Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ne kužim čemu gubiti vrijeme, trošiti ljude i resurse za ovu sprdačinu od 6,5 sati tobožnjeg "trgovanja" na ZSE kad se kad se svo to "trgovanje" može odraditi od 12,00-12,10 i to bi trebalo postati jedino redovno radno vrijeme ZSE. u 12 krene stavljanje naloga i u 12:10:01 se protrguje što ima i za taj dan je gotova priča

a day trejderi ? onda barem 3 puta na dan po jedna dražba.
[/quote]

trejdanje je postalo nemoguća misija u ovoj kaljuži tako da ostaje prvotni prijedlog, a burekđije neka se prebace na sakupljanje boca, tamo se veća lova vrti

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



@Migra

Postoji i "kriva dionica" i "krivi tajming" kako za kupnju,tako i za prodaju.
Vi potpuno pogresno "pabircite po proslosti neke dionice" i "vadite najvise i najnize cijene" sto je apsolutno besmisleno i u pravilu ne dokazuje nista.
Posebno sto na ovom plitkom trzistu neka dionica "moze skociti" 30-50% na nikakvom volumenu i takav porast cijene ne znaci nista kao sto je recimo bilo na TEHNIKA i sl.,jer ako hocete prodati dionice za samo 30.000-50.000 kuna,morali bi "zakucati cijenu" 50% i vise na dolje.
Vase trgovanje i "mindset"(promisljanje) je siguran put, dugorocno ,u velike gubitke.

više sam nego zadovoljan od 2010 sa pokupljenim na turizmu,jednom brodaru i sada čekam da i dalje turizam,brodari i nova građevinska konjuktura pogonjena sa neviđenim da sada količinama posla odradi svoje u nekom dijelu u godinama pred nama.
u kojem dijelu mi je tek od sekundarnog interesa kada držim sa postoje argumenti da je izglednost značajna da će se to dogoditi,na marketu garancije nema.
nisam kladioničar da moram svaki dan,meni je dovoljno i da svakih par godina naplatim svoju strpljivost nestrpljivima.
neka meni moji prinosi a vama vaši i ja ću biti i dalje više nego zadovoljan.
svima nama po našem izboru a kako je tko danas izabirao rezime sljedi.
strpljivi će i njega dočekati.

p.s.
nemam ništa protiv pesimizma i crnjačenja,da ga nije bilo osobno nebi kako jesam
+ vjerujem da nebi mogao kako očekujem da hoću
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ova burza izgubila je sam svoj smisao jer bit burze je razmjena dionica za novac i obrnuto, a ovdje niti se kupcima kupuje niti se prodavačima prodaje! Gledam na nekim dionicama jedni i drugi stoje na istim pozicijama već desetak dana ili duže, a niti bi kupci ponudili malo više, niti bi prodavači malo spustili naloge prema dolje! Totalni apsurd i atipično ponašanje za burzovno trgovanje!
Više burzovnog duha ima na svakoj tržnici gdje se neprekidno cijene dižu i spuštaju i gdje se neprekidno susreću ponuda i potražnja i razmjena robe za novac. Ovo više nije burza, ovo je nekakvo fingiranje trgovanja, nešto u kao kad se ljudi obuku u kostime i onda glume neke povijesne bitke i događaje, tako se i ovdje glumi burza i trgovanje.
Sve je počelo s uvođenjem poreza na KD, a završilo s ovom beskrajnom Agrokor agonijom kojoj se kraj ne nazire.

Ignore: KressoM, delux

ovo je prestrasno neka sve stave u poseban modalitet drazbe od 13h-13.15h pa da se odtrguje neznam tko ovu muku gleda




@Migra

Postoji i "kriva dionica" i "krivi tajming" kako za kupnju,tako i za prodaju.
Vi potpuno pogresno "pabircite po proslosti neke dionice" i "vadite najvise i najnize cijene" sto je apsolutno besmisleno i u pravilu ne dokazuje nista.
Posebno sto na ovom plitkom trzistu neka dionica "moze skociti" 30-50% na nikakvom volumenu i takav porast cijene ne znaci nista kao sto je recimo bilo na TEHNIKA i sl.,jer ako hocete prodati dionice za samo 30.000-50.000 kuna,morali bi "zakucati cijenu" 50% i vise na dolje.
Vase trgovanje i "mindset"(promisljanje) je siguran put, dugorocno ,u velike gubitke.

više sam nego zadovoljan od 2010 sa pokupljenim na turizmu,jednom brodaru i sada čekam da i dalje turizam,brodari i nova građevinska konjuktura pogonjena sa neviđenim da sada količinama posla odradi svoje u nekom dijelu u godinama pred nama.
u kojem dijelu mi je tek od sekundarnog interesa kada držim sa postoje argumenti da je izglednost značajna da će se to dogoditi,na marketu garancije nema.
nisam kladioničar da moram svaki dan,meni je dovoljno i da svakih par godina naplatim svoju strpljivost nestrpljivima.
neka meni moji prinosi a vama vaši i ja ću biti i dalje više nego zadovoljan.
svima nama po našem izboru a kako je tko danas izabirao rezime sljedi.
strpljivi će i njega dočekati.

