Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eno ponovo ekipa pometena na atpl



da li je ovo vlasnička struktura zse?
http://www.zse.hr/userdocsimages/vlas/2018-02-28%20Vlasni%C4%8Dka%20struktura.pdf
ne bi se baš složio da 2008 nisu postojali brokeraji koji su bili u sklopu banaka. koliko se sjećam iz tog doba bar pbz i koprivnička banka su imali taj odjel. nikako ne vidim tu poveznicu. loš promet i njima nešto dobro ?! ali u državi gdje je glavni problem markićka, crkva i istanbulska konvencija svašta je moguće.
Verdi to je bio sarkazam. Naravno da su postojali… dakle komentar kolege xv7 nema smisla.
[/quote]

Ma sve ok, moj prvi dio komentara je ionako bio više kao pitanje, napisao sam valjda? Međutim 2006-2008 kada Hrvatska nije bila u Nato-u i EU interesi su možda bili drukčiji, možda im je bilo bitno raspoloženje ljudi/investitora, a sada ih boli briga? I on se više odnosio na vaša stalna pitanja zašto upravu Zse (tj.vlasnike Zse-a, boli đon za Zse). Ali generalno u ovoj zemlji i ono šta sam naveo, tj. kalkulaciju banaka uopće nebi bilo iznenađujuće da je razlog.

Virnite na ZSE.
Cini se da je 277 milijuna kuna otislo danas na papire Ministarstva financija.
Ma jel’ ja to dobro vidim ?
Nije dobro.


Virnite na ZSE.
Cini se da je 277 milijuna kuna otislo danas na papire Ministarstva financija.
Ma jel' ja to dobro vidim ?
Nije dobro.

Al to ti sigurno nije bilo namijenjeno niti je došlo iz dionica. To ti je otprilike izjava na tragu, danas je kupljeno odnosno protrgovano 200 kamiona, a to za kupoprodaju automobila neće biti dobro.

Svejedno ne valja.
Ne valjaju drzavni apetiti i potrebe.
A u principu, novaca je koliko je, ako je na jednoj hrpi, na drugoj nedostaje.
Likvidnost je slaba.

zlocesti
Pa nisu to više obveznice emitirane jučer iz primarne emisije iliti države.
To su obveznice kojima se trguje na sekundarnom tržištu.
Znači jedan fond je kupio od drugog.
Majko moja…
A da je likvidnost slaba, jest, međutim ovo što ste naveli sigurno nije razlog.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa dobro, onda ti lijepo prodaš svoje dionice Agrokora i odeš negdje drugdje trgovati?

S novcima… koje nemaš.

Zglob, ja sam povukao lovu sa brokerskog računa jer su nas koji smo kupovali perjanice hrvatske burze razvlastili bez ikakvog srama.




da li je ovo vlasnička struktura zse?
http://www.zse.hr/userdocsimages/vlas/2018-02-28%20Vlasni%C4%8Dka%20struktura.pdf
ne bi se baš složio da 2008 nisu postojali brokeraji koji su bili u sklopu banaka. koliko se sjećam iz tog doba bar pbz i koprivnička banka su imali taj odjel. nikako ne vidim tu poveznicu. loš promet i njima nešto dobro ?! ali u državi gdje je glavni problem markićka, crkva i istanbulska konvencija svašta je moguće.
Verdi to je bio sarkazam. Naravno da su postojali… dakle komentar kolege xv7 nema smisla.
[/quote]

Ma sve ok, moj prvi dio komentara je ionako bio više kao pitanje, napisao sam valjda? Međutim 2006-2008 kada Hrvatska nije bila u Nato-u i EU interesi su možda bili drukčiji, možda im je bilo bitno raspoloženje ljudi/investitora, a sada ih boli briga? I on se više odnosio na vaša stalna pitanja zašto upravu Zse (tj.vlasnike Zse-a, boli đon za Zse). Ali generalno u ovoj zemlji i ono šta sam naveo, tj. kalkulaciju banaka uopće nebi bilo iznenađujuće da je razlog.
[/quote]Ne bi me ništa iznenadilo kolega. Milanče je bio u pravu kad je govorio da smo slučajna država… stihija bez plana, drži vodu dok majstori ne odu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


zlocesti
Pa nisu to više obveznice emitirane jučer iz primarne emisije iliti države.
To su obveznice kojima se trguje na sekundarnom tržištu.
Znači jedan fond je kupio od drugog.
Majko moja…
A da je likvidnost slaba, jest, međutim ovo što ste naveli sigurno nije razlog.

Kako nije razlog?
Fondovi radije kupuju državne obveznice, koje su i dalje u smeću nego da kupe neku dionicu koja daje dividendu.

I kako onda očekivati da će Hrvati dobiti bilo kakvu penziju kadA “vođe” Fonderi kupuju izuzetno problematične papire?
Čitaj smeće.



zlocesti
Pa nisu to više obveznice emitirane jučer iz primarne emisije iliti države.
To su obveznice kojima se trguje na sekundarnom tržištu.
Znači jedan fond je kupio od drugog.
Majko moja…
A da je likvidnost slaba, jest, međutim ovo što ste naveli sigurno nije razlog.

Kako nije razlog?
Fondovi radije kupuju državne obveznice, koje su i dalje u smeću nego da kupe neku dionicu koja daje dividendu.

I kako onda očekivati da će Hrvati dobiti bilo kakvu penziju kadA "vođe" Fonderi kupuju izuzetno problematične papire?
Čitaj smeće.
[/quote]

Govorim SAMO I ISKLJUCIVO o netto promjeni novca na trzistu danas po osnovi te vece transakcije. S tom transakcijom za taj paket obveznica nije se promijenilo APSOLUTNO NISTA.
Jedan fond sad ima papir izdan 2004s dospijecem 2019, a sad nema novce za njega, a drugi nema papir i ima novce.
Nije da je novac otisao na novoizdane obveznice ili izasao iz dionica za tu transakciju. Ne mozes toliko izaci na ovom dionickom trzistu.
Eto, kad ti bas moram izsecirati ko malom djetetu.
Da, ta transakcija sigurno nije razlog.

Ali da je afinitet prema drzavnim papirima generalno prevelik to je tocno.
Ali nazalost pokazalo se kod nas da osim kod turista unazad 10ak godina sve druge dionice u sirem volumenu imaju losiji omjer rizika i prinosa nego drzavni papiri, obrnuto nego vani.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako se nije promijenilo….skurili su 277 milijuna, od kojih ništa nije otišlo na tržište dionica.
To načelno ne valja.Čak i da nisu kupili friške državne papire.
I to vam kažem ko’ dobra domaćica. I bez doktorata.
Pa tržište je flat koliko dugo već….i poaskupobidu je kukao….onda je stvarno za brinuti.
Sve češće čitamo da ljudi odlaze sa burze. Ja sam zadržala samo Opte i nekakav sitniš.

New Report

Close