Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na osnovu smanjenja prometa, možemo li očekivati povećanje bRokerskih naknada. od čega oni preživljavaju? trguju za sebe vani ?

Neki uvaženi hr ekonomisti kažu da su nam potrebne tvornice. Možda su mislili na Petrokemiju ili pak još par brodogradilišta u državnom vlasništvu.
Da, znam da smo na temi trgovanja ali ono izumire pa da vidimo zašto?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Nama su potrebne tvornice,ali tipa da dođe npr Samsung otvori tvornicu i zaposli 10 000 ljudi.
Ptkm služi samo za dvije stvari,a koristi ima vrlo mali broj ljudi.
Znači,PTKM je bitna da HDZ ne izgubi vlast u Kutini,otud još jedno pokrivanje gubitaka,te da PPD i Vrdoljak (i ostali odabrani u sjeni)mogu i dalje zarađivati milijunske iznose na plinu.
Da nema PTKM potrebe za plinom u hr bi bile vrlo male,jer industrije skoro ni nemamo pa ostaje jedino HEP i grijanje.
Tako da je besmislen i LNG koji se pokušava progurati u Omišlju,bojim se da će i to na kraju ispasti još jedna pljačka poreznih obveznika.

"Only dead fish swim with the stream"

New York- 8,4mil stanovnika, 1 gradonačelnik, 5 pomoćnika, 51vijećnik

Hrvatska- 4,2mil stanovnika, 128gradonačelnika, 213 zamjenika, 20 župana, 50 zamjenika, 428 načelnika, 480 zamjenika…….8354 VIJEĆNIKA.

bigfoot

razumjeli smo se, oni bi NAŠE tvornice, a ne krupni kapital kao što je Samsung.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Naravno,kod Samsunga ne bi ni prošao crony kapitalizam,nego bi rekli ne hvala idemo negdje drugdje(kao što i rade,jer im ne pada na pamet otvarati tu tvornicu kao što imamo priliku vidjeti).
Koliko su štete napravile za gospodarstvo PTKM i brodogradilišta,željeznice,poticaju u poljoprivredi i sl teško je izračunati,ali sigurno su u pitanju milijarde eura.

"Only dead fish swim with the stream"

Zato nije ni čudo što nam je sasvim dobro išlo u onom periodu dok nismo imali vladu,nije bilo toliko uhljebljvanja,krpanja proračuna,lopovluka i rasipanja šakom i kapom.
Mislim da bi najbolje bilo platiti cijelom saboru i vladi da se ne pojave na poslu a uvesti tehničku vladu,utjecaj bi na burzu i gospodarstvo bio neusporedivo bolji.

"Only dead fish swim with the stream"


Nama su potrebne tvornice,ali tipa da dođe npr Samsung otvori tvornicu i zaposli 10 000 ljudi.
Ptkm služi samo za dvije stvari,a koristi ima vrlo mali broj ljudi.
Znači,PTKM je bitna da HDZ ne izgubi vlast u Kutini,otud još jedno pokrivanje gubitaka,te da PPD i Vrdoljak (i ostali odabrani u sjeni)mogu i dalje zarađivati milijunske iznose na plinu.
Da nema PTKM potrebe za plinom u hr bi bile vrlo male,jer industrije skoro ni nemamo pa ostaje jedino HEP i grijanje.
Tako da je besmislen i LNG koji se pokušava progurati u Omišlju,bojim se da će i to na kraju ispasti još jedna pljačka poreznih obveznika.

Samsung u Hrvatskoj i 10000 radnih mjesta ? Samo neka ostane u Kini, čak ni Koreanci to ne žele.

