Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onaj tko ne vidi kako su ošišali druge, i ne shvaća da s istom ekipom i sam ima posla, nije ništa drugo nego sljedeća ovca u redu za šišanje.

Učite na tuđim greškama, bolje nego na vlastitim.


@pauli
iracionalan si jer si zasljepljen gubitkom na todexu. problem tebe i onih koji su zaglavili u todexu je što još uvijek imate neke iluzije da će vam vjerovnici nešto ostaviti i da na kraju ipak neće biti 0, iako vam razum i matematika ukazuju na suprotno pa se inatite i širite defetizam.
čim prije prihvatite da će todex završiti s 0 i prekrižite u glavi to ulaganje kao gubitak, prije ćete se okrenuti novim ulaganjima i povratiti gubitke i početi zarađivati, svejedno na kojoj burzi.
želim vam da to prihvatite što prije, ponajprije radi vas samih. sretno

Za TK bi bilo bolje da imatelji dionica TDX budu nagrađeni za strah, da se nekom čarolijom dogodi da će dobiti neki novac, na žalost to mišljenje ne dijelim…

Mogu razumjeti dioničare da se s tim ne mire, logično ali realnost je vrlo surova i nezahvalna

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Za TK bi bilo bolje da imatelji dionica TDX budu nagrađeni za strah, da se nekom čarolijom dogodi da će dobiti neki novac, na žalost to mišljenje ne dijelim…

ja žalim sve koji su kupovali todex prije one prve blokade jer ih je gazda prevario, ali one koji su nastavili kupovati i špekulirati todexom i nakon toga kad se deblokiralo, njih uopće ne žalim. jer ako se igraš vatrom, onda prihvati da se možeš i opeći, a ne da su ti krivi svi osim tebe!?!



Za TK bi bilo bolje da imatelji dionica TDX budu nagrađeni za strah, da se nekom čarolijom dogodi da će dobiti neki novac, na žalost to mišljenje ne dijelim…

ja žalim sve koji su kupovali todex prije one prve blokade jer ih je gazda prevario, ali one koji su nastavili kupovati i špekulirati todexom i nakon toga kad se deblokiralo, njih uopće ne žalim. jer ako se igraš vatrom, onda prihvati da se možeš i opeći, a ne da su ti krivi svi osim tebe!?!
[/quote]

Jedan sam od starih Todox-ovaca, ali i vlasnik jos nekog broja dionica i jako sam zainteresiran da gubitak na Todexu nadoknadim rastom ostalih pozicija.

Molim te mozes li konkretno pojasniti kako to vidiš, odnosno kako nestanak dioničara Todex-a može pomoć rastu ostatka ZSE, moram priznat uz ovu ocjenu rada vlade od strane EK ja to nevidim.

Lani su navodno predstavnici velikih investicijskih kuća hodali po RH i raspitivali se o mogućim ulaganjima, ali ZSE za njih nije cak ni tržište u razvoju? Rejting je i dalje smeće.

poštovane kolege
nemojte više kuditi našu burzu i njeno vodstvo
pogledajte kakve sve aktivnosti oni poduzimaju za nas
http://www.zse.hr/default.aspx?id=82052
samo da bi privukli ulagače poglavito žene
oni zvone na uzbunu samo da još kažu
kome zvono zvoni ? njima ili nama ? netko treba ići odavde
osobo sam mišljenja da bi ovo zvono nekome više odgovaralo oko vrata


Onaj tko ne vidi kako su ošišali druge, i ne shvaća da s istom ekipom i sam ima posla, nije ništa drugo nego sljedeća ovca u redu za šišanje.

Učite na tuđim greškama, bolje nego na vlastitim.


koliko je u Hrvatskoj propalo tvrtki banaka koliki su štrajkali
ali nitko nikoga nije podržao dok nije medo
zaigrao pred njihovim vratima

Burza vam je kao i novac u opticaju, rijetko na burzu dolazi svježi novac, svi prodaju na nekoj zaradi ako se ukaže prilika nešto kupe što su prije prodali skuplje, i ne vidim razlog da će nam biti bolje ako dioničari todex-a sve izgube. Ako tako bude na burzi će biti milijarde novca manje u opticaju, da bi se privukao svježi novac cijena velikom broju dionica mora pasti i tek onda idemo naprijed… bez milijarda svježeg novca cemo trajdati za burek….


