Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I dalje nije jasno zbog čega mirovinski fondovi šute oko lex Agrokora?

Što će biti s našim mirovinama koje su zahvaljujući RH restrukturirane a recimo srpske ili slovenske nisu?

Mirovinci imaju drugih briga jer prođe li ovaj nakaradan Pavićev prijedlog mirovinske reforme kojim se de facto gasi II.mirovinski stup, ZSE je definitivno i zauvijek gotova jer mirovinci su jedini veći ulagači na ZSE! Ako prođe ovakva mirovinska "reforma" kojim se računa 70-100 milijardi kuna oteti od mirovinaca iz II. stupa i vratiti u proračun, kapitala na ZSE više uopće neće biti, čak niti za dionice poput adrisa, HT i slične "mirovinske" dionice i burza će se, bez ikakvog pretjerivanja, ugasiti jer će u II. stupu ostati možda 5% sadašnjeg kapitala!
Ne znam jesu li ulagači svjesni ovoga što prijeti ZSE???
[/quote]
Pa to najbolje moguce rjesenje za ovu burzu

em što sam se probudio neki ministar na radiju (nisam mu uhvatio ime, ali nije zvučao inteligentno) poziva na prihvaćanje nagodbe u agrokoru i odbacuje tvrdnje o utjecaju stranih veleposlanstava.. nisam bio dovoljno vrijedan da čitam nagodbu, ali po onome što sam pročitao tu se i neki posebni porezni zakon donio za oporezivanje nove tvrtke? mislim, jel bi trebao čitati nagodbu? je li Peruško pročitao nagodbu? je li Plenković pročitao nagodbu? znaju li oni uopće šta tamo piše? Nakon svih godina provedenih u ovoj državi, ne bi me začudilo da PERUŠKO NIJE PROČITAO NAGODBU koju je navodno progurao. Za nuklearnog fizičara bi se iznenadio da zna čitati, a kamoli pisati..

p.s. jučer sam čuo i debelog kako muca na ruskom engleskom, a misli kak je faca, poliglota i erudit, život mi se zgadio.. umjesto da je poslo šešelja juniora u tri pi.čke materine kako se spada

even better than the real thing




Todex rješen, a slab promet. Baš čudno, ja mislio investitori će navaliti.

ne lupetaj, još nije održano ni sudsko ročište za potvrdu nagodbe niti je sigurno da će sud prihvatiti nagodbu
[/quote]

A tek onda počinju sudske tužbe. Biti će dugogodišnje veselje.
[/quote]
Ma, koga briga ,sto ce biti za 10-25 godina dok se tuzbe ne rijese?
Tko zna da li ce “Todex” u “novim drustvima”,uopce postojati za petnaestak godina?

@novi ulagač
Znači ti zagovaraš da burza propadne jer je propao tvoj ulog u todeks!?!
To je po onoj zagorskoj “nema veze ak mi crkne krava, samo nek susjedu crknu dve”. Ti misliš da će tebi kao zagorcu od toga biti bolje ili što?

Još malo o “pametnoj” mirovinskoj reformi
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/

Ignore: KressoM, delux



@novi
ulagač
Znači ti zagovaraš da burza propadne jer je propao tvoj ulog u todeks!?!
To je po onoj zagorskoj "nema veze ak mi crkne krava, samo nek susjedu crknu dve". Ti misliš da će tebi kao zagorcu od toga biti bolje ili što?

Još malo o "pametnoj" mirovinskoj reformi
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-pomolu-slom-mirovinskog-sustava-drugi-stup-je-mrtav-vlada-demontira-sustav-stvoren-prije-19-godina-mirovinski-fondovi-vise-nece-imati-smisla/7533138/

Hajmo to prevest ovako, zbog vašeg podcjenjivačkog stava, punog pametovanja i ruganja oko Todexa, nama ne bi bilo žao da vas sve takve zahvati neki novi Tode ili propast ZSE.. Zaslužili ste zbog nekolegijalnosti, govora s visoka i podržavanja ovakve nahodbe.

Nakon ove prijetnje drzavne otimacine novca iz mirovinskih fondova i kako se sprema gasenje burze te otimanje novca i privatnim ulagacima mislim da iz ovog smeća od drzave ( koja je toliko jadna da joj se ne mozes niti rugati ) treba bjezati glavom bez obzira.
Ovu zemlju treba napustiti tko god moze.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Nakon ove prijetnje drzavne otimacine novca iz mirovinskih fondova i kako se sprema gasenje burze te otimanje novca i privatnim ulagacima mislim da iz ovog smeća od drzave ( koja je toliko jadna da joj se ne mozes niti rugati ) treba bjezati glavom bez obzira.
Ovu zemlju treba napustiti tko god moze.

Pa lopinama ostaviti da se državom igraju i da dalje rade što hoće? A ne,ne…na idućim izborima trebamo svi glasati za MOST ili Živi zid, nebitno kakav program imaju, samo da se uruši ova dvoglava HDZ/SDP partija koja nas je zajedničkim snagama uništila tako da novi ljudi pometu ove štetočine s vlasti!

