Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega jeste li ikad bili poduzetnik u Hrvatskoj? Znate li kolike sulude poreze i parafiskalna sr… treba platiti SVAKI MJESEC? Pa knjigovođa, pa radnici koji te koštaju više nego generiraju, ali na ruke dobiju samo pola toga što im naravno, nije dovoljno za život? Pa natezačina s dobavljačima koji hoće da im platiš odmah za robu koja ti je još na skladištu, a ti nemaš ni za PDV? Pa kupci koji kradu ili ti oduzmu 2 sata bez da išta kupe? Pa ti onda još kao šećer na kraju umaršira neka guska iz inspekcije s ciljem da odnese doma par tisuća Kn toga šta prodaješ, a ako ne onda ti izmisli prekršaj pa se ti žali…
U ovoj državi je NEMOGUĆE poslovati po zakonu. Sam sistem te tjera da muljaš. Istina, velikima je malo lakše nego malima, ali svejedno ni oni nisu ludi biti pod reflektorima koji ih tjeraju da poštuju sva ta suluda pravila koja ih tjeraju u bankrot, čir i rak.
Umjesto da smanje poreze, ukinu 90% pravila i puste poduzetnike na miru da rade i zarađuju pa bi manje i muljali, oni POSTROŽUJU pravila koja će još više ekipe natjerati u sjenu sive ekonomije. Da smo u Somaliji malo pravila nebi bilo viška. Ali ovdje pravila i poreze treba micati sjekirom ako treba, a ne izmišljati nova.
Dobro je jednom netko pametan rekao: Savršen red postoji samo na groblju…




Onaj tko ne razumije koliko je to dobra vijest nema mu pomoći.
Uz veću zaštitu narast će povjerenje, s povjerenjem i prometi, s prometima indeksi, a s indeksima i broj uvrštenja. Tako da biti na burzi bude stvar veće koristi i prestiža, a ne da poduzetnicima bude isplativije sitno muljati i delistirati.
Mogla bi s prijedlogom todex nagodbe u travnju krenuti sezona dobrih vijesti i pomak u glavama ulagača.
Žao mi je ljudi koji još uvijek todeksuju i ne gledaju naprijed.

U našem slučaju, i ono malo preduzeća na burzi ima da bježi glavom bez obzira, jer će da nehe..bu ko žuti ako ih ovi krenu pregledavati. Tek sada će da bude pretvaranja DD u d.o.o..
[/quote]

Upravo tako. S novim rigoroznim ovlastima po uzoru na američki SEC i obveznom kontrolom svakog lista i listića unutar firme i svakog koraka svake osobe od nekog značenja za firmu, ne znam tko će biti lud tražiti uvrštenje na ovu burzu? Dapače, puno izgledniji je bijeg sa burze još ovo malo tvrtki što ih je ovdje preostalo .
[/quote]
konačni cilj će biti ostvaren -ZATVORENO


… Čini se da je poruka i dopis malih ulagača urodio plodom….

Gažićka : Male i srednje kompanije stižu na Zagrebačku burzu

Meta za nova tržišta su odlične male tvrtke kojima kapital premašuju milijun eura do najviše 20

Traje intezivna potraga među 1300 malih srednjih tvrtki, a bilo bi sjajno kada bi ih se našlo četri…pet…

eto, ja se pridružujem inicijativi, kao doprinos poklanjam svijeću . Ako ne nađu dobrovoljce, nek je zapale na karminama ZSE…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Zašto jedan JGL nije na ZSE? Fali tickera ovdje, nadam se da će Gažićka s riječi prijeći i na djela.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Jasno je da je moguce da pojacane kontrole izazovu odium, u prvi mah.
Medjutim ovo je prvi korak prema uredjenom trzistu kapitala, jer ono to sad nije iako se tako zove.
A onda ce rezultati kroz vrijeme biti onako kako sam naveo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

citat

“U Hrvatskoj smo svi jako dobro dobro upoznati sa situacijom na tržištu kapitala, koja sigurno iziskuje ne samo ovakav regulatorni okvir, nego čitav niz drugih mjera kako bi se ono potaknulo”, izjavio je Marić. Najavio je da će Vlada i Ministarstvo financija raditi na mjerama i aktivnostima kako bi doprinijeli oživljavanju trgovanja na domaćem tržištu kapitala, koje, kako je istaknuo, sigurno ima svoju perspektivu i s aspekta ukupnog trgovanja i njegova doprinosa ukupnom gospodarskom razvitku.”

ako ovo ostvari neka bude
doživotni ministar finacija
što se mene tiče

Firme cd dolaziti na burzu kad se uvede red i kad porastu prometi uslijed veceg povjerenja.
Jer gazdama tada to biti od koristi.
Sad nazalost nije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ZgLob
Slazem se.
Ipak je Maric covjek od kapitalizma i ima dosta dionica.
Neka bude tako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kolega jeste li ikad bili poduzetnik u Hrvatskoj? Znate li kolike sulude poreze i parafiskalna sr… treba platiti SVAKI MJESEC? Pa knjigovođa, pa radnici koji te koštaju više nego generiraju, ali na ruke dobiju samo pola toga što im naravno, nije dovoljno za život? Pa natezačina s dobavljačima koji hoće da im platiš odmah za robu koja ti je još na skladištu, a ti nemaš ni za PDV? Pa kupci koji kradu ili ti oduzmu 2 sata bez da išta kupe? Pa ti onda još kao šećer na kraju umaršira neka guska iz inspekcije s ciljem da odnese doma par tisuća Kn toga šta prodaješ, a ako ne onda ti izmisli prekršaj pa se ti žali…
U ovoj državi je NEMOGUĆE poslovati po zakonu. Sam sistem te tjera da muljaš. Istina, velikima je malo lakše nego malima, ali svejedno ni oni nisu ludi biti pod reflektorima koji ih tjeraju da poštuju sva ta suluda pravila koja ih tjeraju u bankrot, čir i rak.
Umjesto da smanje poreze, ukinu 90% pravila i puste poduzetnike na miru da rade i zarađuju pa bi manje i muljali, oni POSTROŽUJU pravila koja će još više ekipe natjerati u sjenu sive ekonomije. Da smo u Somaliji malo pravila nebi bilo viška. Ali ovdje pravila i poreze treba micati sjekirom ako treba, a ne izmišljati nova.
Dobro je jednom netko pametan rekao: Savršen red postoji samo na groblju…

zato mi kažemo PROKLETA JE AMERIKA
kod njih sve suprotno od navedenog

Ma nema nam pomoći. Malo prije na TV gledao i slušao izjavu ministra Milo lice koji kaže: “RH je zbog svojih poreznih zakona vrlo prijemčljiva zemlja za strane investitore” ????!!!! a ja o tome pojma nemam

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

To je nebitno.
Slijedi rjesenje todexa i uragan jos nevidjen od vremena prije krize.
Svi koji njonjaju ce otpasti ko ratkapa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prvo nek se riješi todex, zatim nek se većina dionica prebaci iz sistema dražbe i onda malo pomalo ako bude vani sve ok možemo krenuti prema 2000… dok se to ne desi biti će čabrovina.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close