Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

Ignore: KressoM, delux




@novi
ulagač
Znači ti zagovaraš da burza propadne jer je propao tvoj ulog u todeks!?!
To je po onoj zagorskoj "nema veze ak mi crkne krava, samo nek susjedu crknu dve". Ti misliš da će tebi kao zagorcu od toga biti bolje ili što?

Još malo o "pametnoj" mirovinskoj reformi
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/

Hajmo to prevest ovako, zbog vašeg podcjenjivačkog stava, punog pametovanja i ruganja oko Todexa, nama ne bi bilo žao da vas sve takve zahvati neki novi Tode ili propast ZSE.. Zaslužili ste zbog nekolegijalnosti, govora s visoka i podržavanja ovakve nahodbe.
[/quote]LOL

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik




Nakon ove prijetnje drzavne otimacine novca iz mirovinskih fondova i kako se sprema gasenje burze te otimanje novca i privatnim ulagacima mislim da iz ovog smeća od drzave ( koja je toliko jadna da joj se ne mozes niti rugati ) treba bjezati glavom bez obzira.
Ovu zemlju treba napustiti tko god moze.

Pa lopinama ostaviti da se državom igraju i da dalje rade što hoće? A ne,ne…na idućim izborima trebamo svi glasati za MOST ili Živi zid, nebitno kakav program imaju, samo da se uruši ova dvoglava HDZ/SDP partija koja nas je zajedničkim snagama uništila tako da novi ljudi pometu ove štetočine s vlasti!
[/quote]

MOST- glasao za porez na nekretnine
ŽIVI ZID- velika koalicija
[/quote]

Znači i dalje ćeš glasati za HDZ/SDP….naravno da nam nikada neće biti bolje.

Ignore: KressoM, delux

Sto se tice penzija, ocekujte LEX penzija ili ti nulovanje

Sto si sam priskrbiš to ti je penzija.

U Australiji postoji prag za primat penziju, odnosno penziju prima samo dokazana sirotinja, tko god ima neku imovinu nema penzije.

Pa sad cemo uz vodopad ili EPM preslikat australski model za mirovine ili ti nulovanje onih koji su ulagali više od 20-30 godina.

na ZSE smo naucili da postoje negativni brojevi, pa da je cak i 0 broj.

Sad sljedi skolovanje po uzoru na S. Hopkingsa ili ti proučavanje imaginarnih brojeva (to su oni s oznakom i), npr zaradio sam prosle godine na ZSE 100000 i kuna. To je gubitak + zamišljen dobitak.

ZSE je odlučio razmontirat Linić negdje 2014, a njegov posao preuzimaju nasljednici svih boja i orjentacija.

Volio bih da sam u krivu, ali zadnjih 10 godina me demantira.



@novi
ulagač
Znači ti zagovaraš da burza propadne jer je propao tvoj ulog u todeks!?!
To je po onoj zagorskoj "nema veze ak mi crkne krava, samo nek susjedu crknu dve". Ti misliš da će tebi kao zagorcu od toga biti bolje ili što?

Još malo o "pametnoj" mirovinskoj reformi
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/

Naporan si. Kad me vec toliko pratis, moras znati da mi je todex bio samo dio portfelja.
Svejedno navijam da se sve zatvori.
I burza i drzava


@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

Bolje sada ukinuti isplatu iz 2. stupa tj tih 27% u 1
stup. Iz toga ce izaci krah i prije i velika revolucija prije evolucije.

Ili traziti da se drzavi posudi s privatnih racuna 27 % neka ih isplacuje kome hoce a vrati s kamatom kada bude trebalo buducim umirovljenicima kojima je sada uzela.