Nama treba 10000 malih obrta i poduzeća, a ne Samsung. 10.000 malih obrta i poduzeća zaposliti će min. 10.000 ljudi, a vjerovatno 20.000 ljudi, ali na zdravim i trajnim vrijednostima

Međutim da bi se u zemlji otvorilo 10000 malih poduzeća i/ili obrta treba postojati poslovna klima, a ona kaže ;

1. Učinkovito pravosuđe
2. Porezi na pola i prepoloviti sve zakone time i državne zgubidane
3. Obrazovanja u skladu o ovim stolječem ( tematika, kultura, opće i trajne vrijednosti )

Znam da je Samsung na zlu glasu kao poslodavac ali eto naveo sam ga samo kao primjer,primjerice isti su otvorili nedavno EV tvornicu baterija u Mađarskoj,tvornicu perilica u Rusiji ili LG slično u Poljskoj,tako da nije istina da ih ne žele normalne države.
Ovo sa 10 000 obrta je po meni totalni SF za naše uvjete,gdje je već većina sposobnijih otišla a s obzirom na stupanj obrazovanja i nepoduzetničku klimu i narav hrvata skroz nerealno.
Nije to iznajmljivanje apartmana nego nešto mnogo zahtjevnije.

"Only dead fish swim with the stream"

http://www.seebiz.eu/broj-visoko-obrazovanih-gradana-hrvatske-koji-su-se-iselili-skocio-66/ar-176143/

Po mnogim stručnjacima jedino nas obrazovanje moze izvuci kao zemlju iz gliba te posljedicno osigurati rast u nadolazecim godinama od gospodarstva pa nadalje.
Čitam trenutno knjigu i preporucam- megapromjena -kako ce svijet izgledati 2050 od Economista , tu je napravljeno par analiza u svezi obrazovanja i kako ono utjece na cjelokupnu naciju te predviđanja do 2050.
Takodjer imam u planu osobno otic u inozemstvo ali u svrhu usavrsavanja, već sam bio ima par godina i to je nesto najljepse sto osoba moze ucinit za sebe da prosiri horizonte.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Obrazovanje? Vjeronauk u državnim školama. A informatika tek ako će. O čemu pričamo?
Nema tu kruha. Bananija.


Znam da je Samsung na zlu glasu kao poslodavac ali eto naveo sam ga samo kao primjer,primjerice isti su otvorili nedavno EV tvornicu baterija u Mađarskoj,tvornicu perilica u Rusiji ili LG slično u Poljskoj,tako da nije istina da ih ne žele normalne države.
Ovo sa 10 000 obrta je po meni totalni SF za naše uvjete,gdje je već većina sposobnijih otišla a s obzirom na stupanj obrazovanja i nepoduzetničku klimu i narav hrvata skroz nerealno.
Nije to iznajmljivanje apartmana nego nešto mnogo zahtjevnije.

To je model Austrije, Nizozemske, Danske…., sve pametne države. Puno malih/srednjih pravnih osoba, a koji čine veliki neovisni organizam ili sigurnost zemlje.

Jedan Samsung u Hrvatskoj najprije bi predao knjigu zahtjeva izmjene zakona njemu u totalnu korist. Onda ponude glavi u Vladi jednu šniclu da ubije kravu i eto nam HT, INA, Sanader, Plenković…….
Od velikih tvrtki mala zemlja može imati samo štetu, štetu u svakom pogledu.

Zato pamet u glavu i na slijedećim izborima dajte novu priliku, ljudima koji nisu obnašali vlast. Dajte im priliku jer od onih koji su obnašali Vlast, točno znamo što očekivati.
Samo novi ljudi mogu donijeti promjene !

Grga,
Bitna je razlika izmedju obrta i srednjeg poduzeca.
Prosjecni obrt u RH ima 2-3 zaposlena, ne konkurentan je, nema ekonomije obujma, orjentiran na domace trziste, nema nikakvu pregovaracku moc i lako je zamjenjiv
Takav model definitivno nije dobar za RH.
Nama trebaju srednja poduzeca (50-250 zaposlenih) jer oni mogu izvoziti, relativno su veliki a fleksibilni, imaju pregovaracku snagu, efikasniji su (ekonomija obujma) i uz njih se mogu slepat obrti.
Slazem se da veliki sustavi nisu najbolje rijesenje, ali su znatno bolji od obrta jer donose tehnologiju, know-how i prisiljavaju mikro poduzetnika da prate promjene u djelatnosti u kojoj posluju.

Rastimo zajedno...

New Report

Close