Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novinar i komentator Tihomir Dujmović u emisiji Bujica također napomenuo izgledne proračunske stotine milijuna kuna koje će se morati isplatiti malim dioničarima zbog uplitanja države i obezvrijeđivanja imovine građana RH.


Novinar i komentator Tihomir Dujmović u emisiji Bujica također napomenuo izgledne proračunske stotine milijuna kuna koje će se morati isplatiti malim dioničarima zbog uplitanja države i obezvrijeđivanja imovine građana RH.

Nagodbu donose vjerovnici, a potvrđuje sud.
Za odštetu je potrebno dokazati da je sud pogriješio.
Oliti da je ovjerio nešto što nije smio.
A to nije lako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mali dionicari, koji se zelite boriti stavljajte linkove emisija u kojima strucnjaci objasnjavaju situaciju na drustvene mreze i forume. Sirite informacije kroz linkove.

Uskoro ce izaci jos neke stvari i onda sirite i njih. Moramo im stvoriti pakao. Bez toga nece biti nista. Linkajte, lajkajte i sirite informacije.

Eno, Dogmatica sa Borisom Ivancicem jos nema ni 2000 pregleda.

Nakon slupstine Leda idemo dalje sa cinjenicama. Od kukanja i plakanja nema niata, ukljucite se i idemo u borbu.

to ti je poanta svega, sudbina malih dioničara ne zanima nikoga van tog kruga, a po lajkovima vidiš da to ne prate ni ne čitaju čak ni oni jer svi smo svjesni da će biti kako se veliki dogovore bez obzira koliko se vrištalo po forumima



Novinar i komentator Tihomir Dujmović u emisiji Bujica također napomenuo izgledne proračunske stotine milijuna kuna koje će se morati isplatiti malim dioničarima zbog uplitanja države i obezvrijeđivanja imovine građana RH.

Nagodbu donose vjerovnici, a potvrđuje sud.
Za odštetu je potrebno dokazati da je sud pogriješio.
Oliti da je ovjerio nešto što nije smio.
A to nije lako.
[/quote]
Mi mali dioničari Todexa ne trebamo nikoga tužiti jer je VTS potvrdio odluku TS da vjerovnici jamcodavci
trebaju sudsku odluku da su jamstva valjana.Tek kada ta odluka bude pravomoćna možemo znati konačni rezultat.
Zabrinjava me činjenica da i pored ovakvog stava suda o jamstvima vjerovnici,a i IU gura nagodbu gdje se jamstva tretiraju kao naplativa i na njima leži cijeli koncept razvlaščenja malih dioničara.Peruško tj
vjerovnici se oglušuju na zahtjeve suda.Valjda polaze sa pozicije da vlada ovisi o sklapanju nagodbe,što
uopće nije točno.Vlada je postavila zakonodavni okvir po kojem se proces treba odvijati i ako ne dođe do nagodbe razlog treba tražiti u povjereniku koji nije uspio pomiriti sukobljene interese vjerovnika..Ovakva nagodba
koja ne uzima u obzir odluku suda o jamstvima predstavlja očigledan primjer nepoštivanja i samovolje velikih vjerovnika.Naravno da bi povjerenik trebao biti taj koji bi trebao poštivati odluke suda,a na to natjerati i sve vjerovnike.Da li je došlo vrijeme da se i njega makne.Da,sazrelo je.On ne poštuje hrvatske sudove.
Postojim realna opsnost da država koja o nagodbi bez obzira kakva bila izvrši pritisak na sudove da donesu odluke radi viših interesa.Istina moj najveći interes je da moj udio u Todexu vrijedi više pa svugdje tražim potencijalnog lupeža moje imovine.
Strasti treba smiriti i prepustiti da institucije rade svoj posao,a naš posao ,mislim na manjince,je biti
konstruktivan,transparentan,javno dostupan,dosadan,svi u jedan rog.

Bit će ove godine “mršavo ljeto”! Prošlih godina se moglo lijepo o “tuđem trošku” izležavati na plaži. Rasprodaš portfelj prije ljeta i prst u uho a pare u džep i put Jadrana. Bogme ove godine sva financijska i špekulantska svita sa ZSE-a osta kratkih ruku sa povelikim minusima na računima. “Al se nekad dobro jelo” – rekao bi Đoka Balaš….
Ministar mantra o suficitu države a u stvarnosti imamo deficit kapitala. Gdje li je taj školu pohađao i kakvom se on matematikom vodi? Tržište mrtvo da mrtvije ne može biti, a možda i može jer ide dugo besparno ljeto. A po svemu sudeći na jesen opet neki izbori, pa biranje novih ministara, pa ulaufavanje nove vlade. Možda na godinu u proljeće i bude nešto od ove države ili je uopće neći ni biti.

držmo se ljudi, Ivana je u zaletu, samo da ne proleti kraj nas ko baba s kolačima
https://www.vecernji.hr/biznis/kad-kredit-nije-dovoljan-tu-je-burza-1247499

Doista, sto ucinise od burze…a odgovornosti nema…to je lijepa nasa za koju smo se borili.
Sramota! Al takvo smo drustvo. Stvarati ne znamo…samo rusimo, totalna autodestrukcija…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Već 10 godina tražimo i nalazimo razloge zašto ne rastemo. Ne sumnjam da ćemo opet pronaći neki razlog zašto “još nije vrijeme” za rast. Padale su inozemne burze, Kosovo, ZAMP, sad je u savršenom trenutku došao i Agrokor (ko budali šamar). Nešto će se već pojaviti i nakon Agrokora…mi smo nacija koja kontinuirano priziva armagedon i zato nam se armagedon konstantno i dešava…i mišljenja sam da se to neće promijeniti preko noći….
Doista nam je onako kako si sami želimo da nam bude…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Tako je. Ili je depresivno ili je manicno.
Fondovi moraju dati impuls.
Mali nakon toga samo slijede.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kada i zadnji optimist prijeđe na stranu pesimista, okreće se trend.
Sve smo bliži.

Na svim dionicama koje imam nešto se čeka: skupština, divka, burza, preuzimanje, ponuda… A sve stoji i sve je izvan rokova koji su trebali biti ili koji inače jesu. Sve se nešto čeka, odgađa… A znamo što.
Sve zapelo i napinje se ko gladan .rat.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Gorivo na svj. tržišti palo 5% u tjedan dana, Dolar porastao 1%, a cijene goriva u zemlji poskupljelo
Dokle više taj HDZ ?

Gorivo je opet poskupjelo: Za Eurosuper 95 i do 10,70 kuna!

New Report

Close