Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Paulie je u pravu. Činjenica da zdravstveno i mirovinsko po zakonu ZA RADNIKA uplaćuje poslodavac je uvedena jer je većina radnika retardirana pa vjerojatno to sebi niti ne bi uplaćivali. Tako je npr. u Americi, svatko uplaćuje svoje zdravstveno, poslodavac može i ne mora dati radniku zdravstveno u sklopu ugovora o radu. Bruto 2 je ukupan trošak radnika koji snosi poslodavac, neto je ono šta radnik primi na ruke, 50% razlike otme država da bi plaćala uhljebe. Tako vam je to dečki i cure…

Vidim da je bespredmetno nastaviti po ovoj temi…by

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Rambo u pravu ste kad kazete da poslodavac placa zdtavstveno radniku ali tema je bila nezaposlena osoba. Takva osoba nema poslodavca.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Ne plaćaš ni lipu za zdravstveno. To plaća tvoj poslodavac…

Istina, plaća poslodavac, ali zapravo plaća radnik – svakom normalnom poslodavcu bi bilo draž platiti radniku negoli državi jer od drzave dobiva korumpirano sudstvo i bijedne mrovine, a od dobro plaćenog radnik amoze dobiti jako puno.

U rh je nemoguće uvesti bruto 2 na ruke radnicma, to bi proizvelo jako puno kršenja zakona, ali bi trebalo u svakoj prilici osvijestiti ljude da je njihova plaća zapravo bruto2, to što država otme pola toga, to ljude treba osvijestiti jer zato tonemo i tato ljudi sieljavaju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Činjenica je da je PoAskuBidu otkrio puno toga o sebi sa svoja dva-tri zadnja posta, a to je:

1. Da ne poštuje i ne cijeni svoje sugrađane koji žele pošteno živjeti od svog rada i na koje bahato i podrugljivo gleda sa visine, draži su mu izgleda oni koji imaju suprotne osobine,

2. Da je nezaposlen, po svemu sudeći tatin sin koji tuđim k..cem po koprivi mlati, jer za ulaganje u dionice treba imat para, a on ih očigledno nije zaradio jer je nezaposlen, osim ako ih je naslijedio,

3. Da se, iako je nezaposlen, “snalazi i više nego dobro”, a svi znamo što u Hrvatskoj znači “snalaženje” …

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Dečko ti osnove ne razumiješ. Onaj tko radi, taj zaradi zdravstveno za sebe, ali i za druge koji me rade. A @PoAskuBidu uzima zdravstveno od onog tko radi.

Pa nije ovaj koncept tesko shvatiti, decko dragi. Kad pocnes placat poreze, shvatit ces.

Ja sam svoj porez na dobit uplatio. Nakon što sam platio ostalo mi je toliko da mogu da živim 5 godina od toga. (baš snalažjivo zar ne) porez na BTC naravno nisam. Ko ij j… to im ne dam. Vi selite u trulu Irsku tko vam brani ali ne moramo mi čitati vaše žalopojke.

Za za kolegu Jubitoa… da, krenuo sam sa kapitalom od 26 000 kn poklonjenih od staraca za kupnju radničkog paketa INA-r… nakon toga je povijest. hvala ZSE što mi je omogućila sve ovo u 10 godina 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Činjenica je da je PoAskuBidu otkrio puno toga o sebi sa svoja dva-tri zadnja posta, a to je:

1. Da ne poštuje i ne cijeni svoje sugrađane koji žele pošteno živjeti od svog rada i na koje bahato i podrugljivo gleda sa visine, draži su mu izgleda oni koji imaju suprotne osobine,

2. Da je nezaposlen, po svemu sudeći tatin sin koji tuđim k..cem po koprivi mlati, jer za ulaganje u dionice treba imat para, a on ih očigledno nije zaradio jer je nezaposlen, osim ako ih je naslijedio,

3. Da se, iako je nezaposlen, "snalazi i više nego dobro", a svi znamo što u Hrvatskoj znači "snalaženje" …

Odličan rezime !


