Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se tiče Istre, općenito , Booking je lošiji od prošle godine, bez obzira što mediji uvjeravaju u suprotno. Valamar možda je dobro popunjen, ali ne i Istra.
Ostalo se slažem s Hasenom , nekako je previše naopačke složeno korist od turizma.
Evo čime se Vlada bavi i to po Hitnoj mjeri ;
Uvesti će hitno dodatni zakon gdje će svi iznajmljivači morati sami obračunati PDV i platiti ga državi , a na račune posredovanja stranih agencija u domaćem turizmu
Nešto kao da odete u Konzum i dobijete račun na kasi bez PDVa , pa ga sami dodatno platite
Vlada nema snage ni turističke agencije natjerati da otvore filijale u zemlji da ma svoje usluge Plate PDV pa tjeraju domaće umjesto njih.
Otprilike sve je tako

Majstore moze inside info od kuda ti znas kakav je booking za cijelu Istru? Kazao ti je susjed da je par dana u minusu s obzirom na proslu godinu?

Što se turizma tiče,očekivanja su da će lipanj biti nešto slabiji nego lani, a srpanj, kolovoz, rujan i listopad jači, osim ako vremenske prilike, tj. neprilike budu nepodnošljive ili se ne dogodi nešto nepredvidivo. To sam čitao prije mjesec – dva u nekom službenom tekstu, ne sjećam se više kojem.
Što se ospica tiče – zanemarivo i beznačajno.
Što se migranata tiče – domicilne zemlje naših turista su ih pune, na ulicama ih ima više nego autohtonog stanovništva, tako da …

PS
A hozntreger lupeta po svom uvriježenom običaju.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Što se turizma tiče,očekivanja su da će lipanj biti nešto slabiji nego lani, a srpanj, kolovoz, rujan i listopad jači, osim ako vremenske prilike, tj. neprilike budu nepodnošljive ili se ne dogodi nešto nepredvidivo. To sam čitao prije mjesec – dva u nekom službenom tekstu, ne sjećam se više kojem.
Što se ospica tiče – zanemarivo i beznačajno.
Što se migranata tiče – domicilne zemlje naših turista su ih pune, na ulicama ih ima više nego autohtonog stanovništva, tako da …

PS
A hozntreger lupeta po svom uvriježenom običaju.


Baš se lijepo izražavate.

A gdje ste točno čitali tu prognozu za turizam za ovu godinu.
U glasu koncila?

Još jednom umjesto lupetanja s vezom da ovdje napišite koja je dobit za prvih pet mjeseci u turizmu na moru?

Inače da malo pozornije pratite lupanja Erdogana onda bi ste primjetili da je zaprijettio Austriji jer je protjerala Imame.

Pogodite što će Erdogan napraviti s onih 2 milje turista koji drži sa svoje strane granice.

Ono spominjanje rata između križa i polumjeseca mislim da sve govori.
Kako će Hrvatska proći.

Hoće li fondovi šminkati što portfelje na polugodištu!?

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Mogao bi jedan lagani bull run do 30.06….nešto slično kao prošle godine

Inače da malo pozornije pratite lupanja Erdogana onda bi ste primjetili da je zaprijettio Austriji jer je protjerala Imame.

Pogodite što će Erdogan napraviti s onih 2 milje turista koji drži sa svoje strane granice.

Ono spominjanje rata između križa i polumjeseca mislim da sve govori.
Kako će Hrvatska proći.

Podsjećam da je lani situacija s ratom u Siriji, ISIL-om, terorističkim napadima, Orbanom, žilet-žicom i migrantima bila puno kompleksnija i ozbiljnija, a turista kod nas nikad nije bilo više.
Šta bi sada trebali dupe razbijati o Erdoganu i hoće li biti rata ili neće?
Većina ljudi živi iz dana u dan i ne opterećuje se dnevnom politikom.

Ja živim na moru i ono što sam zaključio na temelju vlastitih zapažanja je da su već krajem travnja bili puni trajekti za Cres i Lošinj, a zadnjih par vikenda je plaža u Mošćeničkoj Dragi skoro puna, što ne pamtim u lipnju.
Naravno, sve to zahvaljujuć pretoplom vremenu i prezagrijanom moru za ovo doba godine, što mene puno više brine od Erdogana i migranata.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Mogao bi jedan lagani bull run do 30.06….nešto slično kao prošle godine

prije ćemo probiti 1800 pa onda kuda koji mili moji

Mine na sve strane.
Ajde bar na jdrn se može izaći sa minimalnim gubitkom tko je ulazio nedavno.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

“Život zna biti prilično šaljiv pa će tako biti i u ovom slučaju. Desna, pomalo ksenofobna vlast u Hrvatskoj svojim će postupcima i neprovođenjem reformi dovesti do toga da će Hrvatska uskoro zatrebati desetine tisuća imigranata. I to ne bliskih, iz BiH i Srbije, nego ljudi koji dolaze iz Afrike i Azije.
Ljudi na vlasti, ljudi kojima su usta puna Hrvatske, ruke pune mahanja zastavom, a džepovi puni naših novaca, učinili su Hrvate emigrantima, a Hrvatsku zemljom koja neće preživjeti bez dolaska još veće sirotinje od nas, sirotinje iz država koje imaju još luđe i nesposobnije vlasti. Kako je ono bila HDZ-ova krilatica: ”Iz pobjede u blagostanje!” No, ne brinite se, dragi čitatelji, lijepa je ovo zemlja, ako nećemo ovdje živjeti mi, jer smo totalno nesposobni, ima tko hoće.”
Evo malo i grafički i brojčano objašnjeno što nas uskoro čeka u Hrvatskoj. Jedino je problem što ovdje ni ti imigranti ne žele ostati nego bježe dalje. Možda bi ostali ako im država počne dijeliti ove nenastanjene kuće po Slavoniji , Baranji, Lici za nagradu što ostaju. Ali sumnjam da bi i oni sa minimalcem koji se ovdje nudi uspjeli pored ovako skupe države preživjeti.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ili-cemo-primati-imigrante-ili-nece-biti-penzija/2005604.aspx

“Uprava Hotela Baška Voda jučer nije bila dostupna da nam pojasni motive zbog kojih se kompanija, koja je u većinskom vlasništvu East Construction&Engineering LLC, odlučila povući s burze.”

……i tako odlaze jedna po jedna……ali kao da to više ikoga čudi….



Mogao bi jedan lagani bull run do 30.06….nešto slično kao prošle godine

prije ćemo probiti 1800 pa onda kuda koji mili moji
[/quote]

Evo Rimac potpisao povijesni ugovor sa Porsche-om… Ako ovo ne digne burzu, ne znam sto ce… malo se salim… Budimo realni zse ce stagnirati dok se dionicki fondovi ne ukljuce aktivnije u kupnju… Pritom ne mislim na mirovinske koji kupuju svojih 10 dionica i njih odrzavaju, vec na otvorene dionicke fondove sa novcem privatnih ulagaca…do tada ce situacija nazalost biti takva kakva je, jer su mali jednostavno financijski preslabi da dignu trziste… vecina je ionako vec unutra..

Eto ja pozivam sve naivce koji vjeruju da nestanak mallih dionicara Agrokora moze pomoc burzi, da ulože sve što imaju kako bih Vam prodao sve što mi je ostalo.

Poz

New Report

Close