Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Također da i ostane neki oblik poluprivatnog zdravstva,jer ovo što imamo sad nije ništa,onaj tko je pretio i živi rizično neka plati više,uvesti porez na slatkiše ali ne da novac ide u nečiji džep nego zaista u zdravstvo,ne kao do sad,kod poreza za cigarete i alkohol,ni jedna kuna još nije stigla gdje je trebala.
Nije pravedno da neko živi zdravo,bavi se tjelovježbom itd plaća jednako kao onaj tko puši,pije i ždere.

Zar se ovo uopce moze zvati burzom ?

Samo za nepotrebno kvariti oči……

Fuj……


Zar se ovo uopce moze zvati burzom ?

Samo za nepotrebno kvariti oči……

Fuj……

Da nije bilo Agrokora i nepravedne nagodbe bili bismo bar na 2300. A ovako cemo na 1300 i gore tko zna kad.



Zar se ovo uopce moze zvati burzom ?

Samo za nepotrebno kvariti oči……

Fuj……

Da nije bilo Agrokora i nepravedne nagodbe bili bismo bar na 2300. A ovako cemo na 1300 i gore tko zna kad.
[/quote]

Ajde ne njonjaj.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

23 minute bez transakcije. Ovo već postaje standard na ZSE. Da sam vlasnik burze, dobro bi se zamislio nad svojim businessom…

Ovakvo trgovanje je bilo svima jasno nakon nezakonite nagodbe, osim onima koji ne poznaju ljudsku psihologiju. Ako nagodba ne promjeni smjer, bit će još gore. Davno sam ovo pisao, pa su se brojni prepirali, ali rezultati trgovanja sve govore.

Top10 kupuje. Top10 ne prodaje. Velikom većinom. Vidljivo iz dnevnih izvještaja.
Kome je jasno njemu je jasno. Kome nije ni neće.
Pa-paaaa.

P.S.
Med i mlijeko, kad god da poteku, poteći će onima koji sada kupuju.
Onima koji prodaju i ljutitim jalnim todeksovcima neće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Serislave pa tko to ovdje uopće prodaje? Evo ja čekam na bidu na 10 dionica sa ukupno 50.000€ i NITKO neće da ništa proda. A ne mislim ni da su mi ponude previše nerealne. Naravno, nedam za Đuru 16 Kn ili za Tehniku 150, ali kupujem ADRS-P za 410 ili OPTE za 2. Ali cijene su već prilično pale pa ljudi neće da prodaju. Istovremeno nema fondova da poguraju cijene gore pa imamo ovu pat situaciju gdje prođe po 20 min bez transakcije…
Nadam se da će se ovdje nešto promijeniti uskoro, jer je ovo za mene čisti gubitak vremena.

U potpunosti se slazem s rambom , on bar pokusava dokupiti al srusite burzu za 10% ja svojih 20t€ nezelim uopce staviti jer je ovo prevara ziva i nek sve propadne sto proije po mogućnosti jos jučer

rambo_5
Pa prodaju ti recimo branitelji JDRN po 5.62 kn pakete od 1174 kom.
I tako po sitno.
Nema, došlo se do dna i čeka se nagodba da se može pogurati prema gore bez straha od novih šokova.
Tako da kolege koji kažu da treba otići u prirodu imaju pravo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kolega,
ja bih prvi prihvatio da se kompletna bruto plaća isplaćuje radniku, a da radnik sam odlučuje koliko će i što će si uplaćivati (zdravstveno, mirovinsko…). Neki postotak bi se trebao uplaćivati zbog "solidarnost", jer postoji ona skupina ljudi koja nažalost nije radno sposobna iz raznoraznih zdravstvenih razloga…
Ali isto tako sam siguran, da se i to dogodi, da bi u našoj lijepoj domovini bilo više gladnih i bolesnijih ljudi nego kaj ih ima danas, jer Hrvati nemaju mentalni sklop za takav način funkcioniranja…
Ljudi su financijski nepismeni, imaju pogrešne životne prioritete i rekao bih da mnogi žive loše velikim dijelom i zbog svog mentalnog sklopa. Naravno, da nam je uvijek kriv netko drugi….Ajmo malo krenut od sebe, pa da vidimo da li je tome baš tako…ima li "krivice" i u nama.
Mlad čovjek…zaposli se…dobije par plaća i već diže kredit za auto, motor ili slične gluposti…provodi se, želi bit "glavni", ne zanima ga kaj će bit sutra….
Ja nisam kupio ni auto ni motor…nego sam uz malu pomoć roditelja (cca 20%) sa 26 godina kupio prvi stan…rentao ga i stvarao nekakvu vrijednost….
Danas imam i nekretnina i pokretnina, mada najvećim životnim uspjehom smatram svoju familiju, svoju dječicu, svoje obrazovanje. Najveća životna investicija u perspektivi će mi biti ulaganje u obrazovanje moje djece.
I nemam namjeru više lupat po ovoj temi jer ljudi pogrešno shvaćajući šta je pisac želio reći, jedva čekaju da krenu s uvredama…By
Jadno li smo društvo…

Mene samo zanima da li si platio porez na rentanje državi?

Jer ovdje svi bi samo iskorištavali svoje povlastice a svoje obveze ništa.

Proslo 13 sati i pola dionica “potamnilo”? Kako nam dobro ide na ZSE mogu ih sve staviti van trgovanja… vjerojatno ce onda i prometi zivnuti?

New Report

Close