Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=82238

Gasi se to njesra. Konacno.
Ili radi kako treba ili nemoj.

U skladu s novim zakonom o TK, vjerovatno.
Takvoj prici nema mjesta vise.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Opa lijepo, ajde nešto se ipak pokreće.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


http://www.zse.hr/default.aspx?id=82238

Gasi se to njesra. Konacno.
Ili radi kako treba ili nemoj.

U skladu s novim zakonom o TK, vjerovatno.
Takvoj prici nema mjesta vise.

što to znači za dionice koje su zahvaćene? sele na njuškalo, ili na novu (Progress) platformu?

Ništa se ne seli, za sve dionice sa kojima prestaje trgovina, moraju se ponovo listati na Progress-u…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@serislav
svaka čast svemu ali ti si na nekoj žešćoj kvasini. no dobro, izgleda da te Hanfa sluša, sad će i ZB, vidim Pjevca su maknuli, još da maknu Vlen, san snova!

Ministar Zdravko Marić predstavlja mjere za oživljavanje tržišta kapitala (22.3.2018)

https://www.youtube.com/watch?v=38JxMyEYBXY

sad će cveće da cveta i u nase preduzeće

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


@serislav
svaka čast svemu ali ti si na nekoj žešćoj kvasini. no dobro, izgleda da te Hanfa sluša, sad će i ZB, vidim Pjevca su maknuli, još da maknu Vlen, san snova!

Nece, ne brini.
Ali zato todex, znas onu: sa Bara se niko ne vraca.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Odlično, bravo za Marića, konačno da se netko posveti i TK 🙂 Ajmo dalje.

a vi koji ste pogubili novce na agrokoru, prije mi vas je bilo žao ali kad vidim koliko ste jalni i fokusirani samo na loše i tu sve trujete, sad me zaboli, nek ste pogubili.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ništa se ne seli, za sve dionice sa kojima prestaje trgovina, moraju se ponovo listati na Progress-u…

Au, samo da se ne bi listale po istom postupku po kojem se i Pevec nedavno trebao listati.

Generalno, te firme ne žele biti očito na burzi i takvih se firmi odnosno dionica treba kloniti. Tu su rizici od operativnog i tržišnog te rizika likvidnosti izuzetno visoki.



Kolega jeste li ikad bili poduzetnik u Hrvatskoj? Znate li kolike sulude poreze i parafiskalna sr… treba platiti SVAKI MJESEC? Pa knjigovođa, pa radnici koji te koštaju više nego generiraju, ali na ruke dobiju samo pola toga što im naravno, nije dovoljno za život? Pa natezačina s dobavljačima koji hoće da im platiš odmah za robu koja ti je još na skladištu, a ti nemaš ni za PDV? Pa kupci koji kradu ili ti oduzmu 2 sata bez da išta kupe? Pa ti onda još kao šećer na kraju umaršira neka guska iz inspekcije s ciljem da odnese doma par tisuća Kn toga šta prodaješ, a ako ne onda ti izmisli prekršaj pa se ti žali…
U ovoj državi je NEMOGUĆE poslovati po zakonu. Sam sistem te tjera da muljaš. Istina, velikima je malo lakše nego malima, ali svejedno ni oni nisu ludi biti pod reflektorima koji ih tjeraju da poštuju sva ta suluda pravila koja ih tjeraju u bankrot, čir i rak.
Umjesto da smanje poreze, ukinu 90% pravila i puste poduzetnike na miru da rade i zarađuju pa bi manje i muljali, oni POSTROŽUJU pravila koja će još više ekipe natjerati u sjenu sive ekonomije. Da smo u Somaliji malo pravila nebi bilo viška. Ali ovdje pravila i poreze treba micati sjekirom ako treba, a ne izmišljati nova.
Dobro je jednom netko pametan rekao: Savršen red postoji samo na groblju…

zato mi kažemo PROKLETA JE AMERIKA
kod njih sve suprotno od navedenog
[/quote]
Pa kroz te kazne se namiču pare za uhljebarinu. Kada bi zatvorili masu tih bespotrebnih agencija i inspektorata, ku bi onda sa članovima partije i njihovim bližnjima. Sisat će oni i dalje realni sektor sve dok im suha sisa ne ostane visjet u ustima.

Vlada oživljava tržište kapitala

Mariću nije ‘sjela’ izjava šefa Porezne: Malo je ambiciozna najava PDV-a od 20 posto

Najvažnije, a o tome se ne piše.
Produljenjem starosne granice za odlazak u mirovinu oslobađaju se velika sredstva u proračunu i mirovinskim fondovima, a koja će se djelomično upotrebiti za oživljavanje tržišta kapitala.
Kako ? Kao i u nekim od najrazvijenijih zemalja Evrope. Podjelom novca građanima.
Ciljana skupina su svi radno sposobni građani koji uplačuju sredstva za buduće mirovine, kao i svi građani u mirovini.
Prema planu, svatko bi od države dobio 10000 Kn uz preporuku ulaganja u dionice domačih poduzeća izlistanih na burzi.
Određuje se vremenski rok za realizaciju kupnje.
Time ponovo dobivamo široke mase građana zainteresirane za ulaganje.
U drugom krugu plana, svi koji su uložili svoj novac na burzi ( stari i novi dioničari ) dobivaju bespovratno trostruka sredstva od već uloženih uz uvjet ulaganja i tih sredstava.
Razlika drugog kruga bila bi u tome što bi bio namjenjen dokapitalizacijama poduzeća.
Ovaj put se ne radi o “dokapitalizacijama po 10 Kn”, nego o unošenju svježeg kapitala uz izračun realnih vrijednosti radi ravnopravnosti starih i novih dioničara.
Uz dobru “regulaciju” tržišta, jednostavno mora uspjeti.
Bogati građani, u uspješnim i jakim firmama rade na uvećanju svojeg vlasništva.
Vlada je konačno krenula u pravom smjeru.

p.s.
Nadam se da ste shvatili da Vas zajebavam.
Vlada nije nikud krenula.



Ništa se ne seli, za sve dionice sa kojima prestaje trgovina, moraju se ponovo listati na Progress-u…

Au, samo da se ne bi listale po istom postupku po kojem se i Pevec nedavno trebao listati.

Generalno, te firme ne žele biti očito na burzi i takvih se firmi odnosno dionica treba kloniti. Tu su rizici od operativnog i tržišnog te rizika likvidnosti izuzetno visoki.
[/quote]

Svi ce doci na burzu, prije odnosno vjerovatnije kasnije.
Naprosto da kapitaliziraju to sto imaju.
Ali za to moraju zapuhati neki drugi vjetrovi.
A dotle oprez…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close