Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….
Pomirite se da je ovo kraj.

prije 20 mjeseci na crobex 16xx večina je bila uvjerena da je zse “mrtva” burza.
sljedile su velike oportune rane.
neki su iskoristili a večina na nećemu iskoristila a na nećemu nagazila direktno ili indirektno bagrokor minu.
svakoj babarogi dođe kaj i uvijek je večina iznenađena,zakon je to prirode koji se previše puta dokazao.
kada sljedeći puta?
za strpljive uvijek na vrijeme i kada će to večina neće očeivati.
ovo sa ramljakom je produžilo okončanje bagrokor sage ali i ponudilo neočekivane diskonte.
svima nama po našem izboru a onima za koje je to previše će biti po krivici drugih.
uvijek se nađe neki pogodan krivac.
teško je optimizmu okovanom ledom na današnjih -10 a sutra izgledno i na -15 ali proljeće je na putu i “dok se par puta okrenemo oko sebe” bti će toplo,zeleno pa će i optimizam lakše u naše…
nama ne može biti nego onako kako samo može po stupnju naše avg fin pismenosti.
avg hrvat vidi puno više razloga da uloži u kladionicu negu u dionice,za sada.
očekujem da kada vidi da se na dionicamo dobro zarađuje a svi znamo da u kladionici oni koji ne gube najčešće samo lažu sebe i druge tada će se početi preljevati kao i višekratno u prošlosti kapital sa štednje na market.
znači nama samo treba rast od 20% a nakon toga će zakoni prirode,nagon za preživljavanje,evolucijski kapacitet odraditi svoje,naravno sve potpomognuto kao i uvijek da sada financijskom industrijom koja zna kako treba sa sa avg hrvtom ali treba imati prvo “materijala”.
a kada će materijal?
kako sada stvari stoje ni ovaj puta neće doći iznutra već izvana jer u zadnjih >10 g i dalje je fin pismenost u podrumu.
prije ili kasnije će netko izvana se poigrati sa ovom baricom da pokupi lovu za sebe i udjeli
pokoju lekciju iz financijske pismenosti na ovo neplodno tlo.
strpljivi će dočekati i naplatiti
od zadnjeg bulla makroekonomija je nemalo napredovala rejting je bolji a uskoro značajno bolji
stvara se smjesa koja će pokrenuti novi bull nekih razmjera.izgledno da će i agrokor nagodba biti jedan od okidača u sinergija sa izgledno rekordnom tur sezonom.

p.s.
ramljakova ostavka je demonstrirala da potencijal prema dole je neusporedivo manji od dokazanog potencijala prema gore.
tko će uhvatit dno a tko proljevati SŽJ radi tog pokušaja,tko će biti među strpljivima koji će dočekati?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@oreskovic1

Ti raspravu nisi ni poceo, ponavljas ko papagaj “burza ce rasti” bez ijednog argumenta. Ponavljanje gluposti burzu nece podignuti.

Argumente zasto nece rasti sam ti iznio. Isto tako u Todexu se dogodila krađa i nepravda, shvatio ti to ili ne.



@maratonac

Teški slučajevi se samo mogu nadat oporavku burze poslije ovog.

Na Agrokoru sam izgubio, ali sam na Adrisu i jos nekim dionicama zaradio. Kad se sve zbroji otprilike sam neutralan, ali sam naucio jednu veliku lekciju, vise u Hrvatsku ni lipe uloziti, jer ovdje je lopovluk normalni nacin djelovanja.

Ne mozete generalizirat na temlju vlastitih pogreski i pohlepe. Ovaj isti ZSE koji je dosta trom vam je dao barem mjesec dana prilike da se izvadite iz Agrokorovih dionica….cak i ako niste skuzili sto se dogada(pogotovo kada se Jmnc prodavala)
[/quote]

upravo tako. mnogi koji su vjerovali u pozitivan rasplet vidjeli su da od toga na kraju neće biti ništa i izašli su u tih 2-3 mjeseca. oni drugi bezglavo dokupljuju vjerujući u providnost s neba koja će ih tobože spasiti i vratiti im novce , no ostat će i bez onoga što su mogli izvući i završiti s 0 kako je ramljak i najavio

od 4 dionice koje trenutno posjedujem. samo je jedna izašla s FI. Ove ostale niti su se izjasnile kada će biti, a kako je preostao još današnji i sutrašnji dan. Mogu samo reć, valjda će bit. Il ipak neće. Tko hebe male dioničare oni su samo važni,ako zapne pa treba dokapitalizirati.
Treba im staviti službeno .izvješće mora biti taj i taj dan. i veliku kaznu ako ga ne izdaju.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

ZgLob
Pa da kažu 27.2. će biti Fi. ja nebi morao ovdje danima čekati, gubiti nepotrebno vrijeme i nabijati klikove na zse-u. Umjesto da rastE broj D.D. koje obavjeste o danu Fi ovdje je suprotno. sve ih manje izvještava o danu FI.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

@ajmoopet

slažem se sa tobom, još jedna u nizu potvrda da im se živo hebe za TK. Čekam još jedno izvješće i uzimam lijepi godišnji od ovog. Izvješće nikako da jebeno izbace.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nakon izvrsne 2016. i odlične 2017. uzeti ću godišnji do daljnjeg… naravno i ovo crnilo koje trenutno gledamo će proći i moći ćemo opet dizati fine pare za razliku od Hase koji je 2 godine kukao i nije znao dići paru jer pojma nema. Preostaje mu da ga psihijatar vodi, možda ga i centrira, ustabili, skine te crne naočale s face.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Meni je zanimljivo kako neki ovdje još uvijek očekuju izvješće, nakon što je empirijski dokazano da su izvješća na ZSE krivotvorena.
To je isto kao da ja čekam izvješće od psihijatrice da li sam taj mjesec bio lud ili geniJALAN!

