Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlada usvojila najveći hrvatski zakon od nevjerojatnih 739 članaka: Agencija za financijski nadzor dobiva megaovlasti, po uzoru na Amerikance

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/537354/vlada-usvojila-najveci-hrvatski-zakon-od-nevjerojatnih-739-clanaka-agencija-za-financijski-nadzor-dobiva-megaovlasti-po-uzoru-na-amerikance

Uf sto mi je sad naraslo povjerenje nakon vijesti da ce HANFA nadzirati izvjestaje, idem sad odmah spaliti novih 100 000 kn na ZSE. NOT !

Super…….sad onda valjda konačno mogu (na)tjerati one koji imaju obavezu objavljivanja ponuda za preuzimanje na čekanju od cca 2008.g da daju pare na sunce ili…….

Onaj tko ne razumije koliko je to dobra vijest nema mu pomoći.
Uz veću zaštitu narast će povjerenje, s povjerenjem i prometi, s prometima indeksi, a s indeksima i broj uvrštenja. Tako da biti na burzi bude stvar veće koristi i prestiža, a ne da poduzetnicima bude isplativije sitno muljati i delistirati.
Mogla bi s prijedlogom todex nagodbe u travnju krenuti sezona dobrih vijesti i pomak u glavama ulagača.
Žao mi je ljudi koji još uvijek todeksuju i ne gledaju naprijed.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kod nas postoje mnogi zakoni koji se ne sprovode uopće ili vrlo površno,posebno kad se isti ne odnose na interesne skupine.
Kad kod vlada odluči zaštito malog čovjeka obično ispadne još gore nego prije,pogledajte samo ova pravila trgovanja na ZSE,te dražbe i slično,čemu sve to?Molim vas,nemojte nas štititi!
Zato ne vidim čemu uzbuđenje,kad kod nas ništa ne funkcionira pa neće ni ovo.
Ali razumijem da se morate nečemu nadati,nekom preokretu kad će konačno ZSE zablistati.



Sve češće čitamo da ljudi odlaze sa burze. Ja sam zadržala samo Opte i nekakav sitniš.

na žalost sve nas više tako razmišlja….i odlazi sa ove burze.
[/quote]

– zašto umjesto te OPTE niste zadržali MDKA.
– mogli ste dobiti dividendu od 15% plus još znatno veću dobit od rasta same dionice.

– ako gubite novce na burzi, najpametnija odluka za vas je svakako odlazak sa ove burze.

– I love this game.
Pozdrav !

Vjerojatno će samo zaposliti još 100 novih uhljeba radi tog novog zakona.

Kardinal
Uzrok čabra na ZSE nije netransparentnost, loši rezultati itd. nego TODEX.
I kad se sjena toga makne ZSE će opet blistati.
Prosto ko pasulj.
A to naravno treba garnirati s ovakvim stvarima, zakoni, tralala.
Sve u svoje vrijeme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Uf sto mi je sad naraslo povjerenje nakon vijesti da ce HANFA nadzirati izvjestaje, idem sad odmah spaliti novih 100 000 kn na ZSE. NOT !

– za spaliti 100.000 kn na ZSE najprije trebate imati tih stvarnih 100.000kn novčanica.
– a kako nebi te na burzi spaljivali stvarni novac morate znati kao postoji i virtualni novac.
– sa virtualnim novcem možete bez problema trgovati na virtualnoj burzi.

– kad se naučite trgovati nakon 3-5g. dođite s pravim novcima na stvarnu burzu.
– ako ne možete zaraditi virtualne novce na virtualnoj burzi ZSE i ostale burze zaobilazite u širokom luku jer investiranje jednostavno nije za vas.
– investiranje šteti vašem obiteljskom proračunu i narušava vaše zdravlje.

– I love this game.
Pozdrav !


Onaj tko ne razumije koliko je to dobra vijest nema mu pomoći.
Uz veću zaštitu narast će povjerenje, s povjerenjem i prometi, s prometima indeksi, a s indeksima i broj uvrštenja. Tako da biti na burzi bude stvar veće koristi i prestiža, a ne da poduzetnicima bude isplativije sitno muljati i delistirati.
Mogla bi s prijedlogom todex nagodbe u travnju krenuti sezona dobrih vijesti i pomak u glavama ulagača.
Žao mi je ljudi koji još uvijek todeksuju i ne gledaju naprijed.

U našem slučaju, i ono malo preduzeća na burzi ima da bježi glavom bez obzira, jer će da nehe..bu ko žuti ako ih ovi krenu pregledavati. Tek sada će da bude pretvaranja DD u d.o.o..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Onaj tko ne razumije koliko je to dobra vijest nema mu pomoći.
Uz veću zaštitu narast će povjerenje, s povjerenjem i prometi, s prometima indeksi, a s indeksima i broj uvrštenja. Tako da biti na burzi bude stvar veće koristi i prestiža, a ne da poduzetnicima bude isplativije sitno muljati i delistirati.
Mogla bi s prijedlogom todex nagodbe u travnju krenuti sezona dobrih vijesti i pomak u glavama ulagača.
Žao mi je ljudi koji još uvijek todeksuju i ne gledaju naprijed.

U našem slučaju, i ono malo preduzeća na burzi ima da bježi glavom bez obzira, jer će da nehe..bu ko žuti ako ih ovi krenu pregledavati. Tek sada će da bude pretvaranja DD u d.o.o..
[/quote]

Upravo tako. S novim rigoroznim ovlastima po uzoru na američki SEC i obveznom kontrolom svakog lista i listića unutar firme i svakog koraka svake osobe od nekog značenja za firmu, ne znam tko će biti lud tražiti uvrštenje na ovu burzu? Dapače, puno izgledniji je bijeg sa burze još ovo malo tvrtki što ih je ovdje preostalo .

Ignore: KressoM, delux

… Čini se da je poruka i dopis malih ulagača urodio plodom….

Gažićka : Male i srednje kompanije stižu na Zagrebačku burzu

Meta za nova tržišta su odlične male tvrtke kojima kapital premašuju milijun eura do najviše 20

Traje intezivna potraga među 1300 malih srednjih tvrtki, a bilo bi sjajno kada bi ih se našlo četri…pet…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close