosti za 10 20 ili 30 godina imaš 27% veću mirovine
i još samo trebaš provjeriti što ti se više isplati, ostati ili prebacivati se u 1. državni stup i
tako iskoristiti dodatak od 27% na ukupnu mirovinu.

ako je sarkazam onda nisi baš jasan u pisanju, ali ako je post ozbiljan, onda nisi normalan! jer kako može biti "povoljno" to da te ucijene s tih 27% dodatka na mirovinu koji sada dobivaju svi penzioneri iz love koju MI uplaćujemo u proračun i to na način da ćeš ti/mi tih 27% dodatka dobiti samo ako sve što si uštedio u II.stupu prepustiš državi pa da ti iz tog prenesenog iznosa plaćaju tih 27%!??!! ….to je tebi povoljno? to je tebi pametan zaključak?!? to je obična pljačka!!! ……..
penzići koji su sada u mirovni u nju su otišli pod puno boljim uvjetima i prosjecima plaće (mnogi s računanjem prosjeka za samo 10 najboljih godina umjesto cijelog radnog vijeka) nego što ćemo mi ići , radili su puno kraće (mnogi sa 50-55 godina dok će nama odlazak u mirovinu dići na čak 67 godina), i još dobivaju +27% dodatka od naših uplata?!?
strašno koje gluposti….
[/quote]
upravo to kolega nije uzeo u obzir, da mi pored svega što su uplaćivali radnici u prvom stupu, uplaćujemo + određeni iznos u II stup, nakon što ste završili sa svim uplatama i želite u mirovinu, Marko s toljagom čeka iza ugla i kaže, daj mi ušteđevinu iz drugog stupa ili ćeš dobiti po glavi 27% udaraca više od onih koje sam poslao u prvi stup, Marko je ….

Prosto ko grah. Stvarno ne vidim kaj je drugo država trebala napravit.

neka svima ukinu tih 27%

a trebalo bi ukinuti i mirovine koje se isplaćuju agresorima na RH

slijedi nam precesija


Još jednom – ha-ha!

Vidim da se mnogi osjećaju svu razinu potencijalne pljačke koja je najavljena.

Nimalo ne želim biti zlurad, ali ima pravde u svemu tome.

Ili da vam citiram nedavne postove:

"Sami ste si krivi."
"Imate zakone kakve zaslužujete."
"Imate vladu kakvu zaslužujete."
"Dosta je bilo špekulativnog ponašanja mirovinskih fondova. Ko vas *ebe na ZSE, obični lezilebovići koji bi kruha bez motike..:"

Ha-ha-ha.

Pridružujem se vašim rječima. Njihova nekolegijalnost i glupost je dovela do toga da ja ne mogu suosjećati s njima. A burza ide nizbrdo, što se vidi po očajnim prometima, nitko više ne želi bacati novce u bunar bez dna.

New Report

Close