Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HM…malo pratim promete i transakcije,

sve mi se čini da bi trebali uvesti neke nove termine, kao npr..MIKROulagači, MINI i MIKRO – burekđije, ili čak neki novi tremin, jer je burek izrazito skup u odnosu na zaradu… možda kifleri….

Šibicari?

Ignore: KressoM, delux

Marić nas je dodatno zadužio za 750 mil. Eura po 3%
Svi mediji prenose kako je to velika ušteda za zemlju i time vjerovatno potaknuli još 10.000 ljudi da isele iz zemlje.

Kada bi Marić podigao taj kredit da ponuditi te novce kao početni kapital za pola državnih službenka da pređu u poduzetništvo bila bi win-win-win situacija, a on ga podigo da uljebi i dalje idu na skijanje i sl.

Bez bankrota zemlje i/ili veće političke revolucije teško naprijed. Krenimo samo od obrazovanja koje šiba studente s 80% nepotrebnog znanja, a 80% realnog svijeta preskače, teško je od tih klinaca sutra očekivati napredak. Ljudi su svjesno dovedeni u zablude, a za to im treba životno odrstanje da shvate i tako ukrug.


Marić nas je dodatno zadužio za 750 mil. Eura po 3%
Svi mediji prenose kako je to velika ušteda za zemlju i time vjerovatno potaknuli još 10.000 ljudi da isele iz zemlje.

Kada bi Marić podigao taj kredit da ponuditi te novce kao početni kapital za pola državnih službenka da pređu u poduzetništvo bila bi win-win-win situacija, a on ga podigo da uljebi i dalje idu na skijanje i sl.

Bez bankrota zemlje i/ili veće političke revolucije teško naprijed. Krenimo samo od obrazovanja koje šiba studente s 80% nepotrebnog znanja, a 80% realnog svijeta preskače, teško je od tih klinaca sutra očekivati napredak. Ljudi su svjesno dovedeni u zablude, a za to im treba životno odrstanje da shvate i tako ukrug.


Tako se svojevremeno i bivši ministar financija Šuker u početku nastanka krize svako malo hvalio kako je zadužio državu sa malom kamatom a sad ovaj refinancira ta njegova zaduženja na duže razdoblje pa se opet hvali. Hvalite se ako ikad budete razduživali državu a ne zaduživali. E to je nemoguća misija za partiju. Oni samo zadužuju desetljećima a i ne pričaju o razduživanju. Sa svakim dugom pa makar bio i s kamatom od 1% mi smo sve bliži bankrotu. Treba otvoreno iznositi činjenice a ne to kamuflirati pod “manja kamata” i hvaliti se zaduživanjem. Ne ulazim u stranačku pripadnost ali stvari treba otvoreno reći a ne se zavaravati i hinjiti “kako nam je dobro”.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/hdzovac-gradonacelnicu-siska-pitao-zasto-ljudi-vise-ne-zele-raditi-za-grad-ubila-ga-je-odgovorom/2002981.aspx

Evo ovakvi nam i dan danas vode državu. Nesposobni da bilo što kao privatnici ostvare, iza njih su samo ostali dugovi prema državi. Državne jasle su imvrhunac poslovnog dosega, i tu se obilato napajaju.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/tvrtka-bivseg-hrvatskog-premijera-toliko-je-propala-da-nema-novca-ni-za-stecaj/2002989.aspx

Zanimljivi prometi danas: VLEN preko 7 mil.kuna, ali dobri su prometi i na ADPL, ERNT, ADRS, PODR, ATPL…

Ignore: KressoM, delux


Zanimljivi prometi danas: VLEN preko 7 mil.kuna, ali dobri su prometi i na ADPL, ERNT, ADRS, PODR, ATPL…

Ja to gledam iz perspektive skorog postizanja nagodbe, predstojeće sjajne turističke sezone i zamah na tržištu kapitala, sjajna prilika za ulazak….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Zanimljivi prometi danas: VLEN preko 7 mil.kuna, ali dobri su prometi i na ADPL, ERNT, ADRS, PODR, ATPL…

Zanimljivo sve u crvenom.



Zanimljivi prometi danas: VLEN preko 7 mil.kuna, ali dobri su prometi i na ADPL, ERNT, ADRS, PODR, ATPL…

Zanimljivo sve u crvenom.
[/quote]

Indeksi u zelenom.
Ne ide ti bas, druze.

ZSE = burekdžinica

Noviulagac
Meni za Pevec nude sve vise.
Sad sam u zelenom. I bit ce jos mnogo.
Znanje? Da, i strpljenje i hrabrost.

ZSE = burekdžinica

U zelrnom se kao i indexi danas?

A neeee, ipak bitno vise.
Idemo dalje.

ZSE = burekdžinica

A nista da vidimo sta Interkapital nudi na Lencu samo sumnjam da ce zadovoljiti moje prohtjev

New Report

Close