Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na zaradi od 1000 kn..100 kn ode brokeru ( 50 kn kod kupnje/50 kn kod prodaje )..pa 12% drzavi ili 120 kn..tako da onome tko je jedini riskirao i stavio svoja jaja u kosaru..ostane 780 kn …Bas super motivacija da jos vise trgujemo i ostvarujemo sto vise transkacija..likvidnosti..zarade…

Pozdrav

Ako si zaradio 1000kn bruto na 1000 ulozeno onda si super zaradio 780kn, ako si na 100 000kn zaradio 780kn onda si sigurno slabo zaradio bez obzira kakvi je trosak transakcije i da je 200kn, tako da post nema smisla mora bit uvijek u kontekstu koliko je povrat na ulozeno jer 10% na 50 000 i trosak transakcije od 100kn na 5000kn zarade je zanemariv.

Ignore : renči

PoAskuBidu, kako vam može biti isto kao prije kad je poskupilo? Ja sam isto u najvišem razredu pa imam min. 20 Kn umjesto dosadašnjih 10Kn, što mi povećava minimum transakcije s 3.333 Kn na cca 5.733 Kn te provizija s dosadašnjih 0.30 % na sadašnjih 0,35%. Meni je ovo veliko poskupljenje jer radim jako puno transakcija i ovo mi dosta kvari bottom line. A HITA je na meni zaradila od početka godine za jedno polovno auto…


Kolega o cemu pricate..!?!?..onaj tko u kvartalu trguje vise od 500 000 tis kuna ( pola mil kuna) placa 20 kn po nalogu !?!?..koliko je do sad bilo ?..Onaj koji trguje do 30 000 kn..placa 50 kn po nalogu !..Koliko je do sad bilo ??
Fondovi zaobilaze zse u velikom luku..do sad su sitni spekulanti nekako drzali likvidnost…sad ce i oni otic..Tko ce ostat..Vi i ja ?..Prodavat jedan drugom i glumit da je to super ?

Pozdrav

ne znam, ne bih dalje da mi ne poskupi ali i dalje imam fantastično nisku proviziju. još da se tržište oporavi bilo bi to krasno… a sad da li hoće, sumnjam tako da se slažem sa drugim dijelom tvog posta. Pozz


@rambo
ne znam ne bih dalje.. pozz

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Jednostavno otic kod drugog brokera i ok ….

A kad bi se informirali u Erstebrokeru!

https://web.erstebroker.hr/documents/002/Cjenik_brokerskih_usluga.pdf

http://www.agram-brokeri.hr/UserDocsImages/dokumenti/Agram_Brokeri_Cjenik_Usluga.pdf

Pomalo degutantni postaju ovi naslovi po portalima koji doslovno vrište: “zaposli se u Hrvatskoj” , “pokreni posao u Hrvatskoj”, “napreduj u Hrvatskoj”…..
Gomila gluposti!
Smanjite poreze i davanja i onda nećete morati moliti nikoga da se zaposli ili da posluje u Hrvatskoj.
Eh, eh, to gospodi u vrhu države ne pada na pamet! Investitori sami nanjuše teren gdje mogu poslovati s profitom i dođu bez da ih netko moljaka i onda zapošljavaju . Od Hrvatske bježe ko “Vrag od krsta”.
I bježat će još dugo i od tržišta kapitala i od investicija sve dok od 20 godina najavljivanih reformi napokon sprovedu barem R. Puna usta reformi svakom političaru a bježe od njih brže od metka.

od 13:36h do 14:06 jedna transakcija na cijeloj burzi, 69 dionica HTa
STRAVA!


https://web.erstebroker.hr/documents/002/Cjenik_brokerskih_usluga.pdf

http://www.agram-brokeri.hr/UserDocsImages/dokumenti/Agram_Brokeri_Cjenik_Usluga.pdf

Ovaj Erste je skuplji od HITA-e, ali Agram je interesantan, najviše zbog nedostatka fiksne provizije, znači mogu kupovat po jednu dionicu OPTIME i nikom ništa 🙂
Mislim da bi to u ovom trenutku bila bolja opcija od HITA-e…

nema smisla trgovati svaki dan. treba osmisliti sajmeni dan
da se trguje samo srijedom npr. i bit će više transakcija.
nisam mislio srijedu cijeli dan. od 10 do 14 sati recimo pa
da vidiš kako će frcat transakcije.
a i ljude bole te provizije, za kavu, cigarete, kocku, kladaru mora
biti a na brokerima svi žele uštedjeti. treba stavit transakciju 100 kn
i skratit to trgovanje.

Dragi moj Barikb, pogledaj realno stanje na tržištu pa mi reci koliko dionica ostvari dnevne promete iznad 100.000 Kn? Ili po transakciji više od 10.000 Kn? RIVP, HT i povremeno ADRS. Ostale povremeno bljesnu, ali u kontinuitetu se trguje sa možda 3-4 dionice na cijeloj burzi. Da je vas poslušati, mogli bi slobodno ugasiti burzu jer nema smisla imati je zbog par izdanja. A ako vi volite milijunske promete, predlažem vam kripte ili neku od većih svjetskih burzi, ovaj jad od burze ostavite nama “burekdžijama” koji nemaju problem sa trasakcijama ispod 3000 Kn…

@rambo5
min. kupovni nalog na Agramu vam je 1.000 kn, ne može niže od toga
dakle zaboravite kupnju jedne dionice OT-a

New Report

Close