Status Quo: Roll Over Lay Down


@purco
U tome i jest poanta, novac u II. stupu je privatna ušteđevina svih nas koji plaćamo poreze pa ga ne mogu samo tako uzeti, ali zato su osmislili ovaj podmukli plan da svima nama koji plaćamo mirovinske doprinose i u I. i u II. stup ukinu dodatak od 27% koji sada dobivaju penzići (od NAŠIH uplata u I.stup!!!) osim ako ne pristanemo sav ušteđeni novac iz II. stupa prebaciti u I. stup i da zapravo na taj način tim novcem koji prebacimo iz II. u I. stup dobijemo od tog novca isplatu dodatka od 27%!?!?!!

U Hrvatskoj je gore nego dok je bila u ratnjom stanju 91 – 95. Ovo me podsjeća na državnu intervenciju u Mirovinski fond u to vrijeme. Onda su imali razlog rat a sada podmuklo zavlačenje u tuđi džep da održe ovo neodrživo stanje uhljebistana.

Kad spucaju novce iz fonda onda ide na red ušteđevina građana i tako uzeše sve ljudima koji mukotrpno rade,,,fuj politika,,,

ja već godinama tvrdim da su upravitelji mirovinskih fondova veće štetočine od političara koji su ih tamo postavili. ovo je sad samo finaliziranje dugogodišnje prakse krivog ulaganja.

who dares, wins

“Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

I to je sasvim u redu : Zasto se sad digla frka ?..Ako vam mirovinski fondovi zarade vise ostat cete kod njih i dodatak na drzavnu imovinu dobijat od njih..ako ne povlacite sve u I i od drzave dobijete 27% vecu mirovinu od one koja bi vam drzava inace dala..
Ovo se najvise tice mirovinskih fondova i neka ih je drzava opalila po njusci..Ako budu dobro zaradjivali i to se stedisama bude isplatilo nitko nece prealzit u I stup..ako ne drzava garantira 27%..I ?
U cemu je problem ?..Ako ste stedisa..buduci umirovljenik znate na cemu ste..Ako ste djelatnik mirovinskih fondova..morate se vise potrudit .

Pozdrav

svi smo mi Crobex


"Obvezni članovi drugog mirovinskog stupa, odnosno generacije rođene 1962. i kasnije, moći će dobiti 27% dodatka samo ako ušteđevinu iz drugog stupa prenesu u prvi stup, tj. u državni proračun. Odluku o vraćanju u prvi stup ljudi će donositi u trenutku umirovljenja, kada će dobiti izračun koji će im pokazati kolike će im biti mirovine ako ostanu u drugom stupu (bez 27% dodatka) ili svu svoju štednju prenesu u prvi stup, gdje će im se priznati taj dodatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

I to je sasvim u redu : Zasto se sad digla frka ?..Ako vam mirovinski fondovi zarade vise ostat cete kod njih i dodatak na drzavnu imovinu dobijat od njih..ako ne povlacite sve u I i od drzave dobijete 27% vecu mirovinu od one koja bi vam drzava inace dala..
Ovo se najvise tice mirovinskih fondova i neka ih je drzava opalila po njusci..Ako budu dobro zaradjivali i to se stedisama bude isplatilo nitko nece prealzit u I stup..ako ne drzava garantira 27%..I ?
U cemu je problem ?..Ako ste stedisa..buduci umirovljenik znate na cemu ste..Ako ste djelatnik mirovinskih fondova..morate se vise potrudit .

Pozdrav

U ovome:
“Predlagač zakonskih promjena očekuje da će se 97 posto osiguranika vratiti u prvi stup jer će im dodatak donijeti veću mirovinu nego da ostanu u drugom stupu. Prema simulacijama, preostalih tri posto su ljudi koji imaju tri puta veće plaće od prosječnih te će njihove mirovine i bez dodatka biti veće nego da se vrate u prvi stup”

…a to znači da će se i oko 90% uplaćene love vratiti u I. stup i da će II.stup ostati opustošen!

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/spasavaju-proracun-povlacenje-privatne-stednje-iz-2-mirovinskog-stupnja-1254599http://www.vecernji.hr

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close