Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da to sam ja ali mene je tržište napravilo takvim. Slučaj agrokor je pokazatelj što se dogodi dugoročnim investitorima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

6,5 milja kuna prometa u sat vremena

od kojih 80% čine 2 transakcije. Zaba i RIVP.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Ima li šanse da novi Agrokor bude izlistan na burzi tj. njegove sastavnice?

koliko sam shvati jučer iz Otvorenog, sve udjele tzv. zrcalnih društava Jamnice, Leda, Zvijezde… bit će raspodijeljene na holding, a udjeli u novom holdingu će pripaasti učesnicima nagodbe
holding će imati sjedište u Nizozemskoj kao i neka zaklada koja se spominje
tako da… male su šanse, za ZSE je to očito trajni gubitak kao i za male dioničare koji će morati u tužbe
[/quote]

Nakon što je sve uništeno u smislu vrijednosti za dioničare potpuno je nebitno što će biti s tim kao koncernom.
Bitno je samo da se delistira i da topic Agrokor trajno zamre.
Ovako kako je sad, tko god novi dođe vidi prva stvar na vrhu je topic Agrokor i odmah “pljačka, prevara, tralala” i naravno da ide ća. Kad to zamre, a zamrijet će sigurno u roku od mjesec dva po delistu onda idu bolji dani. Dolaze nove teme.
Tempus vulnera sanat. I nema druge.

ZSE = burekdžinica

Cijeli novi Agrokor i novi Ledo, Jamnica… sele u Nizozemsku zbog neoporezivanja dobiti tih društva.

Inače to je i bio plan Todorića, sve u Nizozemsku prebaciti, a vjerujem i razlog zašto ga je Vlada Lexom izvlastila.

Problem je da u svakom ratu postoje koleteralne žrtve, a u ovom slučaju mali dioničari.
Međutim ovo bi bio pošten posao :

1. Koliko Agokor duguje ? 58 mlr. Kuna.
2. Sastavi se popis vjerovnika u postocima.
3. Akrokor kao vlasnik Konzuma, Leda 48%, Jamnicd 75% itd.., ravnomjerno podjeliti vjerovnicima prema učešću u postocima duga, a BEZ utvrđivanja vrijednosti Agrokora

I svi zadovoljni

Ali ne, trebalo je max umanjiti vrijednost Agrokor, pa aktivirati nezakonita jamstva, a sve ciljem potpunog otuđenja Leda, Jamnice ….. za nepoznate “kupce” u Nizozemskoj

građani smanjili kreditiranje, tvrtke se razdužuju sve više, kako oni to povećavaju dobit, zbog niskih kamata na štednju, a i dalje peglaju od 3-5% stambene, 5-6 gotovinske, 7-8 minuse i zajmove + naknadice, nakupi se toga, ako još uskoči država s kakvim potrebama, eto veselja za bankarski sektor
http://www.seebiz.eu/banke-snazno-povecale-bruto-dobit-u-prvom-kvartalu/ar-176320/


Tri su stvari koje ce definirat smijer vrlo vjerovatno nakon ljeta, rijesenje trakavice oko agrokora, dobra drustva koja izbace bolja fi izvjesca, a mislim da ce ih bit s obzirom na sezonu i kretanje svijetske ekonomije cijena ce morat pratit, te trece Maricevo izvjesce o promjenama porezne politike za sljedecu godinu za koju vec znamo da ide u smanjenje samo jos ne znamo u kojoj mjeri ce bit, ali po svemu sudeci ide se na neko poboljsanje koje ce dodatno utjecat da profitabilnost poduzeca

ZSE više ne pada, stoji na mjestu i čeka se prvi pravi okidač da krene prema gore…jesen će donijeti oporavak burze zbog razloga koje si naveo….zato je sad ok vrijeme za polagano akumuliranje dionica, bez udaranja po prodaji…. staviti se na kupnju i čekati pa se po solidnim cijenama može (s)kupiti dosta toga ….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



KOji raspad burze. Prvi bih potegnuo po asku na jednoj dionici da znam da ima likvidnosti. Prestrašno. Gažićka ša ima kak si?

Koliko sam skuzio ima vas dosta koji se boje kupit jer radi duze vremenske stagnacije ne mozete odredit smijer pa cekate da se nesto desi sta ce vam ukazat smijer.

