Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preko kojeg brokera je najbolje ici na strana trzista. I kako ide isplata dividende na domaci racun.



Axelrod
Još kada bi mjerodavni ukinuli porez na kapitalnu dobit gdje bi nam bio kraj.

za 2018 mogu ga slobodno ukinuti, baš me zanima koliko će ga naplatiti, sigurno preko 5mil.

– a odakle će naplatiti porez na kapitalnu dobit kad samo na TODEXU imate 17.000 pushioničara.
– investitori bi morali znati da kada gube nofce to nije samo njihov gubitak, tu i država gubi značajne nofce.
– ne znam zašto ne volite ovu državu, pa država je uvela te poreze pa i porez na kapitalnu dobit kako bi vama u ovoj državi bilo bolje.
– cilj poreza na kapitalnu dobit je da vam država omogući veće prinose na ZSE,
– a onda vi većinu love ulupate u TODEX i kako će vam država pomoći kad većina vas ima veću želju popushiti lovu na burzi nego zaradidi lovu, ponavljam tu radite veliku štetu i sebi i državi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Drugim riječima ako želimo pomoći Hrvatskoj državi ne smijemo ulagati na ZSE.
Koliko vidim sve je veća želja da se državi pomogne, negdje drugdje u nekoj drugoj vremenskoj zoni.

Zadnje tri vlade su napravile sve da se riješe investitora na ZSE i hrvatsko gospodarstvo.

Ide im odlično.

Sljedeći im je plan da se riješe Hrvate iz Hrvatske.

I to im je krenulo izvrsno.




Da, znam, dobro se sjećaš. Htio sam na USA ići ali sam shvatio da postoje vremenske zone i da ne želim robovati tome. Ovako ću dati šansu još ovu godinu a poslije nema šanse da ovo gledam.

otkrio vremenske zone u 36. godini. Šalim se naravno ali moram priznati da čim sam se sjetio vremenskih zona ohladio sam se.

Postoje i druga trzista osim USA ako su vremenske zone problem …evropska, forex itd
[/quote]
Tako je. Osim toga day traderi (mislim da se kolega tu vidi) uglavnom trguju u prvom satu trgovanja znači od pola 4 do pola 5 što je ok vrijeme. Pola sata ili sat ranije se obavi priprema , složi watch lista i sl…
Ako bi se ozbiljnije trgovalo (swing trade, opcije) tokom jutra se sve odradi, u pola 4 poprati početak trgovanj, do pola 5 zadaju nalozi i bok, a ne buljiti cijeli dan u gledalicu.
Mislim da bi se mnogi preporodili…
[/quote]
Malo ste pojednostavili.Danas ,kolko toliko uspjesan day-trading i swing trading je ,po meni,nezamisliv bez S/L i Conditional Orders.Trgovanje na FOREX-u i opcijama i Warrantima je jos puno opasnije i zahtjevnije.Trgovati danas bez Stop-loss opcije je kao voziti auto bez kocnica,dakle suludo.Samo je pitanje trena kada ce te se “polupati” .
Za dionice doista ne trebate “stalno buljiti” u gledalicu,ali morate imati Algo-trading” alate ukljucene”.

Jutros kava i vijesti na portalima…..na redu je uradak Ministarstva uprave.
Svi ćemo mi trgovati vani.
Postoji li već otvoren topic na tu temu ?



Da, znam, dobro se sjećaš. Htio sam na USA ići ali sam shvatio da postoje vremenske zone i da ne želim robovati tome. Ovako ću dati šansu još ovu godinu a poslije nema šanse da ovo gledam.

otkrio vremenske zone u 36. godini. Šalim se naravno ali moram priznati da čim sam se sjetio vremenskih zona ohladio sam se.

Postoje i druga trzista osim USA ako su vremenske zone problem …evropska, forex itd
[/quote]Europa eventualno ali napuhano je to. Forex me ne zanima 😉

@zločesta

za ovog ministra uprave nemam komentara, nakon onog demagoga Bauka novi demagog… on bi ukidao povjerenstvo, katastrofa.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Došlo iz dupeta u glavu.

Elitna skupina kompanija s burze lovit će investitore

Ma možete misliti…..papir sve trpi.
O ZSE više govore djela nego riječi.
Skandalozno ponašanje na Pevecu, gašenje CE platforme, genijalna nova trgovinska platforma, sporazum sa Argentinom ???

Treba se nadati. Nada zadnja umire.


Ma možete misliti…..papir sve trpi.
O ZSE više govore djela nego riječi.
Skandalozno ponašanje na Pevecu, gašenje CE platforme, genijalna nova trgovinska platforma, sporazum sa Argentinom ???

Ovaj dio sa sporazumom sa Argentinom je za rubriku ‘Vjerovali ili ne’..

Kako ide ona od Hladnog piva, nešto slično možemo i ovdje opjevati:

..a sada će Argentinci da navale u rekordom broju da vide tog mora i kupe vegete…i trguju na našoj maloj zse 🙂

Nema mi razloga reci da je ova burza loša,čak mislim da je odlična,pola sata provedem pred ekranom i onda svojim poslom..najgore je brokerima i onima koji moraju cijeli dan blejati u ekran i točku koja se ne pomiče,to bi se moglo nazvati hipnozatis-dionicitis-anamneza

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Kakva burza takvi i naslovi,ha,haha

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/buraz-u-plusu-cesti-uzastopni-tjedan-foto-20180525

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Hahaha “buraz plusu cesti uzastopni tjedan” 🙂

Ovakva burza je ustvari super za nase zdravlje. Mozemo se kretati po prirodi i na
nekom brezuljku nakon 3 sata setnje uhvatimo signal i provjerimo stanje na zse, pa
ustanovimo da smo se bezveze spajali jer je sve isto…vise bi nam uzbudjenja i adrenalina
mogao pruziti neki neodvezani pas u susjedstvu 🙂

New Report

Close