Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HT- otkupljuje vlestite dionice 500mil kn
ADRS- otkup vlastitih dionica 300mil kn
IGH i DLKV- oporavak građevinskog sektora
turizam- investicijski ciklus
RIZO(HEP)- zamjena starih brojila za smart brojila- 1,5 milijardi kuna
ULPL,ATPL- očekivani porast vozarina
LKPC-investicijski ciklus, očekivan jak porast prometa i prodaje
ZVCV, DLKV, IGH, VART, restrukturiranje, dokapitalaizacija

Ima toga još…samo treba zavući ruku u džep i akumulirati…procvetat će cveće i u naše preduzeće

ovo je kao izvještaj politbiroa, u njega ne vjeruje ni onaj tko ga je napisao

na ZSE neće biti bolje sve dok se ovo blokirano smeće bez vrijednosti ne ukloni sa burze. što prije to naprave, to će biti bolje za ostale dionice, a do tada možemo svi ugasiti monitore

Zar nisu ova monotonija i “niski vodostaj” dobri za kupovinu?




Moj legendarni pushing je Thnk. Ulaz 7xx izlaz 300. Cak nesto uspio i povratiti tamo oko 150 kn. Ali dernek zesci.

ulaz 700 izlaz 300 = gubitak 57%
ulaz 100 izlaz 150 = dobitak 50%

[/quote]

Nadam se kolega da ne pokušavate gubitak od 57% skoro izjednačiti s dobitkom od 50% 🙂

[/quote]

NE već pokušavam naglasiti da u pravilu ne postoje krive dionice nego krivi tajming za izlazak po vl.izboru.
primjerice 2004 se je moglo kupiti atpl po 120 a 2006 izaći na 3600
koeficjent zarade 30x neki jesu po vl izboru a neki su izašli na 100(2016) i uknjižili gubitak od 20% umjesto dobitka od 3000%
a neki su opet kupili na tih istih 100 pa su danas u dobitku >500% na 2g i opet povl izboru.
kriva dionica ili krivi tajming po vl izboru?
nedovoljna strpljivost?
kolega serislav je kupio po 700 i mogao je u roku par dana prodati po 800-900
i kapitalizirati >20% a anualizirani prinos u tisućama % ali nije po vl izboru
a mogao sam i ja još puno više ali nisam po vl izboru.
ostvario je velike oportune gubitke(>100%) radi nepovoljnih tajminga.
20% na razinama >700 + 80% nedavno radi izlaska na 150 umjesto potencijalnih 230-240
svima se nama to dešava,zato sam prešao u dugoročne investitore, da smanjim ovakve rizike i jako sam zadovoljan prinosom.
na thnk trenutno ne mogu biti zadovoljan ALI strpljiv sam i očekujem da će “temelji” jednog dana isporučiti opet po vl izboru.
možda i griješim nebi bilo…
svi mi griješimo,ponekad ali nije još vrijeme za rezime na thnk
nestrpljivi su rezimirali a dali dobro ili loše?živi bili…
+ stvari se mogu preko noći promjeniti i potoci postanu rijeke SŽJ,sve dokumentirano.
ponovilo se previše puta da bi sumnjao u mogućnost,izglednost…
time will tell

p.s.
postoje primjeri gdje se ne dočeka ali i više onih na kojima se dočeka
ukupan rezultat?
u skladu sa vlastitim izborom
da to ne želimo nebi bili ovdje
neki su ovdje da bi u drugima našli krivce za svoje odluke ali to su pojedinci.
večina živi “muški” sa vlastitim odlukama a takvi imaju veće šanse da će u budućnosti
citius altius,fortius
sretno

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ovo nisam vidio ni na jednoj burzi osim na ZSE-da po 10 – 15 minuta nema niti jedne jedine transakcije! umiranje burze na očigled. ugasiti ZSE i nakon godinu dana osnovati novu


Zar nisu ova monotonija i "niski vodostaj" dobri za kupovinu?

nemoš stalno kupovati. valjalo bi i nešto prodati. a sad da prodajem zlatni rudnik atln i dokupljujem ove što stagniraju nema nikakvog smisla. samo čekanje. strpljen spašen.

who dares, wins

@Migra
Postoji i “kriva dionica” i “krivi tajming” kako za kupnju,tako i za prodaju.
Vi potpuno pogresno “pabircite po proslosti neke dionice” i “vadite najvise i najnize cijene” sto je apsolutno besmisleno i u pravilu ne dokazuje nista.
Posebno sto na ovom plitkom trzistu neka dionica “moze skociti” 30-50% na nikakvom volumenu i takav porast cijene ne znaci nista kao sto je recimo bilo na TEHNIKA i sl.,jer ako hocete prodati dionice za samo 30.000-50.000 kuna,morali bi “zakucati cijenu” 50% i vise na dolje.
Vase trgovanje i “mindset”(promisljanje) je siguran put, dugorocno ,u velike gubitke.


ovo nisam vidio ni na jednoj burzi osim na ZSE-da po 10 – 15 minuta nema niti jedne jedine transakcije! umiranje burze na očigled. ugasiti ZSE i nakon godinu dana osnovati novu

Nije bolje niti na drugim burzama bivse “Juge”.
Jednostavno smo premaleni i slabo transparentni.
Mozda je izlaz veca regionalna burza ili se “pripojiti” nekoj vecoj burzi u EU.

ne kužim čemu gubiti vrijeme, trošiti ljude i resurse za ovu sprdačinu od 6,5 sati tobožnjeg “trgovanja” na ZSE kad se kad se svo to “trgovanje” može odraditi od 12,00-12,10 i to bi trebalo postati jedino redovno radno vrijeme ZSE. u 12 krene stavljanje naloga i u 12:10:01 se protrguje što ima i za taj dan je gotova priča

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Mi smo na 1850 bodova, koliko je bilo i u listopadu 2016.
Sada je ožujak 2018.
Dugoročni su se lijepo proveli.


ne kužim čemu gubiti vrijeme, trošiti ljude i resurse za ovu sprdačinu od 6,5 sati tobožnjeg "trgovanja" na ZSE kad se kad se svo to "trgovanje" može odraditi od 12,00-12,10 i to bi trebalo postati jedino redovno radno vrijeme ZSE. u 12 krene stavljanje naloga i u 12:10:01 se protrguje što ima i za taj dan je gotova priča

članak postavljam samo kao primjer gdje mi trgujemo
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nenad-bakic-u-dokumentarcu-otkrio-detalje-iz-svog-zivota-do-prije-dvije-godine-nije-znao-hoce-li-ostati-u-hrvatskoj/1030028.aspx
bez ijednog komentara na ovu temu
da su ustaše partizani domobrani četnici u pitanju
bilo bi ih na stotine


ne kužim čemu gubiti vrijeme, trošiti ljude i resurse za ovu sprdačinu od 6,5 sati tobožnjeg "trgovanja" na ZSE kad se kad se svo to "trgovanje" može odraditi od 12,00-12,10 i to bi trebalo postati jedino redovno radno vrijeme ZSE. u 12 krene stavljanje naloga i u 12:10:01 se protrguje što ima i za taj dan je gotova priča

a day trejderi ? onda barem 3 puta na dan po jedna dražba.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close