Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ bugs
Je li bolje napraviti jednom +20% ili 100 puta +2%?

malo ti je računica kriva jer 20% ili 100 puta po 2 % je drastično različito..

ali naravno da je bolje 100 puta i po +1%.. ali kad neide to tako, ipak smo mi u HR apsurdistanu :)))
nego mi se čini da će bit u mjesec, dva bum +50% i onda kad svi krenu kupovati će natući još bar toliko, taman prije nove krize :),, hbga psihologija


malo ti je računica kriva jer 20% ili 100 puta po 2 % je drastično različito..

ali naravno da je bolje 100 puta i po +1%.. ali kad neide to tako, ipak smo mi u HR apsurdistanu :)))
nego mi se čini da će bit u mjesec, dva bum +50% i onda kad svi krenu kupovati će natući još bar toliko, taman prije nove krize :),, hbga psihologija

Namjerno sam napisao takvu drastičnu razliku. Poanta je da je moguće zaraditi na padu burze, ali je neusporedivo s mogućnostima koje se pružaju kod rasta. Prizivanje pada kako bi se kupilo “jeftino” nije baš mudro jer NITKO ne može procijeniti a) gdje je dno i b) koliko ćeš izgubiti vremena dok tu investiciju ne naplatiš. Puno je bolje napraviti puno malih transakcija nego jednu mamutsku koja će ti vezati kapital na 10 godina (ma što Buffet pričao o tome). Ako ništa, zanimljivije je 🙂


Pa sta nije bolje da je letargija i laganini cekas da ti upadne sta planiras, pogotovo na ovim razinama ?….

Previše je onih koji “laganini čekaju”. 90% tih koji “laganini čekaju” će kupiti neku siću jer je jako mala količina dionica koja se na taj način može kupiti. Nemate ni pojma koliko slobodnog keša čeka ko “zapeta puška” iako to sada tako ne izgleda jer nitko ne izlaže svoje naloge na bid ne bi li još palo.
Fondovi su na pojedinim dionicama izgubili milijarde kuna a potrebno je samo par desetaka milijuna da se sve pogura i do 50%, barem ono što iole nešto vrijedi.
Kad se počne prašiti po asku onda neće ni biti aska nadaleko će se ispružiti dok se ne formira neka nova “fer” vrijednost gdje će biti većih prekrcaja.



Opet ponavljam: top10 kupuje. Stalno. Svugdje.
I lijepo pise u kojim dionicama.
Ako netko misli da je to nevazno sretno mu bilo s investicijskim odlukama.

Ako top 10 kupuje stalno, zašto burza ne raste?

Meni se više čini da se za te dionice zanima samo top 10 i nitko drugi.

I onda si međusobno prodaju dionice da ne ispadnu iz redovnog režima.

I to bi trebalo biti važna vijest.
[/quote]

Kad bi si međusobno prodavali onda bi se vidjeli i minusi. Ali ih nema.
Pročitajte što piše kolega banana. On je iskusan lisac.
Inače, većina ljudi prilike prepozna tek kad prođu.
Neće niti sada biti drukčije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

E najbolje bi bilo kad bi ja sam uvijek bio prvi na bidu kad se nešto jeftino kupuje a prvi na asku kad se nešto skupo prodaje. Ali ništa od toga jer tako svi razmišljaju.

ipak se nesto krece – pa ne mogu valjada ovakvi rezultati više od deste najvažnih tvrtki biti beskonačno ignorirani.

jednom kad zaboravimo ivicu, bit će to lijep dan. samo da oni banksteri hoće malo pošteno igrati, da uključe i male u nagodbu i odmah sutra polijećemo. ali ne, pohlepa je gadna stvar, hoću sve za sebe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam ako je netko već stavio,nemam vremena sve čitat,Pernar o ZSE i agrokoru:

https://www.youtube.com/watch?v=HjRFkV19OJU


E najbolje bi bilo kad bi ja sam uvijek bio prvi na bidu kad se nešto jeftino kupuje a prvi na asku kad se nešto skupo prodaje. Ali ništa od toga jer tako svi razmišljaju.

Točno tako,zato treba kupovati na strahu i prodavati u euforiji,to je stara i dokazana istina,u vučjem marketu budi vuk,a ne medvjed ili bik.
Samo nažalost na ZSE nema ni straha ni euforije nego mrtva bara,nema ništa gore od toga.



Pa sta nije bolje da je letargija i laganini cekas da ti upadne sta planiras, pogotovo na ovim razinama ?….

Previše je onih koji "laganini čekaju". 90% tih koji "laganini čekaju" će kupiti neku siću jer je jako mala količina dionica koja se na taj način može kupiti. Nemate ni pojma koliko slobodnog keša čeka ko "zapeta puška" iako to sada tako ne izgleda jer nitko ne izlaže svoje naloge na bid ne bi li još palo.
Fondovi su na pojedinim dionicama izgubili milijarde kuna a potrebno je samo par desetaka milijuna da se sve pogura i do 50%, barem ono što iole nešto vrijedi.
Kad se počne prašiti po asku onda neće ni biti aska nadaleko će se ispružiti dok se ne formira neka nova "fer" vrijednost gdje će biti većih prekrcaja.
[/quote]

a ja ne čekam budući da sam 95% u pozicijama i bolje bi bilo da raste,, ali šta je tu je,,, ako potraje i ova letargija… a nedo bog većeg zla 🙂

Rezultati su sjani:
Podr, Hpb, Vlen, Hupz, Zaba, Pbz i ostali.
Naprosto sjajno.

Samo da ne produljuju Lex jer je bolje da ošišaju dioničare tamo nego sve nas ovdje.
Naprosto je manja ukupna šteta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Opet ponavljam: top10 kupuje. Stalno. Svugdje.
I lijepo pise u kojim dionicama.
Ako netko misli da je to nevazno sretno mu bilo s investicijskim odlukama.

Ako top 10 kupuje stalno, zašto burza ne raste?

Meni se više čini da se za te dionice zanima samo top 10 i nitko drugi.

I onda si međusobno prodaju dionice da ne ispadnu iz redovnog režima.

I to bi trebalo biti važna vijest.
[/quote]

Kad bi si međusobno prodavali onda bi se vidjeli i minusi. Ali ih nema.
Pročitajte što piše kolega banana. On je iskusan lisac.
Inače, većina ljudi prilike prepozna tek kad prođu.
Neće niti sada biti drukčije.
[/quote]

Pa o tome i pričam. Da te dionice vrijede Top 10 bi ih prodavao.
Kako uopće nema potražnje mogao bi ih zakucati na vrlo niske grane.
30% manje.

Kako to nitko ne radi, prodaje da po nižoj cijeni kupi mogu zaključiti da nema uopće interesa za te dionice.

Nemojmo zaboraviti da je jako nafta otišla gore, poskupili su struju (a za električne aute daju poticaje), da će polovicu rastA pojesti inflacija.

Vidjeti cemo što ce biti kada vani za stvarno okine….

I ne znam zašto uopće spominjete više Agrokor.
Tu će se ljudi naplatiti od članova Vlade Daličke, Marića, povjerenika i naravno direktora i članova Uprave kaj su ona jamstva potpisala.

Pravna država na djelu.

New Report

Close