Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Daj dečko… umiri se malo…
Ako si poslodavac, uplaćuješ zdravstveno kako za sebe tako i za radnike ako ih zapošljavaš.
Ak si "samo" radnik, ne plaćaš za zdravstveno ni lipu… to je obveza tvog poslodavca…
Meni se cini da tebi nekaj nije jasno. Naravno da ako nije zasnovan radni odnos da ne postoji ni obveza plaćanja doprinosa za zdravstveno osiguranje…

? ti si sigurno iz javnog sektora i smatraš da doprinosiš mirovinskom,zdrastvenom i proračunu isto kao i privatni sektor. Ma i više, jel tako?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Je, ja sam jedan od onih uhljeba…
Ne pridonosim drustvu…samo trazim.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)


Je, ja sam jedan od onih uhljeba…
Ne pridonosim drustvu…samo trazim.

Što misliš, da poslodavac umjesto 5000 kn tebi i 5000 kn državi, tebi iplati 7500, a drzavi 2500 – da li bi mozda netko od mladih odlučuio da za 7500 kn ostane u rh.

to da radnik n eplaća nista, je notorna bedastoća, to j eeradnikov novac, zato u americi taj novac i de radniku. to sto drzava otima 50 posto, a mogla bi puno manje pa bi biloi vise ljudi i vise djece, to je drugi apr opanaaka

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Je, ja sam jedan od onih uhljeba…
Ne pridonosim drustvu…samo trazim.

Što misliš, da poslodavac umjesto 5000 kn tebi i 5000 kn državi, tebi iplati 7500, a drzavi 2500 – da li bi mozda netko od mladih odlučuio da za 7500 kn ostane u rh.

to da radnik n eplaća nista, je notorna bedastoća, to j eeradnikov novac, zato u americi taj novac i de radniku. to sto drzava otima 50 posto, a mogla bi puno manje pa bi biloi vise ljudi i vise djece, to je drugi apr opanaaka
[/quote]
socijalistički pristup u kapitalizmu
da je jedini
davno bi mi krenuli naprijed
cijela država nam je zapela zbog socijalističkog mentalnog sklopa
onih koji njome upravljaju
oni samo znaju da bi opstali netko mora za njih raditi i tako se postavljaju
u svojim odlukama
prvo gledaju svoj interes a onda ako nešto nabodu slučajno i za raju
to onda petnaest dana vrte na svim medijima
navedite mi jednu državu gdje posljednjih 5 godina TVRTKAMA nije priznat pretporez na
osobni automobil u punom iznosu

Ma fino, sada smo se počeli i prebrojavati……
Trgovanje je zamrlo, ni vani nije ohrabrujuće. Čovjeka je strah otvoriti novine, sve skupa demoralizirajuće.


Je, ja sam jedan od onih uhljeba…
Ne pridonosim drustvu…samo trazim.

Pa ako se financiraš iz proračuna nažalost jesi jer tvoj doprinos društvu je taj da se uzme nekom drugom da ti možeš dobiti. I nitko ne kaže da tražiš već uzimaš.Također kad netko kaže da država ili vlada nešto financira ili kad si netko, tipa banderas, kaže da je dao djeci besplatne udžbenike – to ti isto privatni sektor plaća. Kako god okreneš sve privatni sektor plaća.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kolega,
ja bih prvi prihvatio da se kompletna bruto plaća isplaćuje radniku, a da radnik sam odlučuje koliko će i što će si uplaćivati (zdravstveno, mirovinsko…). Neki postotak bi se trebao uplaćivati zbog “solidarnost”, jer postoji ona skupina ljudi koja nažalost nije radno sposobna iz raznoraznih zdravstvenih razloga…
Ali isto tako sam siguran, da se i to dogodi, da bi u našoj lijepoj domovini bilo više gladnih i bolesnijih ljudi nego kaj ih ima danas, jer Hrvati nemaju mentalni sklop za takav način funkcioniranja…
Ljudi su financijski nepismeni, imaju pogrešne životne prioritete i rekao bih da mnogi žive loše velikim dijelom i zbog svog mentalnog sklopa. Naravno, da nam je uvijek kriv netko drugi….Ajmo malo krenut od sebe, pa da vidimo da li je tome baš tako…ima li “krivice” i u nama.
Mlad čovjek…zaposli se…dobije par plaća i već diže kredit za auto, motor ili slične gluposti…provodi se, želi bit “glavni”, ne zanima ga kaj će bit sutra….
Ja nisam kupio ni auto ni motor…nego sam uz malu pomoć roditelja (cca 20%) sa 26 godina kupio prvi stan…rentao ga i stvarao nekakvu vrijednost….
Danas imam i nekretnina i pokretnina, mada najvećim životnim uspjehom smatram svoju familiju, svoju dječicu, svoje obrazovanje. Najveća životna investicija u perspektivi će mi biti ulaganje u obrazovanje moje djece.
I nemam namjeru više lupat po ovoj temi jer ljudi pogrešno shvaćajući šta je pisac želio reći, jedva čekaju da krenu s uvredama…By
Jadno li smo društvo…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Maratonac

Fino, jednostavno, iskreno, bez vrijeđanja i nadasve poučno. Bravo!

