Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Danas čekamo S&P da vidimo kaj bu se dogodilo s kreditnim rejtingom RH…

podigli sa BB na BB+
[/quote]

Usprkos TDX, usprkos IK, usprkos vasiliju, usprkos mnogo čemu … ipak ovo je dobar znak i veliki pomak možda se TK zazeleni … proljeće je…. 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Danas čekamo S&P da vidimo kaj bu se dogodilo s kreditnim rejtingom RH…

podigli sa BB na BB+
[/quote]

Predvidio sam up one level.
Sad idemo prema sezoni, rjesenju todexa, a poslastica bi bila reforma javne uprave.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Znaci sad smo po S&P i Fitch po jedan, a prema Moodys 2 razreda ispod investicijskog.

Mislim da je to i dalje nedovoljno za privuć svjetske investicijske banke i sl. ulagače, ali penzije bi mogle uletit.

dosad je padala ZSE na ovakve vijesti o dizanju rejting. ovo je Hrvatska. dobro je za kompanije koje ozbiljno rade i investiraju

Dobar milestone, ali bez ozbiljnih promjena doma nema efekta. Drzava je skupa i losa, a to je uzrokovano opcim neznanjem i uhljebnistvom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Danas čekamo S&P da vidimo kaj bu se dogodilo s kreditnim rejtingom RH…

podigli sa BB na BB+
[/quote]

Predvidio sam up one level.
Sad idemo prema sezoni, rjesenju todexa, a poslastica bi bila reforma javne uprave.
[/quote]

Pa to je za Hrvatsku katastrofa.

Tek nakon 10 godina su nam podigli rejting i sada smo u smeću PLUS.

Možda Vas to zadovoljava, ali mene ne.

Ja neću živjeti 200 godina da doživim najniži investicijski rejting i rast BDP bar od 5 %.

Ljudi, korumpirana Rumunjska nas je prestigla, a Vlada ovo prikazuje kao veliku pobjedu.

Sramota!

A stranih investicija niotkuda.

Love od EU fondova nula bodova, jer gospoda ne mogu krasti tu lovu za projekte.

Moraju svaki cent opravdati.
Da se to uvede u rad državnih firmi i državne, lokalne administracije bi vidjeli kako bi nam rast BDP skočio na 10%.

Korumpirano sudstvo i lokalna administracija.

Hasenfefer
Slazem se.
Nesto slicno je napravila Rumunjska i sad imaju 6% rast, ako se ne varam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Danas čekamo S&P da vidimo kaj bu se dogodilo s kreditnim rejtingom RH…

podigli sa BB na BB+
[/quote]

Predvidio sam up one level.
Sad idemo prema sezoni, rjesenju todexa, a poslastica bi bila reforma javne uprave.
[/quote]
očekivano pa nadamo se da pad neće biti velik?
na prošlom dizanju je teška depra zahvatila prvo forum pa posljedično i market ali nakon pr dana se stabiliziralo.
može li bolje za strpljive ?
vijesti pozitvne na pozitivne a pesimizam na pesimizam.
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U ovoj nasoj maloj bari vec neko vrijeme nema trzista kapitala. Obzirom da su na kraju otisli i kladionicari kupujuci kriptovalute, skoro da nema vise tko rusiti cijene. Agrokor, kao veliki generator nelikvidnosti je u cistilistu. Ekipa u dobrim firmama su stabilni suvlasnici. Moze se desiti da tu i tamo netko manipulira cijenom, ali padova tako znacajnih kao prije 10tak godina mislim da kod nas vise nece biti neko duze vrijeme. Kako ja to vidim, moguce je da smo dotaknuli dno (da vidimo kako to izgleda). Mi smo premala drzava za puno velikih kompanija, ali imamo nekih potencijala i moguce je da ce neke od firmi koje danas dobro posluju biti vrlo ugodno iznenađenje. Tu bi svakako i drzava trebala omoguciti svima iste startne pozicije i realno sudjelovanje mirovinskih fondova. Fundamenti nekih nasih firmi su jako dobri i ne mogu se usporediti s fundamentima firmi na burzama u npr. EU koji su debelo precjenjeni (cak do te mjere da mi izgledaju kao ulagacka piramida). Mozda grijesim, ali logika mi kaze da se kapital uvijek seli tamo gdje su bolje prilike. “Zapadni” balkan (koliko god smijesno zvucao taj termin) je trenutno jedna od boljih prilika, pitanje je kako cemo to iskoristiti.

Kod mene vec duze vrijeme akumulacija cash-a.
Do rjesavanja slucaja Agrokor tako ce i ostati.
Ako se rijesi tako da se male ne proglasi kladionicarima i koliko-toliko ih se zastiti, krecem u shoping.
Prvo dokup ADRS i ADPL.
Ukoliko ne, potrosit cemo novce u Tomicu, Kauflandu, Lidlu….

Ali da porezna uprava prestane biti Kadija i Sudija niti se ne razmatra !!!!!!!!!!!!
Još jedino ex YU zemlje imaju uređenje gdje vas isti tuži i sudi, a Porezni zakoni su napisani da NITKO baš NITKO u zemlji ne radi po zakonu. Pitanje je samo da li će porezni inspektor upotrijebiti ovoj ili onaj zakon protiv vas, odnosno da li ste označeni za odstrel ili niste.
Monopolisti, HT, INA, banke itd.., imaju veleposlaničku zaštitu i njih se ne dira, a oni i tako ne plaćaju porez na dobit već ga peru fiktinim uvozima. Siromašni ga ne plaćaju po sili prirode i onda nekolicina srednjeg staleža, kao moroni, ga plaćaju .
Porezni zakoni za svaki članak imaju protučlanak, uglavnom u Dinarima još uvijek, kao i Prekršajni zakon ili Kazneni zakon. SFRJ je pisala destimulirajuće zakone za poduzetnike, a Hrvatska ga prepisala.

http://www.seebiz.eu/maric-iduce-godine-smanjuje-pdv-i-porez-na-dobit/ar-172901/

Vlada ovo smatra izvozom. Izvoze ljude koje u zemlju šalju novac.
Što više iseljenih iz zemlje njihov PDV ( za aute, mobitele i uhljebe ) je veći .

http://www.seebiz.eu/gastarbajteri-lani-uplatili-rekordnih-1575-milijardi-kuna/ar-172923/

New Report

Close