Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Počela je ljetna letargija? Promet trenutno nije niti milijun kuna…zzzzzzzzzzz

Ne, počinje FOOTbaalo.
Tako da ne očekujem sljedećih mjesec dana bilo kakav život na burzi.

Mislim da će se u turizmu iznenaditi manjem broju gostiju.

Pa kad još uzmemo epidemiju ospica u Dalmaciji, a imigranti na granicama, a vojska nam je svugdje nego doma……

Sva sreća da imamo toliko branitelja pa ih se može dignuti i poslati na granicu Balkansku.
[/quote]
možda ja neke metafore ne shvaćam baš najbolje ali ovo je totalno kriva konstatacija.

who dares, wins




Počela je ljetna letargija? Promet trenutno nije niti milijun kuna…zzzzzzzzzzz

Ne, počinje FOOTbaalo.
Tako da ne očekujem sljedećih mjesec dana bilo kakav život na burzi.

Mislim da će se u turizmu iznenaditi manjem broju gostiju.

Pa kad još uzmemo epidemiju ospica u Dalmaciji, a imigranti na granicama, a vojska nam je svugdje nego doma……

Sva sreća da imamo toliko branitelja pa ih se može dignuti i poslati na granicu Balkansku.
[/quote]
možda ja neke metafore ne shvaćam baš najbolje ali ovo je totalno kriva konstatacija.
[/quote]

Dobro koji Vam dio nije jasan da ćemo imati turističku rupu na Jadranu za vrijeme odvijanja svjetskog prvenstva?

Ili mislite da će Nijemci, Poljaci, Englezi, Amerikanci, Francuzi, Španjolci, Južnokoreanci……radije ići na Jadran umjesto u Rusiju?

Nema nikakve metafore, već malo logike.

Ovaj plus u turizmu ide u minus u 6. i 7. mjesecu.

Ako i u ovim mjesecima imamo 10% rasta, onda svaka čast.

Stari moj idu svi u Rusiju na 3 dana, a onda na more. Kakav dolazak 2 milijuna ljudi u rusiju moze napraviti pomor po turistickom pitanju. Nasi ce jos samo vise zaraditi, jer ce gosti vise trositi

Turistička sezona bit će lošija od lanjske, pitajte iznajmljivače kolika im je popunjenost. Ili malo odite na AirBnb i pogledajte kalendare popunjenosti.

Neki očito ne razumiju problem turizma koliko je to krhko.

Što mislite da se ljetovanje ne može otkazati.

Pa nisam vidio nekakve gužve na autocesti ovaj vikend, makar nas HAC uvjeravaju da je sezona počela većim cestarinama.

Znači imate problem migranata, epidemije ospica (izuzetno zarazna bolest koju sam kao dijete jedva preživio i nije mi jasno zbog čega Dubrovnik nije u karanteni), nogometno prvenstvo a sada tone i brod pun goriva i opasnih kemikalija.

Događa se ono na što sam upozoravao.

S jedne strane ne dopušta se bušenje Jadrana zbog nafte i plina (uz sve mjere predostrožnosti), a s druge strane se dopušta promet starih brodova i tankera, te se forsira Omišalj kao glavi terminal za naftu i plin u sredozemlju (Janaf).

Inače područje oko Jabuke je srce ribljeg fonda u Jadranu i ako se to zagadi imati ćemo mrtvo more kaj se tiče ribe.

Di je naša obalna straža?

Hasenfefer
Imate jedan jako iritantan stav po kojem drugi nista ne razumiju iako su kud i kamo koncizniji od vas koji samo laprdate neke uopcene nihilisticke ocjene (kao da slusam svog starog., strava i uzas), ali cete vi zato nama pojasniti kako je to sve krhko. Drsko i bezobrazno. Uopce mi nije jasno zasto se to tolerira.
Naravno da je turizam krhka djelatnost. Ali rupa nema. Sezona je zasad bolja nego prosla i prema oficijelnom bookingu bit ce bolja i u spici. A s obzirom na gradnju novih kapaciteta te stabilan porast ukupnog trzista iliti broja ljudi koji putuju moze se ocekivati da do zasicenja nece doci jos odredjeni broj godina.
Naravno, pod uvjetom da nema velikih havarija i poremecaja.
I jasno da je bolje imati jacu industriju pa da je udio turizma u gdp manji, ali nemamo. Jbg.


Neki očito ne razumiju problem turizma koliko je to krhko.

Što mislite da se ljetovanje ne može otkazati.

Pa nisam vidio nekakve gužve na autocesti ovaj vikend, makar nas HAC uvjeravaju da je sezona počela većim cestarinama.

Znači imate problem migranata, epidemije ospica (izuzetno zarazna bolest koju sam kao dijete jedva preživio i nije mi jasno zbog čega Dubrovnik nije u karanteni), nogometno prvenstvo a sada tone i brod pun goriva i opasnih kemikalija.

Događa se ono na što sam upozoravao.

S jedne strane ne dopušta se bušenje Jadrana zbog nafte i plina (uz sve mjere predostrožnosti), a s druge strane se dopušta promet starih brodova i tankera, te se forsira Omišalj kao glavi terminal za naftu i plin u sredozemlju (Janaf).

Inače područje oko Jabuke je srce ribljeg fonda u Jadranu i ako se to zagadi imati ćemo mrtvo more kaj se tiče ribe.

Di je naša obalna straža?

Naš Nostradamus i katastrofičar je nadmašio samog sebe. Zaboravi čovjek – sušu, redukciju vode, požare, nestanke struje itd. itd.

