Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Naravno, nedam za Đuru 16 Kn ili za Tehniku 150, ali kupujem ADRS-P za 410 ili OPTE za 2. Ali cijene su već prilično pale pa ljudi neće da prodaju.

Gle cijene su ispod svih razina pa oni koji prodaju moraju prodati po daj sta Das. To je idealno za ljude koji mogu uložiti na duzi rok. Moj target je godina dana max ako se prije toga burza oporavi jos bolje

Mislim da je dosta sudionika ZSE doslo do zakljucaka slicnih mojem.

Ako je kompanija privatna, dakle ima vlasnike pravne i fizičke osobe, kako je onda moguće da su upravni, nadzorni odbori i druga vazna rukovodeca mjesta prepuna od države teledirigiranih stručnjaka, ili tzv uhljeba. Je li moguće da večinski vlasnici ipak nisu vlasnici, odnosno samo su formalno vlasnici, a ako odluke donesu mimo odobrenja idu u čistilište. O kojim kompanijama se radi razmislite.

Je li moguce da i zbog ovakvog mozda i krivog razmisljanja ZSE ne raste, odnosno ne raste ono što po svim pokazateljima treba rasti i to uz sve pozitivne vijesti, ili su pozitivne vijesti dirigirane od PR stručnjaka koji su zanat učili u Sjevernoj Koreji.

Ispada da je INGR-R-A trenutno blue chip, iako recimo M. Bandić kaže Opi nije vlasnik, vlasnici su vjerovnici., neodoljivo sve podsjeća na Todomor izuzev par iznimki u kojima uprave i nadzorni odbori nisu domaci “top” kadrovi zvani “UHLJEBI”

Poruka drzavi i ministarstvu gosodarstva

Draga drzavo, i moja jedina drzavo makni svoje ruke iz džepova privatnih kompanija.
Dobit je nasa, a ne Vasa.

Pusti nas da pokusamo osigurati svoje mirovine ili sredstva za život ulaganjem u RH kompanije listane na ZSE. Pusti nas da Vam platimo porez od eventualne zarade. O gubicima brinut cemo sami, ali izvucite svoje prste iz naših novčanika bit će nam svima bolje.


Poruka drzavi i ministarstvu gosodarstva

Draga drzavo, i moja jedina drzavo makni svoje ruke iz džepova privatnih kompanija.
Dobit je nasa, a ne Vasa.

Pusti nas da pokusamo osigurati svoje mirovine ili sredstva za život ulaganjem u RH kompanije listane na ZSE. Pusti nas da Vam platimo porez od eventualne zarade. O gubicima brinut cemo sami, ali izvucite svoje prste iz naših novčanika bit će nam svima bolje.

Jesi li im poslao tu poruku ili samo radiš beskorisne patetične scene na forumu?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Poruka drzavi i ministarstvu gosodarstva

Draga drzavo, i moja jedina drzavo makni svoje ruke iz džepova privatnih kompanija.
Dobit je nasa, a ne Vasa.

Pusti nas da pokusamo osigurati svoje mirovine ili sredstva za život ulaganjem u RH kompanije listane na ZSE. Pusti nas da Vam platimo porez od eventualne zarade. O gubicima brinut cemo sami, ali izvucite svoje prste iz naših novčanika bit će nam svima bolje.


Jako lijepo, poruka drzavi… a to je ta ili taj drzava? Stvarno nije jasno kome je ta poruka namjenjena!?

Top10 i dalje kupuje.
Sve zeleno osim Dlkv.
Jedino to je bitno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav
naše će biti samo da odemo u mirovinu i uživamo

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwibxoyB79TaAhVN_aQKHUVpCVkQyCkILjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DPM9sic3bcc8&usg=AOvVaw0vCKpoptJsnHg5_OcFHLoq


Top10 i dalje kupuje.

takve paušalne izjave ne znače ništa, to su obične floskule jer na nekim dionciama top 10 kupuje, na nekim prodaje i to je normalna stvar koja ništa bitno ne govori, pogotovo ne za nekakav generalni smjer burze! jer što znači za npr. OPTE ako netko iz top 10 HT-a kupuje te dionice? ama baš ništa!

Popolo
Ne budi ogranicen nego citaj s razumijevanjem.
Top10 kupuje recimo 15-20 dionica, a prodaje 2-5, gledajuci prema dnevnim izvjestajima, unazad nekoliko mjeseci. Znaci bas tvoja izjava “na nekim se kupuje na nekim prodaje” potpuno promasuje bit i ne znaci nista. Moja je usmjerena i precizna.
Pojedinacno to ne mora znaciti mnogo, pogotovo ako je dionica njesra poput Opte, ali generalno znaci. I te kako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bas krasno

Nadzorni odbor je na sjednici odrzanoj dana 25.04.2018. godine donio odluku o
imenovanju gde. Ivane Gazic za predsjednicu Uprave Drustva na jos jedan mandat od 4 (cetiri) godine
pocevsi od dana 03.05.2018. godine

Ignore : renči


Top10 kupuje recimo 15-20 dionica, a prodaje 2-5, gledajuci prema dnevnim izvjestajima, unazad nekoliko mjeseci. Znaci bas tvoja izjava "na nekim se kupuje na nekim prodaje" potpuno promasuje bit i ne znaci nista. Moja je usmjerena i precizna.

i dalje mlatiš praznu slamu. top 10 ne postoji za ZSE kao kategoriju nego samo za pojedine dionice, a način na koji ti to prezentiraš je totalno irelevantan i besmislen. dokaz za to su i bijedni svakodnevni prometi koji su na razini nego konzumovog supermarketa! da je to što pišeš iole relevantno, prometi bi bili u desecima milijuna kuna, a ne ova smijurija od trgovanja!

kakve veze ima dal top 10 kupuje , osim kratkorocno ?
gledajuci unazad nekoliko godina neke knjige dionica , top 10 je prodavao a neki veci igraci u top 20-30 kupovali.
tako i top 10 je kupovao a veci igraci iz top 20-30 prodavali.
svakakvih igrica ima .
u nekim knjigama sam vidio poznata imena koja su prodavala a top 10 kupovao, prodao pozicije i nakon toga cijena otisla dole, a tako i obrnuto kad je cijena otisla gore.
ruka ruku mije , nije sve crno i bijelo .

New Report

Close