Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zagrebačka burza potpisala sporazum o razumijevanju s Argentinskom burzom

StatusQuo

Da,argentinski market je imao rast radi inflacije,i kod nas bi(valjda) ali u našem slučaju ne bi bilo neke koristi,jer koliko zaradiš na crobexu toliko izgubiš na inflaciji,kod argentine ulagač ima dva izbora,ulagati u domaćoj valuti i na lokalnoj burzi ili promijeniti sve u dolare i kupiti spomenuti etf,zaraditi na rastu indexa i tečaju dolara.
Pod pretpostavkom da ulagači tamo mogu slobodno kupovati u USA.
Mi taj izbor nemamo,kuna i crobex jedino.
Naravno da prosječni argentinac zna više o njihovom marketu kao i mi o našem,i to je uvijek prednost,da živim u Argentini možda bi I ja profitirao,ovako je već mnogo teže.

To da državu nije briga za burzu, to razumijem – njih nije briga ni za stotine tisuća građaban koji grcaju po dovrhama ili sele van. ali da samu burzu nije briga za burzu, e to mi već tže ide u glavu – za r je bas moralo to biti da pola dionica zavrsi u izvanrednom režimu. i onda taj moram reci idiotski kriterij da dionica unutar 3 mjeseca mora imati bar 1 transakciju i 15 000 kn promet – PA POBOGU GOSPODO RUKOVODITELJI , DRUGOVI BURZIANCI, PA DIONICA KAD JEDNOM ZAVRSI U IZVANREDNOM REZUMU, NEMA TE SILE I NEMA TEORIJE DA IMA 1 TRANSAKCIJU DNEVNO. kA D DODE TIH 13 OOO BUDE JEDNA DVIJE TRANSAKCIJE I TO SVAKI PAR DNAA, AKO IMAMO UOPĆE SREĆE

jesam li ja nesto zabrijao ili i drugi vid eu tome probelem. 15 000 je manji problem, to još možebiti, ali ovaj proskejk od 1 transakcije, zlo i naopako

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam zasto uopce postoji rezim drazbe.
U cemu je problem? Zar kontinuirana trgovina u kojoj nema transakcija jede previse struje? Ili RAM-a? Ili cega? WTF?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bravo!


To da državu nije briga za burzu, to razumijem – njih nije briga ni za stotine tisuća građaban koji grcaju po dovrhama ili sele van. ali da samu burzu nije briga za burzu, e to mi već tže ide u glavu – za r je bas moralo to biti da pola dionica zavrsi u izvanrednom režimu. i onda taj moram reci idiotski kriterij da dionica unutar 3 mjeseca mora imati bar 1 transakciju i 15 000 kn promet – PA POBOGU GOSPODO RUKOVODITELJI , DRUGOVI BURZIANCI, PA DIONICA KAD JEDNOM ZAVRSI U IZVANREDNOM REZUMU, NEMA TE SILE I NEMA TEORIJE DA IMA 1 TRANSAKCIJU DNEVNO. kA D DODE TIH 13 OOO BUDE JEDNA DVIJE TRANSAKCIJE I TO SVAKI PAR DNAA, AKO IMAMO UOPĆE SREĆE

jesam li ja nesto zabrijao ili i drugi vid eu tome probelem. 15 000 je manji problem, to još možebiti, ali ovaj proskejk od 1 transakcije, zlo i naopako

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

bas nicemu ne služi.

ja bih prvi pristao platiti ektra naknadu samo da mogu trgovati s dionicama u redovnom rezimu. ako im je do para – NEKA POKAŽU MALO INICJATIVU – NEKA PONUDE I T EDIONICE PO NEKOJ VIŠOJ CIJENI. BROKERI NECE S TIM IMATI PROBLEM, I NJIMA JE DO TRGOVINE

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


StatusQuo

Da,argentinski market je imao rast radi inflacije,i kod nas bi(valjda) ali u našem slučaju ne bi bilo neke koristi,jer koliko zaradiš na crobexu toliko izgubiš na inflaciji,kod argentine ulagač ima dva izbora,ulagati u domaćoj valuti i na lokalnoj burzi ili promijeniti sve u dolare i kupiti spomenuti etf,zaraditi na rastu indexa i tečaju dolara.
Pod pretpostavkom da ulagači tamo mogu slobodno kupovati u USA.
Mi taj izbor nemamo,kuna i crobex jedino.
Naravno da prosječni argentinac zna više o njihovom marketu kao i mi o našem,i to je uvijek prednost,da živim u Argentini možda bi I ja profitirao,ovako je već mnogo teže.

U krivu si prvo da se kod nas desi takva inflacija crobex bi isto rastao vise od inflacije jer inflacija je strah ljudi kupuju da ne izgube lovu jer im svaki dan manje vridi, a ne mozes odredit kad ce se inflacija smirit i onda se kupuje na puno vecim multiplama.

Drugo si isto u krivu da si kupio na argentinskoj burzi sastavnice tog etf u pesosima i etf u dolarima ti bi zaradio isti iznos u dolarima

Ignore : renči

Problem je u tome, kako ga ja vidim, da ekipa ne “zarađuje” svoju plaću.
Uz velikodušnu privolu osnivača i vlasnika, jedu vlastitu supstancu. Kontinuirano iskazuju gubitak u poslovanju. Njima je dakle posve svejedno hoće li se trgovati, ili neće.
Ovo zvuči bizarno, kao Dosje X.


17 minuta bez transakcije RIP.

Svaka cast na pracenju,da bar ja imam toliko vremena i stopericu.

Ovaj forum se čita globalno . Ima li stranih ulagača ovdje ?



17 minuta bez transakcije RIP.

Ako perjanice poput leda (10.000 kn nedavno) i Jmnc (150.000 kn nedavno) koje su teški dobitaši i jaki tržisni brendovi nakon Lexa vrijede 0 kn.

Tko ce vise ovdje 1 kn uložiti?
[/quote]

S ovim si kolega sve rekao.
I sto je takodjer zalosno na zse,to je da su se vremenski prosjeci izmedju dvije transakcije pomakli prosjecno na par minuta,a ,sto je dokaz bjezanja stranog kapitala,neinvestiranja,blokade todexa,neredovitog rezima trgovanja itd. Ova uprava zse ,hanfa i sama vlada na zalost rade vise stete nego dobrih stvari.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kolega falco
Blokada todexa je najbolja stvar u moru losih stvari koje su se dogodile u zadnje vrijeme. Bar ne moram strahovati da ce u mojim dionicama biti istresanje po bidu da se udje u todex na “mozda bit ce, majke mi”.
Ovo je dobar temelj za napredak kad bude nagodba i konacno rjesenje.
Vasa perspektiva je mozda drukcija, ok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close