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

maratonac

My man. Sve jasno.

Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kolega,
ja bih prvi prihvatio da se kompletna bruto plaća isplaćuje radniku, a da radnik sam odlučuje koliko će i što će si uplaćivati (zdravstveno, mirovinsko…). Neki postotak bi se trebao uplaćivati zbog "solidarnost", jer postoji ona skupina ljudi koja nažalost nije radno sposobna iz raznoraznih zdravstvenih razloga…
Ali isto tako sam siguran, da se i to dogodi, da bi u našoj lijepoj domovini bilo više gladnih i bolesnijih ljudi nego kaj ih ima danas, jer Hrvati nemaju mentalni sklop za takav način funkcioniranja…
Ljudi su financijski nepismeni, imaju pogrešne životne prioritete i rekao bih da mnogi žive loše velikim dijelom i zbog svog mentalnog sklopa. Naravno, da nam je uvijek kriv netko drugi….Ajmo malo krenut od sebe, pa da vidimo da li je tome baš tako…ima li "krivice" i u nama.
Mlad čovjek…zaposli se…dobije par plaća i već diže kredit za auto, motor ili slične gluposti…provodi se, želi bit "glavni", ne zanima ga kaj će bit sutra….
Ja nisam kupio ni auto ni motor…nego sam uz malu pomoć roditelja (cca 20%) sa 26 godina kupio prvi stan…rentao ga i stvarao nekakvu vrijednost….
Danas imam i nekretnina i pokretnina, mada najvećim životnim uspjehom smatram svoju familiju, svoju dječicu, svoje obrazovanje. Najveća životna investicija u perspektivi će mi biti ulaganje u obrazovanje moje djece.
I nemam namjeru više lupat po ovoj temi jer ljudi pogrešno shvaćajući šta je pisac želio reći, jedva čekaju da krenu s uvredama…By
Jadno li smo društvo…

Uopće nije stvar u tome treba li uili ne treba dati radniku bruto na ruke. naravno da ne treba.

Ono što treba je da drzava prestane otimati 50 psoto plaće, a zauzvrat dobijemo što – pa ja u bolnicu vis ene mogu stupit nogoma a da ne platim 100 kn participacije. a na svakih 1000 kn otmu mi 460 kn na kojekva harače, od toga 190 kn na zdravstvo .

a kako bi bilo da mi tih 190 kn daju kao vaučer – PA DA JA BIRAM GDJE ĆU POTROŠITI TIH 190 KN – DA LI KOD PRIVATNIKA ZA VRHUNSKU USLUGU ILI U DRZ BOLNIC UZ 15 MJESECI ČEKANJA. ONDA BI SEMOZDA NEKE GUZICE POMAKLE

ova nasa drzava je nakaradna do boli – mladim anudi pripravništvo za crkavicu minimalac, a ljude od 40 godin apošalje u mirovinu sa 5500 kn mirovine. trebam li sto tom edodati.

p.s. ljude od 45 godina koji imaju sve zajedno 3 dana radnog staza.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ovaj maratonac prvo u kupe pa u spade. Pitanje je bilo da li nezaposlena osoba (i dobar dio uhljeba iz državne službe) iskorištava Hrvatski zdravstveni sustav (i mirovinski)? Odgovor je DA!!! A takvih “iskoristavača” je previše i udio na zalost sve više raste u odnosu na one koji stvaraju dodanu vrijednost iz koje se sve to financira. Rezultat je da je teret za produktivne već duže vrijeme neizdrživ i da u sve većem broju bježe banka jer ne žele bit robovi patazitima. Na kraju će paraziti ubiti domaćina kao što rade i u prirodi, a s tim i same sebe. S obzirom da imam malu djecu do čije budućnosti mi je jako stalo, nemam nikakvog strpljenja za parazite niti milosti – ni oni nemaju nikakve milosti prema nama koje parazitiraju niti ih je briga. Ovo je gospodo rat za opstanak, samo većina vas toga još nije svjesna – produktivni protiv parazita Jedna strana će definitivno uništiti drugu, samo je pitanje koja?

Ja sam za to svaki plaća za sebe zdravstveno,ionako ovo koje imamo je blagi užas,nedavno je Paladino u Nu2 dao primjer kako se pojedini lijekovi plaćaju i 10 000% skuplje nego vani(tu negdje) jer nekim lobijima tako odgovara.
Drugo,porezi minimalni,za usluge koje dobivamo od države debelo pretplaćeni,broj državnih službenika smanjiti 40%,lažne branitelje isto tako(pun ih je forum)bruto plaća svakako radniku,pa tko to profućka njegov problem,ionako smo najpametniji narod u svemiru pa nam se to ne može dogoditi:)

New Report

Close