Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo mrtvilo na ZSE neće se promijeniti sve dok ne bude oštre reakcije ulagača (koji su ovdje preostali). Najbolji način bio bi povući sve naloge sa kupnje i prodaje ( TOTALNI BOJKOT!!!) i odustati od bilo kakvog trgovanja na ZSE dok država i uprava ZSE ne predstave konkretne mjere za oporavak burze!
Ovo i ovako više nema nikakvog smisla jer brokeraji rade s gubicima pa dižu naknade ne bi li od tih rijetkih transakcija skucali za plaće i režije, a uprava ZSE pravi se da se da je sve OK i da se ništa ne događa?!?

Treba reći DOSTA i djelovati!
Ja sam upravo maknuo sve kupovne i prodajne naloge jer više ne želim sudjelovati u ovoj farsi koja glumi burzu! BOJKOT!

Ignore: KressoM, delux

Pa za upravu je sve ok, plaće idu.
Ali ih tko pita za rezultate.
Pojačao još pozicije vani, trenutno na cca 23% portfelja . Do 25% plan za ovi mjesec .


Ovo mrtvilo na ZSE neće se promijeniti sve dok ne bude oštre reakcije ulagača (koji su ovdje preostali). Najbolji način bio bi povući sve naloge sa kupnje i prodaje ( TOTALNI BOJKOT!!!) i odustati od bilo kakvog trgovanja na ZSE dok država i uprava ZSE ne predstave konkretne mjere za oporavak burze!
Ovo i ovako više nema nikakvog smisla jer brokeraji rade s gubicima pa dižu naknade ne bi li od tih rijetkih transakcija skucali za plaće i režije, a uprava ZSE pravi se da se da je sve OK i da se ništa ne događa?!?

Treba reći DOSTA i djelovati!
Ja sam upravo maknuo sve kupovne i prodajne naloge jer više ne želim sudjelovati u ovoj farsi koja glumi burzu! BOJKOT!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ne treba ga ukinuti jer bi ih javnost odmah napala da štite špekulante koji se bogate…. dovoljno bi bilo da postave prag ispod kojeg se godišnja zarada od trgovanja dionicama ne oporezuje npr. 50.000 kn ili 75.000 kn…to bi bila odlična reklama ljudima da krenu ulagati na burzi jer bi u tu kategoriju ušao najveći broj ulagača….a ako neko zaradi 200.000 kuna godišnje, bez problema će platiti i taj porez na iznose iznad oporezive granice

bravo, uvesti neoporezivi dio, kako za kapitalne dobitke, tako i za sve ostale sektore…također treba poraditi na obračunskom razdoblju jer ovo od 1. do 31. nije dobro, najjednostavnije je da se, ako mora, porez plaća pri kapitalizaciji sa brokerskog računa

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Što se tiče oporezivanja kapitalne dobiti od trgovanja dionicama, lijepo Vas sve skupa molim da ne budete lijeni nego da u par kratkih rečenica Ministarstvu financija iznesete svoja iskustva i napišete prijedloge i mišljenja vezano za trgovanje na burzi i da predložite izmjene prije nego se predlože i usvoje izmjene poreznog zakona.
To je jedini pravi put da nešto postignete, umjesto što gubite vrijeme i energiju ovdje na formu tipa tribalo bi ovo, tribalo bi ono!
Ja sam to već učinio.
Napišite i potpišite, ništa ne možete izgubit !
A vremena je sve manje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


ne treba ga ukinuti jer bi ih javnost odmah napala da štite špekulante koji se bogate…. dovoljno bi bilo da postave prag ispod kojeg se godišnja zarada od trgovanja dionicama ne oporezuje npr. 50.000 kn ili 75.000 kn…to bi bila odlična reklama ljudima da krenu ulagati na burzi jer bi u tu kategoriju ušao najveći broj ulagača….a ako neko zaradi 200.000 kuna godišnje, bez problema će platiti i taj porez na iznose iznad oporezive granice

bravo, uvesti neoporezivi dio, kako za kapitalne dobitke, tako i za sve ostale sektore…također treba poraditi na obračunskom razdoblju jer ovo od 1. do 31. nije dobro, najjednostavnije je da se, ako mora, porez plaća pri kapitalizaciji sa brokerskog računa
[/quote]

Da to je jedini put i rjesenje, kao i da se gubitak prijavi ako je bilo kod trgovanja, da se moze prenjeti na sljedece 2-3 godine….ovako je komedija, ako zaradis, plati porez, ako si izgubio hebiga, sljedece godine opet ako si zaradio plati porez, neovisno sta si prosle godine u minusu…. ali OK ipak zivimo u apsurdistanu ili slucajnoj drzavi kako je netko rekao

crobex sutra bar +2% ili nek menadžerčići pojedu svoje diplome.

who dares, wins


crobex sutra bar +2% ili nek menadžerčići pojedu svoje diplome.

Kladim se u one billion dollars $$ da sutra neće biti nikakvih pomaka na burzi :))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Do utorka ce splasnuti euforija zbog pobjede nad Argentinom, a onda opet dugo toplo ljeto bez puno trgovanja na zse…

Nikad više burze u Hrvata, mrtvi- opljačkani 17.000 ljudi koji su bili na burzi( vise ih nema),
molim nađite novih bedaka i ja vam skidam kapu
GAME OVER

Nema vise GAME OVER!!!!!!
Pokrali ste s HDZ 17.000 ljudi halooooo
Volio bi vidjeti hoce li barem doci 1.700 novih
Braco propali ste svi i liva je zarobljena te nemozete do nje: I LOVE THIS GAME


Što se tiče oporezivanja kapitalne dobiti od trgovanja dionicama, lijepo Vas sve skupa molim da ne budete lijeni nego da u par kratkih rečenica Ministarstvu financija….

Brokerskim tvrtkama a naročito ZSE je u interesu da se popravi situacija oko beskorisnog i štetnog oporezivanja. Ali bojim se da anemična Gažićka nema namjeru ništa poduzimati po tom pitanju. Naše tržište je nelikvidno iz više razloga i čini se da je jedini izlaz za nas male ulagače pečalba na neka razvijena svjetska TK. Samo treba prepoznati pravi moment za ulazak. Ovdje doma mi se više neda sakupljati mrvice koje padnu sa stola.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Nikad više burze u Hrvata, mrtvi- opljačkani 17.000 ljudi koji su bili na burzi( vise ih nema),
molim nađite novih bedaka i ja vam skidam kapu
GAME OVER

Koliko je poreznih obveznika u RH? Mozda koje decimalno mjesto vise…

New Report

Close