To što ne idete psihijatru, ne znači da niste ludi.

Ipak ulažete na ZSE, pa bi se ja na Vašem mjestu zabrinuo.

Problem kod luđaka je što ne znaju da su ludi.
Drugi vide simptome.
Recimo čekanje izvješća na ZSE.

Pogledala sam trgovanje, promet 500 tisuća kuna, ajooj….
Izgleda da svi nešto čekaju, ne znam što……sve nam se već dogodilo, samo što još nije lupilo u ventilator…

Doista smo teska zabokrecina…
Al cini se da nit ne zelimo da bude bolje..

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Zašto godišnji? Jer će do tada netko na ZSE valjda biti najuren zbog uništenja TK, vjerojatno ona Gažićka, uhljeb samo takav… zatim će se riješiti situacija oko agrokora i onda će se dizati prometi pa će sve one silne dijonice iz dražbe konačno preseliti u redovno trgovanje, e tek onda možemo krenuti u zdravi rast… do tad žabokrečina. Sve ovo navedeno uzeti će oko pola godine minimum, dakle ide se na produženi godišnji do daljnjeg. Vani o recesijama nema govora, sigurni smo još par godina, dakle i dalje postoji ta šansa da se zavrti crobex barem do 3000 bodova kroz godinu i pol dve.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


….
Kako bilo…jedino u što se isplati uložiti PO MOM MIŠLJENJU,TE OVO NIJE NAGOVOR NI NA KUPOVINU NI NA PRODAJU BILO ČEGA, su nekretnine na dobrim lokacijama….u većim gradovima….a ako je grad na moru po migućnosti što bliže mora….
Eto….a o komentarima trgovanja je bespredmetno uopće razgovarati..
Što su tražili to su i dobili…

slažem se i sa odrezanm dijelom o nedozvoljenima izgledno i sa nemoralnim i nezakonitim akrobacijama ali prvenstveno da prokomentiram neodrezano.

upravo je to bila moja glavna vodilja bila u ulaganju u zadnjih 10 g,što veće osiguranje u nekretninama.
turizam se je tada pokazao kao odličan izbor iako je večina bila opterečena prikazanom profitabilnošću koja je bila debelo sakrivena kroz amortizaciju daleko od potrebne,realne ali sve prije ili kasnije ispliva na površinu i tada rizično i neprofitabilno preko noći postaje za večinu nerizično i profitabilno ali gle čuda cijene dionica su odradile svoj najveći potencijal rasta jer nisu čekale nevjerne tome da progledaju,a svima nama po našem izboru,da je 1000xna dan napisati bilo bi malo.

moj rezime bi bio vidim i danas slične još i drastičnije primjere obezvrijeđivanja od turizma tada s time da su pojedini piomjerci i bolje osigurani od turizma sa nekretninama “prvi red do mora”
ali večina kaže poslovanje nije dobro,tko zna šta će biti,može PSN,može stečaj,može…..
može ali ali prije da neće nego hoće a ako neće tada je propuštena još jedna prilika kakvih u životu ima malo.
tko nije sklon riziku prirodno bi bilo da nije prisutan ovdje a onaj tko je taj će dobiti kao i svi mi po vlastitom izboru.
a i zbora uvijek ima,bilo ga je i u ova 2 mjeseca za proljevanje nemalo SŽJ,očekujem d će biti još i više.
a na jednoj temi je dokumentirano za sada samo jedan dio propuštenih prilika koje su jaki motiv za mora SŽJ.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/the-best-of-prilike-svih-vremena-na-zse-neiskoristeno-neprezaljeno-42072?page=last

dokazujuči da je velikih prilika iz snova bilo u značajnim količinama i da će se izgledno to i nastaviti.
oni koji u to ne vjeruju neka napišu da ne vjeruju + neka se jave u nekoj budućnosti pa ćemo rezimirati.
vrijeme će presuditi.

p.s.
držim da prioritatno nije razlika u tome da bitno različito gledamo,dapače često se i sa najvećim oponentima na kraju oko večine stvari se složim ALI
ono učemu je prioritetno velika razlik to su očekivani prinosi i horizonti a oni koji si tu postavljaju nerealne i visoke ciljeve i horizonte često postaju žrtve i sredstvo za zarađivanje na marketu.
svako dobro kolega,samo ću dodati da sam i ja kupio dio od vas nedavno prodanog brodara i da očekujem za sebe zadovoljavajuću zaradu na nenužno kratak rok,nebi bila senzacija da i to završi u tablici “the best of….
živi bili….

p.p.s.
davsmo u prosjeku značajno strpljiviji i da se maknema sa aska na godinu dana bili bi svi zadovoljni ALI
večina želi malo,burek,kikiriki….
pa nam je kako je dok ne dočekqmo bolje

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close