Daj dečko… umiri se malo…
Ako si poslodavac, uplaćuješ zdravstveno kako za sebe tako i za radnike ako ih zapošljavaš.
Ak si "samo" radnik, ne plaćaš za zdravstveno ni lipu… to je obveza tvog poslodavca…
Meni se cini da tebi nekaj nije jasno. Naravno da ako nije zasnovan radni odnos da ne postoji ni obveza plaćanja doprinosa za zdravstveno osiguranje…

A na čemu si ti? Poslodavac uplaćuje? Pa naravno tko bi drugi uplaćivao? A tko je to zaradio ako ne taj radnik… ali to je tako očito kad nemate svoju firmu da znate koliki je ukupan trošan radnika, a ne ona netto plaća koju radnik dobije na tekući….

zato je vani normalno kad potpisuješ ugovor za posao potpisuješ bruto plaću, pa onda vidiš koliko te država odere 🙂

Auuuuuuuuuuuuuuu koja nervoza ovdje.

Umjesto da se kao dobri Hrvati međusobno poubijate da li ste razmislili da dignete bunu.

Budimo realni, zagorci kod seljačke bune su se digli jer su im plemički uhljebi uzimali desetinu onog što su zaradili.
I pravo prve bračne noći. Kak se danas ljudi više nemaju s čime ili s kime ženiti ovo otpada kao proces evolucije.

Vama HDZ partija uzima 80%, Kad platite hranu ostane Vam 10 % za život.
Ovo bi mogao elaborirati ali mi se ne da. Prednost zaposlenih lijenčina.

Iz ovoga je vrlo lako primijetiti da su zagorci s puno više bili nezadovoljni i tražili svoje pravice.

Znači kada nismo na razini srednjeg vijeka, na razini smo robovlasničkog društva gdje samo odabrani (nerijetko veeeeeeeeeeeelili Hrvati, zaslužni) dobro žive.

Ostali preživljavamo dok nam ne dopizdi i otiđemo iz ovog robovlasničkog društva.

Inače kaj se tiče zdrastvenog osiguranja nijedan od Vas nije u pravu.

Čovjek ako je nezaposlen i na burzi ima pravo na zdrastvenu zaštitu. Sve dok je na burzi rada.

To je jedna od nasljeđa socijalizma gdje još nije ušao kapitalizam i po čemu je Hrvatska socijalna država.

I po tome se još razlikujemo od robovlasničkog društva.

No kad vidim da ova država nema novaca za bolesnu djecu, a ima za neke profesionalne socijalne slučajeve razlika je sve manja.

I treba raditi. Rad nas ipak razlikuje od životinja.

Biti ulagač na burzi (naročito ZSE) je isto rad. Ako si ga zakomplicirate, težak rad.
Na ZSE Vam država uzme 110%.

@hasenfefer

nisi u pravu , ne moraš biti na burzi rada da imaš zdravstveno.
Plaća ti ga Ministarstvo financija na teret državnog proračuna ako se u roku prijaviš.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10152

Zdravstveno osiguranje
Temeljem Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (“Narodne novine” broj 80/13. i 137/13.), osobe s prebivalištem, odnosno odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj, koje nisu zdravstveno osigurane po drugoj osnovi, stječu pravo na zdravstveno osiguranje kod Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ako se prijave nadležnom područnom uredu istoga Zavoda:
Rokovi za stjecanje prava na zdravstveno osiguranje možete provjeriti na linku: http://www.hzzo.hr/zdravstveni-sustav-rh/pristup-zdravstvenoj-zastiti

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@ Juka

Onda se nešto promijenilo.

Kad sam ja bio na burzi rečeno mi je da ako nisam na burzi gubim prava na zdravstvenu zaštitu.
A i kod sestre mi je tako bilo.

Nije ni čudo onda kaj moram plaćati dopunsko da bi imao ikakvu uslugu.

Katastrofa kaj su napravili od sustava. Dar mar.

Najbolje su cijene lijekova, a HZZO participira samo u PDVu.
Konkretan primjer. Voltaren košta 117 Kuna. Pazite Volatren koji proizvodi Pliva zadnjih 60 godina, gdje trošak proizvodnje je manji od 5 Kuna za kutiju, a autorska prava davno potrošena .
Znaci lijek uz HZZO moraš doplatiti gotovo 90 Kuma, a skinu ti trećinu plaće za HZZO

New Report

Close