Burza vam je kao i novac u opticaju, rijetko na burzu dolazi svježi novac, svi prodaju na nekoj zaradi ako se ukaže prilika nešto kupe što su prije prodali skuplje, i ne vidim razlog da će nam biti bolje ako dioničari todex-a sve izgube. Ako tako bude na burzi će biti milijarde novca manje u opticaju, da bi se privukao svježi novac cijena velikom broju dionica mora pasti i tek onda idemo naprijed… bez milijarda svježeg novca cemo trajdati za burek….

naravno da kad nestane novac , d ato ne može biti dobro za burzu – što amnej novca, to manje burze.

ali, stečaj je stečaj i 0 kn j e0kn, kad se tako nešto dogodi, takve dionice imaju biti odstranjene i sa burze i iz glava ljudi. i onda trgovinja ide dalje s onim novcem koji jest tu i onim dionicam koje jesu tu.

ovo je jedan veliki nimb – neki misle da todex nij emrtav, neki da je, a SVI rezoniraju da je bolj enits ane raditi dok to ne bud erascisceno.

Jedno pitanje – je li ono burzion odblokiranje prije hanfinog re-blokiranja – je li to barem odbokiralo novac na nalozim aza todex, jesu li ljudi barem to dobli natrag? tu mora da im akoji miljun zarobljen, a na ovi mmansim prometima, to je ozbiljna para

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nije novac nestao, samo je prešao iz ruku naivaca i špekulanata u nečije druge ruke.

Ovi što su prodali naivcima i špekulantima su prodali svoje dionice s velikim gubitkom, razlika od nabavne cijene dionice i one prodajne je izgubljen novac, o tome sam pisao + novac koji su špekulanti i naivci potrošili za kupnju dionica koje ne mogu više nikome ni uvalitit…


Burza vam je kao i novac u opticaju, rijetko na burzu dolazi svježi novac, svi prodaju na nekoj zaradi ako se ukaže prilika nešto kupe što su prije prodali skuplje, i ne vidim razlog da će nam biti bolje ako dioničari todex-a sve izgube. Ako tako bude na burzi će biti milijarde novca manje u opticaju,

1. nitko ne navija da dioničari todexa sve izgube, to su zlonamjerne laži. mi koji nismo zaglavili unutra gledamo to sa strane, racionalno, hladne glave, a neki koji su unutra puni su bijesa pa tako pišu i rezoniraju
2. odavno se kod todexa ne radi o milijardama vrijednosti dionica, čak niti stotinama milijuna kuna jer kad pogledaš sitniš po kojem se trgovalo prije zadnje blokade, to i da ostave dioničarima burza ne bi s time gotovo ništa dobila jer su to ostaci ostataka koji se nikada više vratiti neće

ljudi jednostavno moraju prihvatiti stvarnost kakava jest, upisati 0 i krenuti dalje. ako će se netko potom suditi neka se sudi s agrokorom ili s kim već, a ostali će nastaviti s normalnim životom i ulaganjem i život ide dalje. koliki god gubici bili, ako se burza oporavi i krene naprijed, sve se to može vratiti u godinu dana

Za početak, treba se uhvatiti i elementarne matematike…

Ako su svi kupili sve dionice po 100 kuna, i npr 10 000 komada… MCAP JE 100x 10000, i to je stvarni keš . I neka je jedan prodao jednu dionicu po 1000 kn, MCAP je sa samo 900 kuna keša narastao 10x !!!! Sad je 10x veći, uz trošak od samo 900 kn . I kad taj pacijent sutra proda tu dionicu nazad po 100 kuna, uz stvarni gubitak u kešu 900 kuna, novine će se raspisati o padu tržišta, slomu burze i ogromnim gubicima svih dioničara….🤓

A samo 900 kuna. 😈😎😎

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close