Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Već 10 godina tražimo i nalazimo razloge zašto ne rastemo. Ne sumnjam da ćemo opet pronaći neki razlog zašto "još nije vrijeme" za rast.

– imamo 3 glavna razloga zašto ne rastemo :
1. porezi
2. P o r e z i
3. P O R E Z I

– to je glavi i jedini uzrok neinvestiranja i iseljenja iz RH.
– pa i ja sam zbog poreza smanjila trgovanje na burzi barem za 10 puta.

– I love this game.
Pozdrav !



Već 10 godina tražimo i nalazimo razloge zašto ne rastemo. Ne sumnjam da ćemo opet pronaći neki razlog zašto "još nije vrijeme" za rast.

– imamo 3 glavna razloga zašto ne rastemo :
1. porezi
2. P o r e z i
3. P O R E Z I

– to je glavi i jedini uzrok neinvestiranja i iseljenja iz RH.
– pa i ja sam zbog poreza smanjila trgovanje na burzi barem za 10 puta.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ivana zaboravila si br.4

536 PARAFISKALNIH NAMETA

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

mislim da hijerarhija nemogućeg življenja u zemlji ide ovako ;

1. Pravosuđe : 50% previše zakona, korupcija i sporost, a u što spada i Porezna uprava kao Kadija i Sudija
2. Porezi i parafiskalni nameti koje nije vrijedno ni komentirati, a zbog kojih imamo 50% više zakona koji služe sami sebi radi namirenja Uhljeba u državnim službama
3. Obrazovanje, učimo djecu da narastu u HDZ i sl. ideologija 18 i 19 st. .
4. Laži i nepotizam, koje potenciraju strani interesi, raskola zemlje bez zajedničkih ciljeva i vrijednosti



Već 10 godina tražimo i nalazimo razloge zašto ne rastemo. Ne sumnjam da ćemo opet pronaći neki razlog zašto "još nije vrijeme" za rast.

– imamo 3 glavna razloga zašto ne rastemo :
1. porezi
2. P o r e z i
3. P O R E Z I

– to je glavi i jedini uzrok neinvestiranja i iseljenja iz RH.
– pa i ja sam zbog poreza smanjila trgovanje na burzi barem za 10 puta.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Još jedan dokaz da trebaš imati nešto inteligencije da bi bio libertijanac, a Ivana je definitivno ima. Svaki imbecil može biti socijalist i uglavnom to i jesu, desni i lijevi.
Država vam nije prijatelj, država je nužno zlo sa stalnom tendencijom da raste i na kraju postane postane apsolutno zlo, što nas je 20-to stoljeće jasno naučilo. Odgovorni i inteligentni ljudi moraju konstantno paziti da država ne postane prevelika i pri tom svima pogazi slobode i popljačka imovinu. Na žalost prosječan IQ u Hrvatskoj je 90, 2 ST devijacije iznad praga mentalne retardacije…

Rambo
Nažalost, u pravu si oko negativne selekcije.
Zamislite da se u RH na izborima pojavi nešto što bi se zvalo Liberalna stranka slobodnog tržišta i kapitalizma. Koliko bi glasova dobila?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


536 PARAFISKALNIH NAMETA

– i ti parafiskalni nameti vam spadaju u skupinu poreza.
– isto tako i gospon Grga koji piše o skupom gorivu.
– gorivo vam nije skupo, gorivo vam je bagatelno jeftino jer je jeftinije od litre flaširane vode.
– ali kada na cijenu goriva dodate još 60% raznoraznih poreza cijena goriva je i više nego skupa.
– a zbog toga oni koji žive bliže granice a nisu se iselili iz RH idu tankati u susjedne zemlje.
– je li znate kako je hrana u Njemačkoj puno jeftinija nego hrana u RH !!!
– je li znaste koliki je porez na hranu u Njemačkoj a koliki u RH ???
– pa onda to još usporedimo s plaćama u Njemačkoj i RH.
– stvarno ne vidim razloga ako nemate neke imovine da ostanete u ovoj zemlji sljedeći dan.

– I love this game.
Pozdrav !