Tri su stvari koje ce definirat smijer vrlo vjerovatno nakon ljeta, rijesenje trakavice oko agrokora, dobra drustva koja izbace bolja fi izvjesca, a mislim da ce ih bit s obzirom na sezonu i kretanje svijetske ekonomije cijena ce morat pratit, te trece Maricevo izvjesce o promjenama porezne politike za sljedecu godinu za koju vec znamo da ide u smanjenje samo jos ne znamo u kojoj mjeri ce bit, ali po svemu sudeci ide se na neko poboljsanje koje ce dodatno utjecat da profitabilnost poduzeca
[/quote]
Na zSE-u bi bila dovoljna samo jedna mjera da se poveća likvidnost i prometi. Pravne nesigurnosti je uvijek bilo i bit će. Ukinite porez na dobit pri trgovanju i koliko god Vam se to činilo “bezznačajnom mjerom” to bi jedino povuklo za sobom ponovno ulazak malih špekulanata i veće dnevne promete.

Papa lovica , zarobljeni ste svi a ne samo mi




KOji raspad burze. Prvi bih potegnuo po asku na jednoj dionici da znam da ima likvidnosti. Prestrašno. Gažićka ša ima kak si?

Koliko sam skuzio ima vas dosta koji se boje kupit jer radi duze vremenske stagnacije ne mozete odredit smijer pa cekate da se nesto desi sta ce vam ukazat smijer.

Tri su stvari koje ce definirat smijer vrlo vjerovatno nakon ljeta, rijesenje trakavice oko agrokora, dobra drustva koja izbace bolja fi izvjesca, a mislim da ce ih bit s obzirom na sezonu i kretanje svijetske ekonomije cijena ce morat pratit, te trece Maricevo izvjesce o promjenama porezne politike za sljedecu godinu za koju vec znamo da ide u smanjenje samo jos ne znamo u kojoj mjeri ce bit, ali po svemu sudeci ide se na neko poboljsanje koje ce dodatno utjecat da profitabilnost poduzeca
[/quote]
Na zSE-u bi bila dovoljna samo jedna mjera da se poveća likvidnost i prometi. Pravne nesigurnosti je uvijek bilo i bit će. Ukinite porez na dobit pri trgovanju i koliko god Vam se to činilo "bezznačajnom mjerom" to bi jedino povuklo za sobom ponovno ulazak malih špekulanata i veće dnevne promete.
[/quote]

Slažem se 100%




KOji raspad burze. Prvi bih potegnuo po asku na jednoj dionici da znam da ima likvidnosti. Prestrašno. Gažićka ša ima kak si?

Koliko sam skuzio ima vas dosta koji se boje kupit jer radi duze vremenske stagnacije ne mozete odredit smijer pa cekate da se nesto desi sta ce vam ukazat smijer.

Tri su stvari koje ce definirat smijer vrlo vjerovatno nakon ljeta, rijesenje trakavice oko agrokora, dobra drustva koja izbace bolja fi izvjesca, a mislim da ce ih bit s obzirom na sezonu i kretanje svijetske ekonomije cijena ce morat pratit, te trece Maricevo izvjesce o promjenama porezne politike za sljedecu godinu za koju vec znamo da ide u smanjenje samo jos ne znamo u kojoj mjeri ce bit, ali po svemu sudeci ide se na neko poboljsanje koje ce dodatno utjecat da profitabilnost poduzeca
[/quote]
Na zSE-u bi bila dovoljna samo jedna mjera da se poveća likvidnost i prometi. Pravne nesigurnosti je uvijek bilo i bit će. Ukinite porez na dobit pri trgovanju i koliko god Vam se to činilo "bezznačajnom mjerom" to bi jedino povuklo za sobom ponovno ulazak malih špekulanata i veće dnevne promete.
[/quote]

Sigurno da bi porez najvise pridonio na likvidnost onda bi se svi pa i ja vise igrali s kupnjom i prodajom, ovako nema smisla prodat nesto dugorocno da bi kupio par posto jeftinije, suma takve igre je nula ili jako mala zarada za koju se ne isplati zezat, iz tog razloga jedino sta valja imat su kvalitetne dugorocne dionice, ostalo predstavlja prevelik rizik zato na njima vidim da trziste ce morat reagirat ako se rezultati pokazu znatno boljima. Maric je vec spomenuo da im je poznata situacija na tk, ne vezano za to najavio je da ce tokom lijeta iznit sta ce se mjenjat od sljedece godine sta se tice poreznih olaksanja mozemo se samo nadat da ce i ovaj problem u neku ruku bit uzet u obzir, tako do tada nema puno dionica u koje netko moze investirat, pogotovo uzeto jos u opzir novu eu regulaciju, ponasanja nasih vlasnika itd

Ignore : renči

HM…malo pratim promete i transakcije,

sve mi se čini da bi trebali uvesti neke nove termine, kao npr..MIKROulagači, MINI i MIKRO – burekđije, ili čak neki novi tremin, jer je burek izrazito skup u odnosu na zaradu… možda kifleri….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close