Ignore: KressoM, delux



Nakon ove prijetnje drzavne otimacine novca iz mirovinskih fondova i kako se sprema gasenje burze te otimanje novca i privatnim ulagacima mislim da iz ovog smeća od drzave ( koja je toliko jadna da joj se ne mozes niti rugati ) treba bjezati glavom bez obzira.
Ovu zemlju treba napustiti tko god moze.

Pa lopinama ostaviti da se državom igraju i da dalje rade što hoće? A ne,ne…na idućim izborima trebamo svi glasati za MOST ili Živi zid, nebitno kakav program imaju, samo da se uruši ova dvoglava HDZ/SDP partija koja nas je zajedničkim snagama uništila tako da novi ljudi pometu ove štetočine s vlasti!
[/quote]

Most se pokazo 2x je 2x

Ostaje zivi zid, samo iz anarhije moze izac netko tko ce razmontirat klero-uhljebničko-braniteljsku strukturu.

Do tad nevjerujem u boljitak

Jedina reforma je imat proracun koji omogucuje 5-7% rasta iz biznisa, a to je na razini max 70-80 milijardi kuna.

Uhljebi sad je na vama red za stegnut ramen.





Todex rješen, a slab promet. Baš čudno, ja mislio investitori će navaliti.

ne lupetaj, još nije održano ni sudsko ročište za potvrdu nagodbe niti je sigurno da će sud prihvatiti nagodbu
[/quote]

A tek onda počinju sudske tužbe. Biti će dugogodišnje veselje.
[/quote]
Ma, koga briga ,sto ce biti za 10-25 godina dok se tuzbe ne rijese?
Tko zna da li ce "Todex" u "novim drustvima",uopce postojati za petnaestak godina?

[/quote]

Pa biti će briga novih vlasnika Agrokora.
Naravno i hrvatskih umirovljenika koji su imali nesreću da žive i rade u Hrvatskoj.
Mene sigurno neće jer ću svoju mirovinu zaraditi u Njemačkoj.
Što se tìče lažljiv.og ministra koji se hvalio kako mirovinci nisu ništa izgubili na Ledu.
Mislim da se i ON treba pakirati za London ako misli da će mu ovo proći.
Novac iz drugog stupa je vlasništvo građana i ako ga građani žele povući ON ga nema pravo opljačkati.

Što se tiče njegove ideje da se možemo vratiti u I. Stup ako želimo da nam ostanu novci iz II stupa….

Bu.dalo svi Hrvati jesu u I. Stupu jer svaki mjesec daju lovu za I. Stup.
Znači prvo ih moraš isplatiti ako ih misliš izbaciti.

Inače ovo je direktna posljedica Agrokora gdje se kr.ađa Todorićevih, HDZa i Borg grupe sanira pljačkom naših penzijs iz drugog stupa.

Aha. Biti ce burze.
Pa neće biti mirovina, najbolje da nam lovu ukradu na burzi.

Iako, covjek se pita gdje su ta smeća od fondova bila kada su palili i unistavali hrvatsko gospodarstvo sudjelujuci u tome. Sjetite se NEXE pa petrokemije pa agrokora pa bacanje novca na kupovinu merkatora po bilo kojoj cijeni samo da se omogoci todoricu preuzimanje pa Ledo dokapitalizacije po 8000 kuna pa promasili cijelu investicijsku kasu turistickih dionica..Fondovi su takodjer doprinjeli,sustavnim paljenjem novca, urusavanju samih sebe i unistavanju mirovinskog sustava kao i bijegu stanocnistva .Veliki dio stanovnistva je otisao samo da zaradi nesto i za 10 gosina dobije mirovinu vecu nego ovdje za 40 godina staza.
Fondove u 2. stupu ne treba ukinuti nego fond managere treba poslati na sud.

Status Quo: Roll Over Lay Down

nisam nikada detaljnije proučavao to o II stupu, ali ako Pavić misli smo tako taj novac prebaciti na zajedničke jasle, to bez pristanka neće moći učiniti, jedini mu je model da ucjenom s manjom mirovinom u slučaju ostanka, natjera ljude da pristanu taj novac prebaciti u zajedničke jasle,
jer svatko ima svoj godišnji izračun koliko je točno bodova(novca) na njegovom računu, ako nije tako, onda ga jeebi i izvještaje i mirovinski i sve redom, restrukturiranju nikad kraja



Nakon ove prijetnje drzavne otimacine novca iz mirovinskih fondova i kako se sprema gasenje burze te otimanje novca i privatnim ulagacima mislim da iz ovog smeća od drzave ( koja je toliko jadna da joj se ne mozes niti rugati ) treba bjezati glavom bez obzira.
Ovu zemlju treba napustiti tko god moze.

Pa lopinama ostaviti da se državom igraju i da dalje rade što hoće? A ne,ne…na idućim izborima trebamo svi glasati za MOST ili Živi zid, nebitno kakav program imaju, samo da se uruši ova dvoglava HDZ/SDP partija koja nas je zajedničkim snagama uništila tako da novi ljudi pometu ove štetočine s vlasti!
[/quote]

MOST- glasao za porez na nekretnine
ŽIVI ZID- velika koalicija

even better than the real thing

New Report

Close