p.s.
nemam ništa protiv pesimizma i crnjačenja,da ga nije bilo osobno nebi kako jesam
+ vjerujem da nebi mogao kako očekujem da hoću
time will tell

[/quote]
Nizete i dalje nelogicnosti i besmislice.
Realnost nazivate “pesimizmom i crnjacenjem”,a Vase “cekanje Godota” na ovakvim i slicnim trzistima kapitala je “sigurna karta za propast”!
Pisete o “jednom navodnom brodaru i turistu” koje ste poceli ili akumulirali navodno u 2010(bez kolicine,cijene ,itd.),a ne pisete o drugim “trofejima i gubitcima”.
Od 2010 ,mnostvo dionica je delistirano sa ZSE,bankrotiralo,zavrsilo u predstecaju.Mnogima je cijena drasticno pala,zar ne?Prometi su mizerni itd.
Vas prica djeluje totalno neuvjerljivo i “prazno” i vas pristup se tesko moze nazvati investiranjem u pravom smislu.
Imam osjecaj da ste vi zauzeli “gard kontrasa i prznice,inatlije ” koji pokusava docirati drugima
kako ulagati bez ikakvih valjanih argumenata.


Ova burza izgubila je sam svoj smisao jer bit burze je razmjena dionica za novac i obrnuto, a ovdje niti se kupcima kupuje niti se prodavačima prodaje! Gledam na nekim dionicama jedni i drugi stoje na istim pozicijama već desetak dana ili duže, a niti bi kupci ponudili malo više, niti bi prodavači malo spustili naloge prema dolje! Totalni apsurd i atipično ponašanje za burzovno trgovanje!
Više burzovnog duha ima na svakoj tržnici gdje se neprekidno cijene dižu i spuštaju i gdje se neprekidno susreću ponuda i potražnja i razmjena robe za novac. Ovo više nije burza, ovo je nekakvo fingiranje trgovanja, nešto u kao kad se ljudi obuku u kostime i onda glume neke povijesne bitke i događaje, tako se i ovdje glumi burza i trgovanje.
Sve je počelo s uvođenjem poreza na KD, a završilo s ovom beskrajnom Agrokor agonijom kojoj se kraj ne nazire.

slažem se u znčajnom dijelu i sada dolazi veliki ALI
nakon te rovovske borbe jedni će izaći kao pobjednici a jedni kao gubitnici
vrijeme će presuditi.
nije tajna na koga se ja kladim.
kako ja gledam prostor za gore je značano veći nego za dole iako nije najvažnije ali nije ni nebitno za percepciju risk reward ratio.
uskoro će doći proljeće,turizam pa će i biti više optimizma ovdje na marketu
a do toga možda bi bilo mudro razmoriti eventualnu mogućnost.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

što bi na kraju sa todexom – je li ta kratkotrajna deblokada od stran ebuez uspjela osloboditi naloige – jesu li sada todex nalozi poništeni?

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nizete i dalje nelogicnosti i besmislice.
Realnost nazivate "pesimizmom i crnjacenjem",a Vase "cekanje Godota" na ovakvim i slicnim trzistima kapitala je "sigurna karta za propast"!
Pisete o "jednom navodnom brodaru i turistu" koje ste poceli ili akumulirali navodno u 2010(bez kolicine,cijene ,itd.),a ne pisete o drugim "trofejima i gubitcima".
Od 2010 ,mnostvo dionica je delistirano sa ZSE,bankrotiralo,zavrsilo u predstecaju.Mnogima je cijena drasticno pala,zar ne?Prometi su mizerni itd.
Vas prica djeluje totalno neuvjerljivo i "prazno" i vas pristup se tesko moze nazvati investiranjem u pravom smislu.
Imam osjecaj da ste vi zauzeli "gard kontrasa i prznice,inatlije " koji pokusava docirati drugima
kako ulagati bez ikakvih valjanih argumenata.

baš naprotiv,višekratno sam u zadnje vrijeme pesimizam počastio epitetom “realni”.
samo u tražilicu upisati”realni optimizam” i sigurno će nemalo toga iskočiti.
nije tajna što sam i kada sam,po koliko sam,to je barem lako naći.
tržište i vrijeme će presuditi realnom pesimizmu ili konzervativnom optimizmu.
mi ćemo rezimirati
sretno sa investiranjem,neinvestiranjem,crnjačenjem,širenjem depresije ili čemu već.
na mene ne djeluje jer mi fali taj endemični i dominantni gen HR naroda.
+ imao sam dosta “sreće” pa mi je rezultat takav da me zabavljaju oni koji po defaultu nebi smjeli niti razmišljati o marktu a nipošto trošiti na njega velike količine vl vremena ali
nije zabranjeno,ponekad je dobrodošlo,zabavno,profitabilno pa…
iako duga ili preduga zimaje pri kraju pa će se neki od nas odmoriti od komentiranja i čitanja komentara koji ponekad iritiraju a nikako da se sjetimo tako jednostavnog,praktičnog rješenja od 2 klika,2s vremena.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Stvarno su mi super ljudi koji nalaze razloga da uopce pisu – a kamoli romane u nastavcima, kao nas cijenjeni kolega – o trzistu na kojem se APSOLUTNO NISTA ne dogadja vec mjesecima, da ne kazem godinama…….ako izuzmeno povremene ultra-kratke zrake optimizma koje pokreću vlakiće koji obično traju od 09:30 – 09:45, u najboljem slučaju. Tko zadnji – zna se – magarac.

