Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako se nije promijenilo….skurili su 277 milijuna, od kojih ništa nije otišlo na tržište dionica.
To načelno ne valja.Čak i da nisu kupili friške državne papire.
I to vam kažem ko' dobra domaćica. I bez doktorata.
Pa tržište je flat koliko dugo već….i poaskupobidu je kukao….onda je stvarno za brinuti.
Sve češće čitamo da ljudi odlaze sa burze. Ja sam zadržala samo Opte i nekakav sitniš.

Vama se ne isplati nista objasnjavati.
Razlozim sve, i pojedinacno i opcenito, i ne ide pa ne ide.
Netko jednom rece da ne mozes uliti pola litre u casu od tri deci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ajde da ne zagađujemo forum…sad sam, osim što sam mala i plava, i .jupa….
Nije uzrok, nego je simptom.
Pokazatelj.
Što god. O politici investiranja. O upravljanju fondovima. Budućim penzijama. O tržištu kapitala.O sentimentu. O manjku povjerenja, i malih i institucionalnih ulagača. O maloj barici u zemlji od 4 milijuna stanovnika zvanoj ZSE.
Nisam shvatila da nije prva emisija, i na tome Vam hvala.
Ali da je dobro, nije….a kome je, neka ulaže. Sretno !

Ja mislim da je to najprije pokazatelj rizičnosti. Rizici su jako porasli zbog Agrokora i zato je sentiment tako los. Ne cvate ni na bondovima cvijeće i tamo vjerojatno slijede ozbiljni(ji) problemi.

Ima na RH marketu zanimljivih prilika, ali dok ne vidimo nagodbu i ne okrenemo novu stranicu, bojim se da ćemo morati biti strpljivi i još neko vrijeme zaboraviti na equity kao lokalnu investicijsku klasu.

Nije dobro. Nikako.
Ali se nadam boljem.
Koliko je to realno ne znam, ali sto cu…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Firme odlično posluju, a sentiment je loš.
Pa to je najbolja kombinacija za kupovanje.
Stvarno mi nisu jasni ovi geniji koji čekaju da postane skupo da bi kupili.
Prosječna baba na placu ima bolje razvijeno poimanje vrijednosti i rizika nego neki ZSE burekdžije.

Mislim da baba na placu nema pojma o rizicima van domene svog poslovanja, a način na koji ti shvaćaš rizike daje mi na znanje da ni ti ne razumiješ razinu rizika koja se u posljednjih godinu dana povećala i ugrozila stabilnost i naznaku pozitivnog trenda u gospodarstvu.

Investitori su prilično svjesni porasta sistemskih rizika, iako ih vjerojatno ne bi znali poblize kvalitativno pojasniti, a još manje kvantificirati. Mislim prije svega na male i na individualne investitore. Uspjeh nagodbe pozitivno će se odraziti na gospodarski ciklus, no dok se ona ne usuglasi, rizici će i dalje biti na povišenoj razini i utjecati na njihovo ponašanje. Ne treba zanemariti niti trendove na svjetskim tržištima koji osim preko sistemske komponente djeluju i preko povišene razine kamatnog te tržišnih rizika.

U dva posta sisoje je objasnio trenutnu istuaciju, potpisujem. Dakle čovjek ne crnjači nego je realno opisao situaciju koja je trenutno loša ali isto tako može se promijeniti nabolje u relativno kratkom roku. Haso pak piše o propasti svijeta.. ne… ovo što je sisoje napisao to je to. Bar i ja to tako vidim.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Kako se nije promijenilo….skurili su 277 milijuna, od kojih ništa nije otišlo na tržište dionica.
To načelno ne valja.Čak i da nisu kupili friške državne papire.
I to vam kažem ko' dobra domaćica. I bez doktorata.
Pa tržište je flat koliko dugo već….i poaskupobidu je kukao….onda je stvarno za brinuti.
Sve češće čitamo da ljudi odlaze sa burze. Ja sam zadržala samo Opte i nekakav sitniš.

na žalost sve nas više tako razmišlja….i odlazi sa ove burze

J.L.

HANFA DOBIVA SUPER OVLASTI
Kontrolirat će financijska izvješća tvrtki na burzi kao američki f.FBI

NOVI ZAKON O TRŽIŠTU KAPITALA Nakon afere Agrokor ministar Marić jača ulogu regulatorne agencije

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

interesantno je da se index stalno vrti između 1800-1850
a netko stalno dolazi do jeftinih dionica
pogledajte promjene u TOP 10 na moje dionice
mjesecima uvijek jedni te isti sakupljaju
ovakvo disciplinirano držanje indexa na određenoj razini
ne vidjeh dugo nigdje ni na jednoj burzi
kada je sve tako loše
što onda ne propadne do 1500

ZgLob
Pa to je ono što pričam o kontroliranoj akumulaciji.
U nekom trenutku, kad sazriju okolnosti, rješenje todexa, sezona, rejting itd. kreće silovit uzlet. Prvo će ga inicirati fondovi, jedno mjesec dva dana dizanja do 2000 bodova, dok obična raja ne skuži da raste i onda kreće rock&roll. A onda se ekpa iskrcava.
Jedino ne znam tajming svega toga.
Tko misli da griješim neka se priupita a koja bi bila motivacija ili objašnjenje koje bi iole držalo vodu, a da nije ovo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Kako se nije promijenilo….skurili su 277 milijuna, od kojih ništa nije otišlo na tržište dionica.
To načelno ne valja.Čak i da nisu kupili friške državne papire.
I to vam kažem ko' dobra domaćica. I bez doktorata.
Pa tržište je flat koliko dugo već….i poaskupobidu je kukao….onda je stvarno za brinuti.
Sve češće čitamo da ljudi odlaze sa burze. Ja sam zadržala samo Opte i nekakav sitniš.
[/quot

na žalost sve nas više tako razmišlja….i odlazi sa ove burze

Sretno Vam bilo,
kada budete vidjeli ovdje kako divlja prema gore, hrlit cete vi nazad i bacati se na glavu.
Bumo se culi za 2 godine.

New Report

Close