Turizam jest krhak i mi imamo probelma u njemu i s radnom snagom i s cijenam itd, ali stvar ipak radi jer ipak je more čisto ilijepo i ipak su cijene normalne i priuštive. Ljudi koji dolaze nisu bedaci, oni dolaz esvojevoljno tu potrošiti svoj novac.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako bude manjak ili stagnacija turista na jadranu, to je zato jer se turisti vracaju u Tursku, Tunis, Grcku koje su puno jeftinije od HR.
Ali ipak mislim da ce ova sezona u najmanju ruku biti jednaka proslogodisnjoj.

Hehe ko krade taj i laže, tko laže taj i krade. Gotovi ste#mrtva država#game over ZSE#
Punit ce se mirovinski fondovi Irske, Njemačke, Norveške,Danske itd

Što se turizma tiče i turizam je sektor koji rasre i pada ciklički, kao i ostali sektori, a o tome kad će koji sektor rasti i gdje odlučuju banke, npr. kod nas se u zadnje dvije godine rade velike investicije u turizmu i svi ti investitori dižu kredite kod banaka dižu kredite i zadužuju se, a u zalog daju hotele i nekretnine, kad više ne bude investitora u turizam banke će proizvesti krizu i preuzeti sve te nekretnine i hotele, tako se radi u svakom sektoru i banke malo po malo preuzimaju svu imovinu, sjetite se samo poljoprivrede i izgradnje silnih farmi muznih krava, koliko je investitora iz tog vremena opstalo i preživilo, preživjeli su samo oni koji nisu dizali kredite, jer su imali vlastiti kapital…

Ako postanemo svjetski prvaci u nogometu tko
će primiti 100 milijuna Kineza koji će odmah htjeti doći.
Nema druge nego dignut cijene bookinga sa svakom novom pobjedom
reprezentacije. Još ako Njemačka ispadne a mogla bi, još će više Njemaci
htjeti u Hrvatsku a i ovako je sve prodano. Njemačka izgubila od Meksika
a ima Švedsku u grupi. Mogle bi i cijene piva na 5-6 eura na Jadranu.


Hasenfefer
Imate jedan jako iritantan stav po kojem drugi nista ne razumiju iako su kud i kamo koncizniji od vas koji samo laprdate neke uopcene nihilisticke ocjene (kao da slusam svog starog., strava i uzas), ali cete vi zato nama pojasniti kako je to sve krhko. Drsko i bezobrazno. Uopce mi nije jasno zasto se to tolerira.
Naravno da je turizam krhka djelatnost. Ali rupa nema. Sezona je zasad bolja nego prosla i prema oficijelnom bookingu bit ce bolja i u spici. A s obzirom na gradnju novih kapaciteta te stabilan porast ukupnog trzista iliti broja ljudi koji putuju moze se ocekivati da do zasicenja nece doci jos odredjeni broj godina.
Naravno, pod uvjetom da nema velikih havarija i poremecaja.
I jasno da je bolje imati jacu industriju pa da je udio turizma u gdp manji, ali nemamo. Jbg.

Ne znam zbog čega nervoza, ako nisam u pravu. Slušajte svog starog, stari nisu toliko g.lupi koliko izgledaju. Lijepo sam napisao da očekujem slabiju sezonu u 6. i 7. mjesecu nego prošle godine.
Upitna je zarada od ovakvog turizma.
Zbog čega mislite da uopće imamo zaradu od tog turizma?

Nema više hrvatskih radnika koji rade u turizmu, većinu hotelskih kompleksa su preuzeli stranci koji su doslovno zatvorili prilaz morskoj obali lokalnom stanovništvu, a s druge strane velike troškove komunalnog opterećenja (voda, kanalizacija, otpad) ostavili su lokalnoj zajednici.

Nemamo više svoju proizvodnju, niti poljoprivrednu niti industrijsku.
Većinu hrane uvozimo i tu hranu nudimo kroz hotelske komplekse jer nemamo dovoljno proizvodnje za to.

Električnu struju uvozimo, plaćamo užasno veliku naknadu za obnovljive izvore energije zbog čega je električna struja industriji ali i građanstvu bezobrazno povećana.
S druge strane hrvatska država daje opet poticaje za kupnju električnih vozila koje za našu državu i industriju nema nikakve važnosti.
Nitko ne kaže da moramo smanjiti emisiju CO2 jer su bu.dale ispregovarale kvote za period kad uopće nismo imali emisija industrija i prometa zbog domovinskog rata.

Više ne proizvodimo naftne derivate u Rijeci i Sisku već i uvozimo iz Mađarske.
Iskreno nama bi svima bolje bilo da toliko ne ulažemo i nemamo toliko troškova u turizmu.
Ili da budem precizniji, koliko vidim uglavnom stranci ulažu u nove kapacitete i još jamraju kako im PDV skup.
Pa najbolje da i njima dijelimo poticaje da bi oni mogli ulagati i poslovati u Hrvatskoj.

Nemojmo zaboraviti da je ljudima dosta ovakvog ponašanja države.

Evo najnovija inicijativa je ako Vlada ne smanji trošarine na gorivo da će ljudi blokirati ulaze na autoceste za vrijeme vikenda.

Mislim da se svatko mora boriti protiv ove administracije koja buja kao gljive poslije kiše na svaki način koji se mogu sjetiti.

Možete slobodno napisati što sam krivo napisao.

Lp,

ps. Inače ovaj poziv da mi se zabrani da ovdje pišem i iznosim svoje stavove govori sve o Vama.
Gospodine nismo više u komunizmu da ne možemo izraziti svoj stav i mišljenje.

New Report

Close