Svaka tri mjeseca izvještaji……..i to od svih izlistanih kompanija samo njih par zasluzuje kakve-takve reakcije u pogledu rasta cijena……a one često i potpuno izostaju zbog sveopće nelikvidnosti i mrtvila.


Nizete i dalje nelogicnosti i besmislice.
Realnost nazivate "pesimizmom i crnjacenjem",a Vase "cekanje Godota" na ovakvim i slicnim trzistima kapitala je "sigurna karta za propast"!
Pisete o "jednom navodnom brodaru i turistu" koje ste poceli ili akumulirali navodno u 2010(bez kolicine,cijene ,itd.),a ne pisete o drugim "trofejima i gubitcima".
Od 2010 ,mnostvo dionica je delistirano sa ZSE,bankrotiralo,zavrsilo u predstecaju.Mnogima je cijena drasticno pala,zar ne?Prometi su mizerni itd.
Vas prica djeluje totalno neuvjerljivo i "prazno" i vas pristup se tesko moze nazvati investiranjem u pravom smislu.
Imam osjecaj da ste vi zauzeli "gard kontrasa i prznice,inatlije " koji pokusava docirati drugima
kako ulagati bez ikakvih valjanih argumenata.

baš naprotiv,višekratno sam u zadnje vrijeme pesimizam počastio epitetom "realni".
samo u tražilicu upisati"realni optimizam" i sigurno će nemalo toga iskočiti.
nije tajna što sam i kada sam,po koliko sam,to je barem lako naći.
tržište i vrijeme će presuditi realnom pesimizmu ili konzervativnom optimizmu.
mi ćemo rezimirati
sretno sa investiranjem,neinvestiranjem,crnjačenjem,širenjem depresije ili čemu već.
na mene ne djeluje jer mi fali taj endemični i dominantni gen HR naroda.
+ imao sam dosta "sreće" pa mi je rezultat takav da me zabavljaju oni koji po defaultu nebi smjeli niti razmišljati o marktu a nipošto trošiti na njega velike količine vl vremena ali
nije zabranjeno,ponekad je dobrodošlo,zabavno,profitabilno pa…
iako duga ili preduga zimaje pri kraju pa će se neki od nas odmoriti od komentiranja i čitanja komentara koji ponekad iritiraju a nikako da se sjetimo tako jednostavnog,praktičnog rješenja od 2 klika,2s vremena.

[/quote]
Puno rijeci i floskula,a nimalo sadrzaja.Samo ogromni ego koji hoce “da njegova bude zadnja”!
Vi ste “ogledni primjer ” kako se ne bi trebalo ulagati.
Vas cijeli “horizont ulaganja”,zasniva se na nekakvom emocionalnom naboju i osobnoj fikciji,a to je najveci “neprijatelj” racionalnom ulaganju.


što bi na kraju sa todexom – je li ta kratkotrajna deblokada od stran ebuez uspjela osloboditi naloige – jesu li sada todex nalozi poništeni?

Poštovani,

temeljem Rješenja HANFA-e o privremenoj obustavi dionica oznake LEDO, ZVZD, JMNC, BLJE, PIVK, TISK, ZTNJ, VPIK kojima se nalaže Zagrebačkoj burzi d.d. da bez odgode privremeno obustavi trgovanje predmetnim dionicama, obavještavamo Vas da će na temelju čl. 161. st. 4. Pravila burze, Burza tijekom današnjeg trgovinskog dana otkazati sve naloge iz knjige naloga za dionica oznake LEDO, ZVZD, JMNC, BLJE, PIVK, TISK, ZTNJ, VPIK.

Za sve daljnje upite stojimo na raspolaganju.

S poštovanjem

FIMA VRIJEDNOSNICE

who dares, wins

Kad čovjek pročita samo par naslova sa vodećih dnevnih listova, portala i tjednika jednostavno dobiješ dojam da živimo u sveopćem pravnom haosu. To nas prati još od osnutka HR države jedina razlika je sada što je sve to tek sada, ali sve u istom momentu došlo na naplatu. Pravni haos oko ovrha, ulaganja u vrijednosnice, blokiranih, slučaj švicarskog franka, Lex Agrokor pun rupa i nedorečenosti, investicijea, poreza…..
Ludilo traje a narod se iseljava ne samo zbog ekonomske situacije nego upravo zbog takvog stanja u državi. Sve je premreženo vezama, spletkama, prevarama, politikantstvom, svaka pora društva ne da poštenom čovjeku da diše.
Hrvatskom vlada mreža odvjetnika, sudaca, banaka i javnih bilježnika. I nitko im ništa ne može jer su sve “legalizirali”.

New Report

Close