Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Za TK bi bilo bolje da imatelji dionica TDX budu nagrađeni za strah, da se nekom čarolijom dogodi da će dobiti neki novac, na žalost to mišljenje ne dijelim…

ja žalim sve koji su kupovali todex prije one prve blokade jer ih je gazda prevario, ali one koji su nastavili kupovati i špekulirati todexom i nakon toga kad se deblokiralo, njih uopće ne žalim. jer ako se igraš vatrom, onda prihvati da se možeš i opeći, a ne da su ti krivi svi osim tebe!?!
[/quote]

Jedan sam od starih Todox-ovaca, ali i vlasnik jos nekog broja dionica i jako sam zainteresiran da gubitak na Todexu nadoknadim rastom ostalih pozicija.

Molim te mozes li konkretno pojasniti kako to vidiš, odnosno kako nestanak dioničara Todex-a može pomoć rastu ostatka ZSE, moram priznat uz ovu ocjenu rada vlade od strane EK ja to nevidim.

Lani su navodno predstavnici velikih investicijskih kuća hodali po RH i raspitivali se o mogućim ulaganjima, ali ZSE za njih nije cak ni tržište u razvoju? Rejting je i dalje smeće.
[/quote]

Kolega zeli reci da kad to s todexom prodje, a proci ce, djava ga lipi odnija, hoce, onda ce vrijeme uciniti svoje. Mozda uz mali poguranac institucionalnih kojima ce biti u interesu reci eto nadoknadili smo gubitke i sl.
A onda jedno vuce drugo.
Ne zaboravite da je narod stoka i kako su stampedno prodavali kad je krenulo dolje tako ce OPET, ne brinite, hoce navaliti kao u kladionicu kad opet lagano krene prema gore.
Puno jakih igraca sad koristi guzvi i ukrcava se. Nemam uopce dileme kuda ce burza kad dodje vrijeme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I ti jači igrači će morati prodavati sami sebi .

Raja, stoka sitnog zuba, burekđije, CERPovci i svi ostali na koje se posprdno gleda, ali su ulagali svoj, SVOJ novac , direktno ili kroz fondove , NEĆE se više nikad vratiti na zse.

Da ne postoji ovako nakaradni mirovinski sustav, koji nažalost mora ulagati o na ZSE, živo bi me i interesiralo kome bi ti VEĆI igrači prodali ovo smeće.

I, da, živo me interesira slijedeći spisak dionica koje ulaze u specijalni režim trgovanja.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ako institucionalni ulagači donesu investicijsku odluku, podići će burzu bilo Todex-a ili ne.
Mirovinci su se izjasnili da ih ovo što se nudi ne zanima, traže IPO energetike.

Ocekujem da ce obveznice pocet blago padat, bar izdanja s bližim dospjećem i visokom kamatom, tu je jedina šansa za oporavak, a ne propast Todex-a.

Tako da nazalost od dizanja postojecih izdanja zasad nema ništa.

Mislim da je jako puno zainteresiranih za izlazak, good bye, vidimo se na DAX, FTSE ili sl.


I ti jači igrači će morati prodavati sami sebi .

Raja, stoka sitnog zuba, burekđije, CERPovci i svi ostali na koje se posprdno gleda, ali su ulagali svoj, SVOJ novac , direktno ili kroz fondove , NEĆE se više nikad vratiti na zse.

Da ne postoji ovako nakaradni mirovinski sustav, koji nažalost mora ulagati o na ZSE, živo bi me i interesiralo kome bi ti VEĆI igrači prodali ovo smeće.

I, da, živo me interesira slijedeći spisak dionica koje ulaze u specijalni režim trgovanja.

Pa zar vas nisu naucili da NIKAD ne koristite rijec “nikad”? Raja burzu smatra kladionicom i tko se jednom pa i vise puta sprzi sigurno dolazi ponovno. Kad zasvrbi. Bas dijametralno suprotno od onoga sto ozalosceni todeksovci tvrde.
A drugi stup je najbolja stvar u ovoj nakaradnoj drzavi. Bar manje ovisis o njoj samoj. S 5% uplata da sad odem u penziju imao bih 700 kn mjesecno, uz sve uspone i padove. Za 25-30 godina bit ce valjda 2.5 do 3 tisuce, s uracunatom inflacijom. A zamislite koliko bi bilo da tamo ide 20%. Od drzavnih 20% osoba s mojom placom ima 4300 i aj bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Čitam što pišete….drugi stup, treći stup..
Moj treći mirovinski stup koji je godinama imao prinos 5%, prošle godine nula kuna.
Meni se nula kuna za godinu dana ne sviđa.
Gledam Crobex. Godinu dana taljiga od 1810 bodova do rekordnih 1900.
Da nije bilo Atkantske što je priča za sebe, zaraditi smo mogli isto cca nula kuna.
Za pokriti minuse na velikim papirima trebalo se natrejdati.
Povjerenje ulagača nula kuna.
Agrokor, Vijadukt, Pevec.
Više je papira u posebnom režimu, nego u redovnom, treniraju strogoću.
Više ni ne gledam trgovanje. Nema ga. Izašla sam iz većine velikih pozicija.
Vjerujem da nisam jedina.
Ako mi kažete da nas čeka tzunami, pojesti ću komad papira na kojem će to biti CnB
Mislim da je polako Game Over.