536 PARAFISKALNIH NAMETA

– i ti parafiskalni nameti vam spadaju u skupinu poreza.
– isto tako i gospon Grga koji piše o skupom gorivu.
– gorivo vam nije skupo, gorivo vam je bagatelno jeftino jer je jeftinije od litre flaširane vode.
– ali kada na na cijenu goriva dodate još 60% raznoraznih poreza cijena goriva je i više nego skupa.
– a zbog toga oni koji žive bliže granice a nisu se iselili iz RH idu tankati u susjedne zemlje.
– je li znate kako je hrana u Njemačkoj puno jeftinija nego hrana u RH !!!
– je li znaste koliki je porez na hranu u Njemačkoj a koliki u RH ???
– pa onda to još usporedimo s plaćama u Njemačkoj i RH.
– stvarno ne vidim razloga ako nemate neke imovine da ostanete u ovoj zemlji sljedeći dan.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Jedna litra goriva doveze tonu i pol težak auto s nakrcanom gomilom ljudotina i njihovih drangulija od recimo Novog Zagreba do recimo zagrebačkog aerodroma.
Kome je skupo dati 10 kn za takvu vožnju, za jednu litru goriva, neka lijepo to gura sam.
Naravoučenije stoga glasi da je u odnosu na golemu količinu energije koju daje gorivo skoro pa besplatno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

428 općina

127 gradova

20 županija

grad Zg

Ukupno 576

xy agencija

xy udruga

tu i tamo lažni vojni i civilni umirovljenik

dvorana saborskih zastupnika

sindikati

pročelnici i zamjenici

kumovi, kumčad

i na kraju unučad.

preostali su u Irskoj.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Sve to je logična posljedica činjenice da na ovim prostorima zapravo nema ničeg, niti je ikad i bilo, niti nekih velikih resursa niti povoljnih uvjeta za razvoj visoke civilizacije. Potrebni uvjeti za to su solidna klima (to imamo), sirovine (toga baš i nema) te dugotrajan mir (ni toga nije bilo, vjetrometina čista, česti ratovi i migracije onemogućuju razvoj).
I onda jedino što ostaje je prikrpiti se na neku državnu sisu, penziju, službu, pomoć, nešto… I to nakon nekog vremena uđe u genetski kod. Koliko puta ste od svojih starijih čuli kad bi se netko zaposlio u općini, na željeznici, šumariji, pa i nekom sranju: a, ee, dobro je to, sigurna plaća, ee, eee, u današnje vrime ni to za bacit, drž se ti tega…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



536 PARAFISKALNIH NAMETA

– i ti parafiskalni nameti vam spadaju u skupinu poreza.
– isto tako i gospon Grga koji piše o skupom gorivu.
– gorivo vam nije skupo, gorivo vam je bagatelno jeftino jer je jeftinije od litre flaširane vode.
– ali kada na cijenu goriva dodate još 60% raznoraznih poreza cijena goriva je i više nego skupa.
– a zbog toga oni koji žive bliže granice a nisu se iselili iz RH idu tankati u susjedne zemlje.
– je li znate kako je hrana u Njemačkoj puno jeftinija nego hrana u RH !!!
– je li znaste koliki je porez na hranu u Njemačkoj a koliki u RH ???
– pa onda to još usporedimo s plaćama u Njemačkoj i RH.
– stvarno ne vidim razloga ako nemate neke imovine da ostanete u ovoj zemlji sljedeći dan.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

vidim da niste pažljivo pročitali moj komentar ?
Detektirao sam točnu problematiku, a ovo što vi spominjete je moja točka 4. Mogu se složiti da moje točke 2-4 mogu i drugim kronološkim redom, ali br 1 je br 1
Kada bi samo pravosuđe funkcioniralo sve bi u roku 3 godine došlo na svoje. Život bi uz velike poreze bio težak, ali pravedan, a što gađenje prema našoj zemlji bi splahnulo.



536 PARAFISKALNIH NAMETA

– i ti parafiskalni nameti vam spadaju u skupinu poreza.
– isto tako i gospon Grga koji piše o skupom gorivu.
– gorivo vam nije skupo, gorivo vam je bagatelno jeftino jer je jeftinije od litre flaširane vode.
– ali kada na cijenu goriva dodate još 60% raznoraznih poreza cijena goriva je i više nego skupa.
– a zbog toga oni koji žive bliže granice a nisu se iselili iz RH idu tankati u susjedne zemlje.
– je li znate kako je hrana u Njemačkoj puno jeftinija nego hrana u RH !!!
– je li znaste koliki je porez na hranu u Njemačkoj a koliki u RH ???
– pa onda to još usporedimo s plaćama u Njemačkoj i RH.
– stvarno ne vidim razloga ako nemate neke imovine da ostanete u ovoj zemlji sljedeći dan.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ivana to je bila stilistička figura ali znadete vi to. Lafferova krivulja je neumoljiva. Ja također trgujem 10* manje u odnosu na prije. Stvar principa. Volim adrs dividendu jer je neoporeziva.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ivana
Problem većine ljudi u RH, a nas ovdje pogotovo, je što SVI IMAJU neku imovinu.
Oni koji nemaju su otišli.
I rezultat toga će biti da neće biti radnika. Uopće.
Jer dobro će za šljaku zapeti samo onaj tko nema ništa, onaj tko traži mjesto pod suncem.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close