Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo dobro, sam focus na TK puno znaci!!

Pa moralo im je jednom doći iz dupeta u glavu. Naravno da ovakva situacija dugoročno nije bila održiva.

Problem je što ovi na vlasti imaju 2 dupeta a nemaju glavu ( bez obzira tko je na vlasti ), tako da putuje njesra iz dupeta u dupe @

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Normalno da im je trebalo doc do glave kad su svojim potezima napravili nemjerljive stete radi par milja poreza, iako je ovi zakon o trzistu kapitala komentar marica ide vise na druge mjere kojima zele potaknit trziste ostaje da vidimo koje ce bit ali mislim da nece nsta bit prije nego se izglasa ovi zakon.

Ignore : renči



Ništa se ne seli, za sve dionice sa kojima prestaje trgovina, moraju se ponovo listati na Progress-u…

Au, samo da se ne bi listale po istom postupku po kojem se i Pevec nedavno trebao listati.

Generalno, te firme ne žele biti očito na burzi i takvih se firmi odnosno dionica treba kloniti. Tu su rizici od operativnog i tržišnog te rizika likvidnosti izuzetno visoki.
[/quote]
Da nisu željeli biti na CE ENTER tržištu napravili bi isto što i Pevec, “zaboravili” dostaviti LEI oznaku. Razloge zašto nisu na burzi znaju oni sami, a idu od nepotrebnih troškova do viška regulative za većinu od njih. Zapravo će se svi(ili velika većina) prebaciti na Progress i to je cijela priča oko toga.


Onaj tko ne razumije koliko je to dobra vijest nema mu pomoći.
Uz veću zaštitu narast će povjerenje, s povjerenjem i prometi, s prometima indeksi, a s indeksima i broj uvrštenja. Tako da biti na burzi bude stvar veće koristi i prestiža, a ne da poduzetnicima bude isplativije sitno muljati i delistirati.
Mogla bi s prijedlogom todex nagodbe u travnju krenuti sezona dobrih vijesti i pomak u glavama ulagača.
Žao mi je ljudi koji još uvijek todeksuju i ne gledaju naprijed.

Evo tocno od danas u 2102 i tri sekunde ce sluzbe poceti raditi svoj posao. Nisu radili skoro pa nista 28 godina ali evo bas danas ce poceti

Ja svecano ibjavljujem da ce mi se povjerenje vratiti vec u 2105 i deset sekundi

A 22.03. Dow pada, 700 bodova, odnosno 3%.
Ako ovo završi dobro, za nas ima i nade.Nakon postizanja nagodbe.
Ako ne…..
Što mislite da će se desiti sa tržištem ako u nagodbi mali dioničari ostanu bez ičega ? Neki su kolege govorili da će se to pozitivno odraziti na tržište u cjelini ?

Pa mali dioničari su već ostali bez ičega i dešava se sto se dešava. Neće se ništa posebno desiti sto se već nije desilo. Ionako je i prije zaustavljanja trgovanja bilo izgubljeno vise od 95% od najviših burzovnih vrijednosti. Firme propadaju po cijelome svijetu, Agrokor tu nije izuzetak. Mislim da Crobex nema nikakvih poveznica sa DOW ili bar ne bi trebao imati.

Vez se nebrojeno puta dokazalo da vrlo stidljivo rastemo kad svijet raste, ali itekako junački padamo kad se vani dešava korekcija…….a što će tek biti kad krene bear market……


Ministar Zdravko Marić predstavlja mjere za oživljavanje tržišta kapitala (22.3.2018)

– porez na dividendu.
– prirez na dividendu.
– porez na kapitalnu dobit.
– gubitak vaš a dobitak dijelite s državom.

– gospon ministar Zdravko Marić ako stvarno misli oživiti tržište kapitala morao bi još povećati te poreze na dividendu i porez na kapitalnu dobit barem da budu u visini PDV-a.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana
Jos treba i urez te zarez, a i prorez.
Svaki po jedno 12%.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Ministar Zdravko Marić predstavlja mjere za oživljavanje tržišta kapitala (22.3.2018)

– porez na dividendu.
– prirez na dividendu.
– porez na kapitalnu dobit.
– gubitak vaš a dobitak dijelite s državom.

– gospon ministar Zdravko Marić ako stvarno misli oživiti tržište kapitala morao bi još povećati te poreze na dividendu i porez na kapitalnu dobit barem da budu u visini PDV-a.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Trebalo bi i u tekućoj godini ukinuti mogućnost korištenja gubitaka za umanjenje osnovice za plaćanje poreza. Gubitak vaš, dobitak državni.

New Report

Close