Za TK bi bilo bolje da imatelji dionica TDX budu nagrađeni za strah, da se nekom čarolijom dogodi da će dobiti neki novac, na žalost to mišljenje ne dijelim…

ja žalim sve koji su kupovali todex prije one prve blokade jer ih je gazda prevario, ali one koji su nastavili kupovati i špekulirati todexom i nakon toga kad se deblokiralo, njih uopće ne žalim. jer ako se igraš vatrom, onda prihvati da se možeš i opeći, a ne da su ti krivi svi osim tebe!?!
[/quote]

Jedan sam od starih Todox-ovaca, ali i vlasnik jos nekog broja dionica i jako sam zainteresiran da gubitak na Todexu nadoknadim rastom ostalih pozicija.

Molim te mozes li konkretno pojasniti kako to vidiš, odnosno kako nestanak dioničara Todex-a može pomoć rastu ostatka ZSE, moram priznat uz ovu ocjenu rada vlade od strane EK ja to nevidim.

Lani su navodno predstavnici velikih investicijskih kuća hodali po RH i raspitivali se o mogućim ulaganjima, ali ZSE za njih nije cak ni tržište u razvoju? Rejting je i dalje smeće.
[/quote]

Kolega zeli reci da kad to s todexom prodje, a proci ce, djava ga lipi odnija, hoce, onda ce vrijeme uciniti svoje. Mozda uz mali poguranac institucionalnih kojima ce biti u interesu reci eto nadoknadili smo gubitke i sl.
A onda jedno vuce drugo.
Ne zaboravite da je narod stoka i kako su stampedno prodavali kad je krenulo dolje tako ce OPET, ne brinite, hoce navaliti kao u kladionicu kad opet lagano krene prema gore.
Puno jakih igraca sad koristi guzvi i ukrcava se. Nemam uopce dileme kuda ce burza kad dodje vrijeme.
[/quote]

tako je, koliko god sada nekima zbog gubitaka na todexu izgleda kao smak svijeta, sve će se to kroz neko vrijeme zaboraviti, a većina onih koji se sada kunu u odlazak sa ZSE ostat će ovdje i novim trgovanjem sanirati si gubitke todexa. naravno da ćemo svi još dosta vremena biti puno oprezniji i nepovjerljiviji u FI koja dolaze na burzu, ali zaštita tržišta i kontrole firmi nakon todexa će sigurno biti bolje i kvalitetnije pa će bar biti neki korak naprijed od svega ovoga

Grijesis popolo! Nema stavljanja novog novca na burzu! Ako mi agrokor popapa 10000€ šta mislis da cu ja ponovno naci tu svotu i odvojiti od gladnih djecjih usta

@zubinjo
čekaj, ti želiš reći da si nakon što je pukla ova afera s agrokorom u todex dionice uložio 75.000 kuna? to želiš reći?

Žustro smo danas krenuli. Tržište divlja.



@zubinjo

čekaj, ti želiš reći da si nakon što je pukla ova afera s agrokorom u todex dionice uložio 75.000 kuna? to želiš reći?

Hoćeš reći da bi se bolje osjećao da je uložio prije pucanja afere ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?




@zubinjo

čekaj, ti želiš reći da si nakon što je pukla ova afera s agrokorom u todex dionice uložio 75.000 kuna? to želiš reći?

Hoćeš reći da bi se bolje osjećao da je uložio prije pucanja afere ?
[/quote]

Mislim da ovo vrijedi za one koje su kupili nakon deblokade todexa:

Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.




@zubinjo

čekaj, ti želiš reći da si nakon što je pukla ova afera s agrokorom u todex dionice uložio 75.000 kuna? to želiš reći?

Hoćeš reći da bi se bolje osjećao da je uložio prije pucanja afere ?
[/quote]

stvar je u tome da na onaj prvi gubitak zbog lažiranih FI nije mogao utjecati i nema si što zamjerati, ali ako je špekulantski uložio 75.000 kuna nakon što se afera otkrila i sad prijeti rezanje uloga na 0, onda se zbog toga treba i te kako lošije osjećati jer je prekršio osnovno pravilo da se kod špekuliranja (jer kupnja nakon objave da su FI lažirana je upravo to) ne ulažu tako veliki novci. osim toga, ako je dionice imao PRIJE pucanja afere, onda bi s tužbom kontra agrokora i gazde mogao uspjeti (uspješnost naplate nakon presude je druga priča), a ako je kupovao NAKON izbijanja afere tj. kad se obznanilo da su FI bila lažirana i da imovine nema dovoljno, nema tog suda koji će mu nešto dosuditi za burzovno špekuliranje koje je propalo.
dakle, razvidno je da razlike zbog ulaganja prije/poslije i te kako postoje pa i na subjektivnom (osjećajnom) polju

New Report

Close